MIRSEVINI NE PORTALIN LUSHNJAR
 
ForumPortalliCalendarGalleryPytėsoriKėrkoGrupet e AnėtarėveRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 ~Emigracioni dhe Zhgenjimi~

Shko poshtė 
AutoriMesazh
NIKO
Administrator
Administrator
NIKO

Numri i postimeve : 904
Join date : 30/04/2008
Age : 32
Location : Genova

MesazhTitulli: ~Emigracioni dhe Zhgenjimi~   Fri May 16, 2008 1:02 am

Cila ka qene Opinioni kur jeni larguar nga Shqiprija ne nje vend te huaj ...
Kush ka qene gjeja me e veshtire qe keni hasur dhe si e keni perfytyruar ate vend ku do Imigronit, Si e keni perballuar ate Fonomen ?...

I mirpres mendimet e te gjitheve mbase kjo teme mund tju lehtsoje dhe kam deshire te Lexoj Opinionet e te gjithve sido qe te jene !
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.lushnja.com
era
Antar i respektuar
era

Numri i postimeve : 311
Join date : 08/05/2008

MesazhTitulli: Re: ~Emigracioni dhe Zhgenjimi~   Thu May 22, 2008 3:51 pm

se mbaj mend mire por doja te pakten te arrija gjalle se deti ishte shume i frikshem.
N e radhe te pare e perfytyroja sh ndryshe, por mu duk vetja sikur isha ne ullishtet e shqiperise ne momentin kur kam zbritur ne bari. pastaj e bukura vinte mbrapa kur nuk ambientohesha dot me asgje ne itali. vertet asgje!!!!!
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
NIKO
Administrator
Administrator
NIKO

Numri i postimeve : 904
Join date : 30/04/2008
Age : 32
Location : Genova

MesazhTitulli: Re: ~Emigracioni dhe Zhgenjimi~   Sun May 25, 2008 7:29 pm

Jetoj ne itali,gjithenje duke menduar me u kethye ne shqiperin time te dashur,por per fat te keq si po shkojne punet ne shqiperi ku e kan marre ne dor hajnat qe aspak nuk mendojne per popull por vetem per veten e vete, ku e kan sjellur popullin ne nje mjerim edhe me te keq se sa ne kohen e shkaut,ku te keqes i thuhet e mire,e te mires i thuhet e keqe,ku analfabeti respektuhet vetem se eshte hajn,e i menquri nuk respektohet fare vetem se eshte korrekt,ku qdo gje po shkon vetem ne te keq,po e them me zemer te plasur se une nuk e dua nje shqiperi te tille.Inshalla Allahu e udhezon popullin tim e kapet per ne rrugen e drejt,rrugen e respektit dhe te punes,Esselamu Alejkum.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.lushnja.com
Esmerja
Antar pjesmarres
Antar pjesmarres
Esmerja

Numri i postimeve : 58
Join date : 08/05/2008
Age : 33

MesazhTitulli: Re: ~Emigracioni dhe Zhgenjimi~   Sun May 25, 2008 7:33 pm

Tungé-I mbusha 4vite fillimi ka qene i veshtiré poré koha e bené te veten gjithashtu edhe krijimi familjes e frenoné merziné. Keté se ka dashuré askushe nga ne po rrjedhaté e ne vendin tone i kane percaktuaré fate te njerzve jeta eshte e shkurteré duhet té pranojmé realitetin dhe ta jetojmé até qe ka mbeturé dhe se malli per vendin ku ke linduré s'harrohet kurré.FATE TE GJITHVE
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
era
Antar i respektuar
era

Numri i postimeve : 311
Join date : 08/05/2008

MesazhTitulli: Re: ~Emigracioni dhe Zhgenjimi~   Mon May 26, 2008 12:30 pm

NIKO shkruajti:
Jetoj ne itali,gjithenje duke menduar me u kethye ne shqiperin time te dashur,por per fat te keq si po shkojne punet ne shqiperi ku e kan marre ne dor hajnat qe aspak nuk mendojne per popull por vetem per veten e vete, ku e kan sjellur popullin ne nje mjerim edhe me te keq se sa ne kohen e shkaut,ku te keqes i thuhet e mire,e te mires i thuhet e keqe,ku analfabeti respektuhet vetem se eshte hajn,e i menquri nuk respektohet fare vetem se eshte korrekt,ku qdo gje po shkon vetem ne te keq,po e them me zemer te plasur se une nuk e dua nje shqiperi te tille.Inshalla Allahu e udhezon popullin tim e kapet per ne rrugen e drejt,rrugen e respektit dhe te punes,Esselamu Alejkum.


