MIRSEVINI NE PORTALIN LUSHNJAR
 
ForumPortalliCalendarGalleryPytėsoriKėrkoGrupet e AnėtarėveRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 Berisha: Nė shtator do tė kėrkojm statusin e vendit kandidat pėr nė BE

Shko poshtė 
AutoriMesazh
NIKO
Administrator
Administrator
avatar

Numri i postimeve : 904
Join date : 30/04/2008
Age : 31
Location : Genova

MesazhTitulli: Berisha: Nė shtator do tė kėrkojm statusin e vendit kandidat pėr nė BE   Mon Jun 16, 2008 12:48 pm

Kryeministri Sali Berisha theksoi se, Shqipėria do tė ecė drejt njė stadi tė ri pėr tė kėrkuar statusin e vendit kandidat pėr nė BE. Kryeministri shtoi se ky vendim duhet tė diskutohet me opozitėn, kryesuesin e radhės tė BE-sė
dhe Komisionin Europian.
“Ne do tė ecim drejt njė stadi tė ri nė tė cilin vendi do tė kėrkojė statusin e kandidatit. Statusi i kandidatit ėshtė njė dėshirė e ēdo shqiptari dhe unė kam mirėkuptim tė plotė edhe pėr insistimin e opozitės qė Shqipėria ta paraqesė nė shtator apo nė muaj tė ndryshėm kėrkesėn. Pra, ėshtė shumė pozitive qė opozita shprehet dhe zotohet se do tė mbėshtesė reformat e nevojshme pėr tė paraqitur kėrkesėn pėr statusin e kandidatit.
Nga ana e saj qeveria ka jo vetėm detyrėn e pėrmbushjes sė detyrimeve, por mendoj se ky vendim duhet tė diskutohet me opozitėn, me partnerėt tanė, kryesuesin e radhės dhe Komisionin Europian”, u shpreh Kryeministri.
Pėr mendimin tim, vijoi mė tej Kryeministri, nuk ėshtė e preferueshme qė tė ecet nė mėnyrė tė njėanshme. “Alternativa e negocimit tė momentit, kohės dhe ujdia pėr tė do tė ishte njė praktikė mė e suksesshme dhe mė serioze nė kuptimin qė ne kemi njė bashkėpunim luajal me BE-nė me Komisionin Europian”, nėnvizoi Kryeministri Berisha.
“Unė gjykoj se kėtė hap tė rėndėsishėm duhet t’a bazojmė nė njė proces negocimesh dhe jo veprimesh tė njėanshme, duke krijuar surprizė tė panevojshme. Gjykoj se kėshtu ėshtė mė i vlefshėm”, theksoi Kryeministri Berisha.

lobi
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.lushnja.com
 
Berisha: Nė shtator do tė kėrkojm statusin e vendit kandidat pėr nė BE
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1
 Similar topics
-
» Shaip Beqiri:Brenga e maestro Berishės dhe madhėshtia e cfilitur
» Flora Durmishi: Intervistė me zonjėn Liri Berisha
» Adem Berisha-Ferit Ramadani: ĒKA TĖ THEM TY ADEM BERISHA
» Laura Rushani: Berisha nderon nė Bukuresht Fan Nolin
» Zyra per Mbrojtjen e Konsumatoreve: Leter e hapur drejtuar Kryeministrit Berisha

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
LUSHNJA PORTAL :: Lajme te portalit-
Kėrce tek:  
Free forum | © phpBB | Forum mbėshtetės | Report an abuse | www.sosblogs.com