MIRSEVINI NE PORTALIN LUSHNJAR
 
ForumPortalliCalendarGalleryPytėsoriKėrkoGrupet e AnėtarėveRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 Mblidhte ēaj rrėzė malit, bie nė humnerė 15-vjeēari

Shko poshtė 
AutoriMesazh
Mel C
Moderatore
Moderatore
avatar

Numri i postimeve : 847
Join date : 01/06/2008
Age : 27
Location : me zemer ne Lushnje jam

MesazhTitulli: Mblidhte ēaj rrėzė malit, bie nė humnerė 15-vjeēari   Sat Jun 21, 2008 12:23 pm

Gjirokastėr- Ka qenė duke mbledhur ēaj rrėzė malit, sė bashku me shokė tė tjerė, por ka rėnė nė humnerė, duke mbetur i plagosur rėndė. Ngjarja ndodhi pak minuta mė parė nė njė fshat tė Gjirokastrės, ku 15-vjeēari Endri Hitaj ran ė njė humnerė 20 metėr tė thellė.

Sipas burimeve zyrtare tė policisė, djali, banor i fshatit “Asim Zeneli” ka qenė duke mblehdur ēaj rrėzė malit nė zonėn e tij. Punė qė duket se e bėnte vazhdimisht, sė bashku me tė tjerė moshatarė. Ka qenė njė moment pakujdesie nga ana e 15-vjeēarit, kur atij, nė rrethana ende tė paqarta mirė i ka rrėshqitur kėmba dhe ka rėnė nė humnerė. Britmės sė shokėve i janė pėrgjigjur banorė tė zonės, por ata, tė vetėm e kanė pasur tė pamundur ta nxirrnin djalin.

Nė vendin e ngjarjes ka mbėrritur me urgjencė policia, tė cilės i ėshtė dashur pak kohė qė tė kėrkonte 15-vjeēarin e mė pas ta nxirrte atė nga humnera. Mėsohet se djlai ka qenė nė gjendje tė rėndė dhe me dėmtime tė shumta. Duke qenė se rruga pėr tė transportuar tė dėmtuarin ėshtė shumė e keqe, dhe distance ėshtė e largėt( 3 orė me makinė) policia ka kėrkuar ndihmė pėr mbėrritjen e njė helikopteri dhe transportimin e tij drejt Tiranės.Gazeta shekulli

_________________
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.lushnja.com
 
Mblidhte ēaj rrėzė malit, bie nė humnerė 15-vjeēari
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1
 Similar topics
-
» Halit Bogaj: ''Xhemail Abria- pleqnar i Kosovės''
» Murat Jashari: Kosova drejt humnerės
» Dukagjin, grabiten, vriten dhe hidhen nė humnerė dy turistė ēekė
» AGIM GASHI - ĒAKORI ISHTE KUFIRI MES MALIT TĖ ZI DHE KOSOVES

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
LUSHNJA PORTAL :: Lajme te portalit-
Kėrce tek:  
Create a forum on Forumotion | © phpBB | Forum mbėshtetės | Report an abuse | Create a free blog