alejkum selam niko. cdo gje qe ke thene eshte e vertete se realiteti eshte sh i dukshem madje pak si teper do thoja. vertet, inshalla allahu na udhezon te gjitheve ne rruge te drejte dhe pastaj te ndertojme nje shqiperi te mbare me njerez te mbare. poshte te padrejtet dhe shfrytezuesit. pervishuni punes njerez te ecim ne rrugen e mbare me besim.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
TAPA-aka-EPPK
Antar pjesmarres
Antar pjesmarres
TAPA-aka-EPPK

Numri i postimeve : 198
Join date : 10/05/2008
Location : Kuala-Peqin (Malaysia)

MesazhTitulli: Re: ~Emigracioni dhe Zhgenjimi~   Tue May 27, 2008 1:04 pm

era shkruajti:
NIKO shkruajti:
Jetoj ne itali,gjithenje duke menduar me u kethye ne shqiperin time te dashur,por per fat te keq si po shkojne punet ne shqiperi ku e kan marre ne dor hajnat qe aspak nuk mendojne per popull por vetem per veten e vete, ku e kan sjellur popullin ne nje mjerim edhe me te keq se sa ne kohen e shkaut,ku te keqes i thuhet e mire,e te mires i thuhet e keqe,ku analfabeti respektuhet vetem se eshte hajn,e i menquri nuk respektohet fare vetem se eshte korrekt,ku qdo gje po shkon vetem ne te keq,po e them me zemer te plasur se une nuk e dua nje shqiperi te tille.Inshalla Allahu e udhezon popullin tim e kapet per ne rrugen e drejt,rrugen e respektit dhe te punes,Esselamu Alejkum.


alejkum selam niko. cdo gje qe ke thene eshte e vertete se realiteti eshte sh i dukshem madje pak si teper do thoja. vertet, inshalla allahu na udhezon te gjitheve ne rruge te drejte dhe pastaj te ndertojme nje shqiperi te mbare me njerez te mbare. poshte te padrejtet dhe shfrytezuesit. pervishuni punes njerez te ecim ne rrugen e mbare me besim.

Sa keq me vjen per ju ecne ne malajzi se skeni me u zhgenju kurr...
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://peqini.com
NIKO
Administrator
Administrator
NIKO

Numri i postimeve : 904
Join date : 30/04/2008
Age : 32
Location : Genova

MesazhTitulli: Re: ~Emigracioni dhe Zhgenjimi~   Tue May 27, 2008 2:29 pm

nuk kam qene ndonjeher ne malajzi por mendoj se nuk do kete ndonje ndryshim te math
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.lushnja.com
Sara
Antar pjesmarres
Antar pjesmarres
Sara

Numri i postimeve : 124
Join date : 13/05/2008
Age : 63

MesazhTitulli: Re: ~Emigracioni dhe Zhgenjimi~   Tue May 27, 2008 4:04 pm

Imagjinata shkon pertej realitetit prandaj mund ta imagjinosh nje vend , te huaj , te bukur lidhur me enderrat e tua .Njeriu mundohet ti prshtatet asaj qe gjen,edhe pse un nuk kam x tu pershtatur kurr.gjeja qe me beri me shume pershtypje ne itali jan njerezit"hipokrit",te tjerat normale .ciao niko.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
era
Antar i respektuar
era

