MIRSEVINI NE PORTALIN LUSHNJAR
 
ForumPortalliCalendarGalleryPytėsoriKėrkoGrupet e AnėtarėveRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 Alban Bizhyti firmos pėr Lushnjėn

Shko poshtė 
AutoriMesazh
NIKO
Administrator
Administrator
avatar

Numri i postimeve : 904
Join date : 30/04/2008
Age : 31
Location : Genova

MesazhTitulli: Alban Bizhyti firmos pėr Lushnjėn   Fri Jun 27, 2008 6:40 pm

Alban Bizhyti firmos pėr LushnjėnAlban Bizhyti firmosi pėrfundimisht pėr Lushnjėn, skuadrėn e qytetit tė tij, pas dy vitesh tė kaluara me Shkumbinin. Verdhjeshilėt janė skuadra e tretė e Superligės e ardhur nga Kategoria e Parė, ndėrkohė qė kanė nisur edhe zyrtarizimet e blerjeve tė reja. Mbrojtėsi Emiljano Ēela (Laēi) dhe Isidor Sekseri (Skrapari), Ndoni (Shkumbini) si dhe vėllezėrit Arbėri janė dhe afrimet mė tė rėndėsishme nė skuadrėn e Artan Banos.

Lushnja nga data 1 korrik do tė nisė pėrgatitjet nė plazhin e Divjakės.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.lushnja.com
polskaALB
Antar pjesmarres
Antar pjesmarres
avatar

Numri i postimeve : 146
Join date : 09/05/2008
Age : 32

MesazhTitulli: Re: Alban Bizhyti firmos pėr Lushnjėn   Wed Jul 09, 2008 3:35 pm

Mesfushori ėshtė bashkuar me ekipin, duke bindur se do tė jetė me Shkumbinin sezonin e ardhshėm

Byzhyti: Nė Peqin, gjithēka pozitive

Ėshtė i treti sezon, qė futbollisti lushnjar, Alban Byzhyti, pranon tė rinovojė kontratėn me skuadrėn e Shkumbinit dhe kjo, padyshim i ka kėnaqur tė gjithė drejtuesit peqinas. Tashmė edhe mesfushori ėshtė bashkuar me skuadrėn peqinase,duke nisur pėrgatitoren pėr sezonin e ardhshėm. Njė fakt ky,qė tashmė i bind tė gjithė se Byzhyti do tė jetė pjesė e Shkumbinit pėr edicionin nė vijim. Pėr atė ēfarė ka gjetur te skuadra peqinase dhe mbi tė gjitha pėr motivet qė e bėnė tė rinovojė edhe pėr njė sezon, vetė Byzhyti ka sqaruar pėr “Panorama Sport”: Jam i kėnaqur qė edhe kėtė vit kam gjetur
gjuhėn me drejtuesit peqinas dhe do tė luaj pėr bardhekaltrit.Kam kaluar dy sezone tė tjerė shumė tė mirė, tė cilėt mė bėnė qė tė mos mendoj dy herė pėr ofertėn peqinase. T’ju them tė vėrtetėn mė kanė kėrkuar edhe ekipe tė tjera nė veēanti Lushnja, por nė fund mendoj se bėra zgjedhjen mė tė mirė. Edhe vjet ne kemi bėrė prezane duhur, por nuk arritėm tė marrim mė shumė, megjithatė shoh edhe aty diēka pozitive, pasi Shkumbini kaloi njė gjendje shoku, tė cilėn e kishte trashėguar nga dy sezone mė parė, teksa rrezikonte tė binte nga kategoria dhe tashmė ai kaloi nė njė mentalitet fituesi. Kuptohet se edhe nė kėtė vit ekipi ka bėrė blerjet e duhura si dhe siē kam biseduar me presidentin Ismaili, ai mė ka thėnė se do tė luftojmė edhe mė fort pėr tė arritur tė fitojmė diēka.Shoh qė drejtuesit janė duke lėvizur nė merkato, po ashtu edhe nė stėrvitje jemi duke punuar
dhe kemi pėrpara njė fazė pėrgatitore nė Maqedoni. Tė gjitha kėto do tė na japin njė dorė tė fortė qė tė bėjmė njė paraqitje sa mė dinjitoze nė kampionat dhe tė jemi pėrkrah ekipeve pretendente.Mendoj se kemi arritur disi pjekuri qė tė luftojmė pėr ndonjė kompeticion”, ka pėrfunduar mesfushori lushnjar i skuadrės sė Shkumbinit, Alban Byzhyti.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.peqini.com
 
Alban Bizhyti firmos pėr Lushnjėn
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
LUSHNJA PORTAL :: Sporti dhe sportdashesit :: ks lushnja-
Kėrce tek:  
Free forum | © phpBB | Forum mbėshtetės | Report an abuse | Free blog