MIRSEVINI NE PORTALIN LUSHNJAR
 
ForumPortalliGalleryKėrkoRegjistrohuidentifikimi

Share
 

 Holanda fiton pėr veten dhe pėr Italinė...

Shko poshtė 
AutoriMesazh
NIKO
Administrator
Administrator
NIKO

Numri i postimeve : 904
Join date : 30/04/2008
Age : 33
Location : Genova

Holanda fiton pėr veten dhe pėr Italinė... Empty
MesazhTitulli: Holanda fiton pėr veten dhe pėr Italinė...   Holanda fiton pėr veten dhe pėr Italinė... Icon_minitimeWed Jun 18, 2008 12:32 pm

Holanda fiton pėr veten dhe pėr Italinė... Holand10Tė ndihmuar edhe nga fitorja e Holėndės me Rumaninė, kampionėt e botės janė kualifikuar pėr nė turin ēerekfinal tė Euro 2008-ės. Italia ka fituar 2-0 me Francėn dhe ėshtė ngjitur nė kuotėn e 4 pikėve, duke parakaluar Rumaninė.

"Tulipanėt" kanė mundur Rumaninė, duke marrė fitoren e tretė, qė ka sjellė gjithashtu edhe kualifikimin e "axurrėve"[/b]
Tė ndihmuar edhe nga fitorja e Holėndės me Rumaninė, kampionėt e botės janė kualifikuar pėr nė turin ēerekfinal tė Euro 2008-ės. Italia ka fituar 2-0 me Francėn dhe ėshtė ngjitur nė kuotėn e 4 pikėve, duke parakaluar Rumaninė. Minuta e 25-tė ishte vendimtare nė ndeshjen mes Italisė dhe Francės. Erik Abidal ka ndėrhyrė nė mėnyrė tė parregullt brenda zonės ndaj Luka Tonit dhe, duke qenė lojtari i fundit, ėshtė ndėshkuar me karton tė kuq nga gjyqtari Ljubos Mishel. 11-metėrshi ėshtė ekzekutuar saktė nga Andrea Pirlo dhe mė pas Italia ka marrė nė dorė "frenat" e lojės, pavarėsisht pėprjekjeve tė francezėve. Kėta tė fundit kanė pasur kundėr edhe fatin, pasi lojtari i tyre mė i mirė, Frank Riberi, ėshtė dėmtuar nė fillim tė ndeshjes dhe ėshtė zėvendėsuar. Sulmuesi i Bajernit tė Mynihut, Luka Toni, ka pasur edhe disa mundėsi tė mira pėr shėnim, por nuk ka arritur ta gjejė kuadratin.


Goli i dytė pėr italianėt ėshtė shėnuar nė minutėn e 62-tė, me autor De Rosin, gjuatja e tė cilit ėshtė devijuar nga Henri. Pjesa e mbetur e ndeshjes ka folur mė shumė pėr italianėt, por edhe francezėt janė pėrpjekur pėr tė bėrė diēka. Benzema ka qenė farė pranė golit, por portieri Bufon ka pritur nė mėnyrė tė shkėlqyer. Italia regjistron fitoren e parė nė grup dhe shkon nė ēerekfinale, ku do tė gjejė Spanjėn. "Axurrėt" e kanė bėrė mirė detyrėn, por gjithēka do tė ishte e pavlefshme, nėse Rumania do tė kishte fituar me Holandėn. Skuadra e Van Bastenit ka qenė serioze nė fushė, ndonėse jo me agresivitetin e 2 ndeshjeve tė para. Golat e Huntelarit dhe Van Persit nė pjesėn e dytė, i kanė dhuruar fitoren e 3-tė Holandės, qė ka marrė pikėt e plota, duke merituar vendin e parė nė Grupin C. Kundėrshtari i saj nė ēerekfinale do tė mėsohet nga ndeshja e sotme midis Rusisė dhe Suedisė. Kėsaj tė fundit i mjafton edhe barazimi pėr tė kaluar grupin. Sfida Spanjė-Itali parashikohet tė jetė mjaft interesante, ndėrkohė qė Holanda duket mjaft e favorizuar pėr tė shkuar nė gjysmėfinale.

Grupi A
Zvicėr – Ēeki0-1
Portugali – Turqi2-0
Portugali – Ēeki3-1
Turqi – Zvicėr2-1
Zvicėr – Portugali2-0
Ēeki – Turqi2-3
Grupi B
Gjermani – Poloni2-0
Austri – Kroaci0-1
Kroaci – Gjermani2-1
Austri – Poloni1-1
Gjermani – Austri1-0
Kroaci – Poloni1-0

Grupi CFrancė – Rumani0-0
Itali – Holandė0-3
Itali – Rumani1-1
Holandė – Francė4-1
Holandė – Rumani2-0
Itali – Francė2-0

[Grupi D
Spanjė – Rusi4-1
Greqi – Suedi0-2
Spanjė – Suedi2-1
Greqi – Rusi0-1

Gazeta Shekulli!
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
http://www.lushnja.com
 
Holanda fiton pėr veten dhe pėr Italinė...
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
LUSHNJA PORTAL :: Lajme te portalit-
Kėrce tek:  
Free forum | © phpBB | Forum mbėshtetės | Report an abuse | Latest discussions