MIRSEVINI NE PORTALIN LUSHNJAR
 
ForumPortalliGalleryKėrkoRegjistrohuidentifikimi

Share
 

 Statistika mbi lushnjen!

Shko poshtė 
AutoriMesazh
NIKO
Administrator
Administrator
NIKO

Numri i postimeve : 904
Join date : 30/04/2008
Age : 33
Location : Genova

Statistika mbi lushnjen! Empty
MesazhTitulli: Statistika mbi lushnjen!   Statistika mbi lushnjen! Icon_minitimeFri Jun 27, 2008 12:14 am

[tr][td]STATISTIKA[/td][/tr][tr][td]
Demografia
Rrethi i Lushnjes ka nje siperfaqe toke te pregjithshme prej 71239 ha dhe nje popullsi prej 176 377 banore.Ne qytetet e Lushnjes dhe Divjakes Banojne 62095 banore te ndare si me poshte :
1. Qyteti i Lushnjes 54813 banore
Rrethi i Lushnjes ka gjithsej 45.557 familje
nga te cilat :
1. Qyteti i Lushnjes 15.964 familje
2. Qyteti i Divjakes 2.114 familje
3. Ne fshat 27.479 familj
Dendesia eshte 1283 banore per km2, me te larte se mesatarja e vendit (106.7)

bashkia lushnje![/td][/tr]
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
http://www.lushnja.com
 
Statistika mbi lushnjen!
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
LUSHNJA PORTAL :: Rreth lushnjes :: Lushnja dhe lushnjaret-
Kėrce tek:  
Free forum | © phpBB | Forum mbėshtetės | Report an abuse | Latest discussions