MIRSEVINI NE PORTALIN LUSHNJAR
 
ForumPortalliCalendarGalleryPytėsoriKėrkoGrupet e AnėtarėveRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 Shpiket telefoni qe tregon nivelin e kolesterolit

Shko poshtė 
AutoriMesazh
Mel C
Moderatore
Moderatore
avatar

Numri i postimeve : 847
Join date : 01/06/2008
Age : 27
Location : me zemer ne Lushnje jam

MesazhTitulli: Shpiket telefoni qe tregon nivelin e kolesterolit   Fri Jun 27, 2008 2:25 pm

Japonezet kane shpikur nje telefon te ri qe mund te informoje personin qe e mban per nivelin e kalorive dhe kolesterolit qe ai ka konsumuar gjate nje vakti. Nese vertet e keni tepruar me yndyrna atehere telefoni NTT Do Co Mo mund t’ju tregoje qarte se duhet te merrni masa per t’i djegur ato nepermjet stervitjes. Jo vetem kaq, por ēudia japoneze e rradhes arrin te nuhase edhe aromat e pakendshme, sidomos kur keni konsumuar hudher.
Telefoni i ri japonez pervecse mund te kryeje me se miri qellimet paresore siē eshte komunikimi, arrin te mase edhe pulsin.

Nje biznesmen japonez u shpreh se ne fillim ishte skeptik ne lidhje me prodhimin e ri te telefonise celulare, por me pas kishte kuptuar se aparati mund ta informonte mjaft mire se cila do te ishte menyra me e mire per te qendruar ne forme te shendetshme.

Kompania prodhuese deshiron qe telefonat te shiten me se shumti tek ata persona qe vuajne nga mbipesha dhe biznesmenet te cilet nuk kane kohe te mjaftueshme per te shkuar ne nje klinike per t’u informuar rreth sasise se kolesterolit qe kane konsumuar gjate dites. Per momentin, kompania nuk ka vendosur ende nje cmim per telefonin e ri, por duket se ai nuk do te jete aspak I lire.

_________________
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.lushnja.com
 
Shpiket telefoni qe tregon nivelin e kolesterolit
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1
 Similar topics
-
» Gani Geci i tregon Thaēit se fotografia e Rugovės ishte nė odėn e Adem Jasharit

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
LUSHNJA PORTAL :: Argetim dhe zbavitje :: Gjeagjeza dhe kuriozitete-
Kėrce tek:  
Free forum | © phpBB | Forum mbėshtetės | Report an abuse | Have a free blog with Sosblogs