Numri i postimeve : 311
Join date : 08/05/2008

MesazhTitulli: Re: ~Emigracioni dhe Zhgenjimi~   Wed May 28, 2008 12:10 pm

TAPA-aka-EPPK shkruajti:
era shkruajti:
NIKO shkruajti:
Jetoj ne itali,gjithenje duke menduar me u kethye ne shqiperin time te dashur,por per fat te keq si po shkojne punet ne shqiperi ku e kan marre ne dor hajnat qe aspak nuk mendojne per popull por vetem per veten e vete, ku e kan sjellur popullin ne nje mjerim edhe me te keq se sa ne kohen e shkaut,ku te keqes i thuhet e mire,e te mires i thuhet e keqe,ku analfabeti respektuhet vetem se eshte hajn,e i menquri nuk respektohet fare vetem se eshte korrekt,ku qdo gje po shkon vetem ne te keq,po e them me zemer te plasur se une nuk e dua nje shqiperi te tille.Inshalla Allahu e udhezon popullin tim e kapet per ne rrugen e drejt,rrugen e respektit dhe te punes,Esselamu Alejkum.


alejkum selam niko. cdo gje qe ke thene eshte e vertete se realiteti eshte sh i dukshem madje pak si teper do thoja. vertet, inshalla allahu na udhezon te gjitheve ne rruge te drejte dhe pastaj te ndertojme nje shqiperi te mbare me njerez te mbare. poshte te padrejtet dhe shfrytezuesit. pervishuni punes njerez te ecim ne rrugen e mbare me besim.

Sa keq me vjen per ju ecne ne malajzi se skeni me u zhgenju kurr...
o tapa(shpresoj mos te ofendohesh por eshte sh i gjate emri) ne nuk jemi te zhgenjyer nga jeta qe bejme ktu ku jemi por na vjen keq per jeten ne memedhe. dhe ti rrofsh per oferten por ksaj i thone te ikesh nga shiu e te vesh ne bresher....por mjafton qe ti ndihesh mire te pakten ne "malajzi"
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
P.I.FIN
Antar pjesmarres
Antar pjesmarres
P.I.FIN

Numri i postimeve : 47
Join date : 15/05/2008

MesazhTitulli: Re: ~Emigracioni dhe Zhgenjimi~   Thu May 29, 2008 12:37 am

MA MIRE SE NE SHQIPERI NUK JAM NI VEN TJETER.............
NE ITALI GJERMANI E TANI NE FINLAND.............GJEJA ME E VESHTIR KA QEN MENTALITEI KREJT I NDRYSHEM QE ME KA DAL PERPARA................TE LEHT NUK E KISHA IMAGJINU KURRE.............
NUK JAM ZHGENJYER ME ASNJE NGA KTO VENE....NJERZIT PO ME KAN ZHGENJYER........
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
TAPA-aka-EPPK
Antar pjesmarres
Antar pjesmarres
TAPA-aka-EPPK

Numri i postimeve : 198
Join date : 10/05/2008
Location : Kuala-Peqin (Malaysia)

MesazhTitulli: Re: ~Emigracioni dhe Zhgenjimi~   Sat May 31, 2008 7:17 am

era shkruajti:

o tapa(shpresoj mos te ofendohesh por eshte sh i gjate emri) ne nuk jemi te zhgenjyer nga jeta qe bejme ktu ku jemi por na vjen keq per jeten ne memedhe. dhe ti rrofsh per oferten por ksaj i thone te ikesh nga shiu e te vesh ne bresher....por mjafton qe ti ndihesh mire te pakten ne "malajzi"

hahaha po sa ke shkrujt eshte i gjat emrikishe shkrujt emrin hahha...nuk ofendohem jo.....me ardh ne maljzi nuk bie ne bresher ta premetoj une...sepse ketu te ofrohet gjithcka dhe te trajtojn si njeri.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://peqini.com
Burbuqe
Antar pjesmarres
Antar pjesmarres


Numri i postimeve : 175
Join date : 12/05/2008

MesazhTitulli: Re: ~Emigracioni dhe Zhgenjimi~   Thu Aug 28, 2008 5:39 pm

Une e dua vendin tim!!!

Aty verte kuptohesh, merresh vesh me njerezit.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
Sponsored content
MesazhTitulli: Re: ~Emigracioni dhe Zhgenjimi~   

Mbrapsht nė krye Shko poshtė
 
~Emigracioni dhe Zhgenjimi~
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
LUSHNJA PORTAL :: Shtypi dhe politika :: Problematika shqiptare-
Kėrce tek:  
Create a forum on Forumotion | © phpBB | Forum mbėshtetės | Report an abuse | Sosblog.com