MIRSEVINI NE PORTALIN LUSHNJAR
 
ForumPortalliCalendarGalleryPytėsoriKėrkoGrupet e AnėtarėveRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 Shikoni cfare llogaritjesh kane bere

Shko poshtė 
AutoriMesazh
Mel C
Moderatore
Moderatore
avatar

Numri i postimeve : 847
Join date : 01/06/2008
Age : 27
Location : me zemer ne Lushnje jam

MesazhTitulli: Shikoni cfare llogaritjesh kane bere   Fri Jun 27, 2008 1:56 pm

Vėrtetė aktualisht ėshtė shume tronditėse!!


(Sidomos pjesa e fundit, por lexoje sė pari tė tėren)


>1. New York City ka gjithsej 11 germa

>2. Afghanistan ka gjthsejė 11 germa.

>3. Ramsin Yuseb (Terroristi i cili ka kėrcėnuar se do t'i shkaterrojė kullat binjake nė vitin 1993) po ashtu ka gjithsejė 11 germa.

>4. George W Bush po ashtu ka 11 germa.
Kjo mund tė jetė njė koinēidencė e thjeshtė, por i ben gjėrat mė interesante kėtu:

>1) New York ėshtė Shteti i 11-tė.

>2) Aeroplani i parė i cili ėshtė pėrplasur pėr kullat binjake ka qenė fluturimi numėr 11.

>3) Fluturimi numėr 11 ka bartur 92 persona (9+2=11)..

>4) Fluturimi numėr 77 i cili po ashtu ėshtė pėrplasur pėr kullat binjake ka bartur 65 udhėtarė (6+5=11)

>5) Tragjedia ka ndodhur me 11 Shtatorė, apo ashtu sic tani ėshtė e
njohur 9/11 (9+1+1=11)

> 6) Kjo datė ėshtė e ngjashme me numrin e emergjences
sė servisit telefonik 911 (9+1+1=11)

>Njė koinēidencė e plotė apo jo??:

>1) Numri total i viktimave nė avionėt e rrėmbyer ka qenė 254 (2+5+4 =11).

>2) 11 Shtator-i ėshtė dita e 254 me radhė nė vitin kalendarik.
Prap kemi (2+5+4=11).

>3) Bombardimi i Madridit ka ndodhur me 3/11/2004 (3+1+1+2+0+0+4=11).

>4)Tragjedia e Madridit ka ndodhur 911 dite (9+1+1=11) ditė pas incidentit tė
kullave binjake.

>Tani kjo ėshtė ajo qė gjėrat i bėnė tė mbinatyrėshmė (tė frikėshme):

> Simboli mė i njohur pėr SHBA-tė, pas yjeve & shiritave, ėshtė
Shqiponja.

> Vargjet mė poshtė janė tė marrura nga Kurani, libri i shenjte
Islamik:

> 'Pasi qė ėshtė e shkruar se njė bir Arabie do ta zgjoi
Shqiponjėn

> Frikėsuese. Tėrbimi i Shqiponjės do tė bie mbi tokat e ALLAHUT
pėrderisa disa popuj tė shėndruar nė dėshprim akoma mė tė kėnaqur: pėr
tėrbimin e Shqiponjės Frikėsuese pastruan tokat e ALLAHUT dhe aty ka
pasur PAQE. Ky citat ėshtė numėr 9.11 nga KURANI.

>Akoma nuk jeni tė bindur pėr kėtė? ?!

>Provojeni kėte dhe shikoni se si do tė ndjeheni pastaj. Mua mė janė ngritur flokėt pėrpjetė nga kjo:

> Hapeni Microsoft Word dhe bėni si mė poshtė:

>1. Shkruani me tė mėdha Q33 NY. Ky ka qene numri i fluturimit tė avionit tė parė qė ka goditur kullat binjake.

>2. Selektojeni kėte:- Q33 NY

>3. Shėndrojeni shkrimin nė madhėsinė 48.

>4.. Shėndrojeni shkrimin actual nė WINGDINGS dhe do tė fitoni njė pamje interesante, krejt lehte e kuptueshme

> c'po mendoni tani!!!

_________________
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.lushnja.com
Pirati
Antar i ri
Antar i ri
avatar

Numri i postimeve : 7
Join date : 05/07/2008

MesazhTitulli: Re: Shikoni cfare llogaritjesh kane bere   Sat Jul 05, 2008 2:48 pm

affraid affraid
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
Pirati
Antar i ri
Antar i ri
avatar

Numri i postimeve : 7
Join date : 05/07/2008

MesazhTitulli: Re: Shikoni cfare llogaritjesh kane bere   Sat Oct 18, 2008 3:56 pm

Pirati shkruajti:
affraid affraid
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
Sponsored content
MesazhTitulli: Re: Shikoni cfare llogaritjesh kane bere   

Mbrapsht nė krye Shko poshtė
 
Shikoni cfare llogaritjesh kane bere
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1
 Similar topics
-
» Historia e lashtė
» Enver Bytyēi:Nihilizmi dhe teoria e argumentit
» Pėrsiatje shkrimesh nga Sylejman Aliu:-Ibrahim Rugova: Jeta dhe veprimtaria letrare e politike
» Lajme mbi rezultatet e zgjedhjeve:Edhe PD-ja edhe PS-ja kane filluar te festojne fitoren!
» Pershkrimi me i mire i bere ndonjehere per Kosoven !!!

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
LUSHNJA PORTAL :: Argetim dhe zbavitje :: Gjeagjeza dhe kuriozitete-
Kėrce tek:  
Free forum | © phpBB | Forum mbėshtetės | Report an abuse | Free blog