MIRSEVINI NE PORTALIN LUSHNJAR
 
ForumPortalliCalendarGalleryPytėsoriKėrkoGrupet e AnėtarėveRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 “E tunde Zeqo, e tunde...!”

Shko poshtė 
AutoriMesazh
NIKO
Administrator
Administrator
avatar

Numri i postimeve : 904
Join date : 30/04/2008
Age : 31
Location : Genova

MesazhTitulli: “E tunde Zeqo, e tunde...!”   Mon Jun 16, 2008 2:40 am

Jepi Zeqo, se le nam
ftesat vetė po i shpėrndan
Gjete orkestėr me famė
ka njė muaj, daullja bam!

E tunde Zeqo, e tunde
nė qytete, nė katunde
me NATO-n ja bėre fora
i vihet vendit kurora.

E derdhe barutin lumė
Gėrdecin e le pa gjumė
nė mitingje dyqind veta
kemi festė, or tungjatjeta!

O Zeqo, merre me lėng
mos na bėj kot dėnga-dėng
mos i tund prangat nė duar
Ruaj qetėsinė e merre shtruar.

Korrupsioni? Mos ki zor
se ėshtė gabim njerėzor
E dimė, e ke marrė inat
Se tė la pa baxhanak...

Mos e ndiz kot tym e flakė
baxhanak ti do gjesh prapė
Zeqo, boll prangat i tunde
se e bėre vendin krunde…

Jo, nuk mbahet Zequa jonė
Vetė gėzon, e vetė lufton
Zequa mė nuk toleron
hajdutėt e shtetit tonė…

E tunde Zeqo, e tunde
Tė gjallė, tė vdekur i shkunde
Kush bėn korrupsion me gjak
Do bėjė... arrest shtėpiak (!)

Drejtėsi e Zeqos sonė
Na ka ngecur, po ēalon
Zequa qesh e qan me lot
Ja qė vjedhjen s’e lė dot.

O Zeqo ē’a paske qenė...
Nga mbive nė sojin tėnė
Vetė tė vjedh e vetė tė vret
“Jam i ndershėm!” - del bėrtet.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.lushnja.com
 
“E tunde Zeqo, e tunde...!”
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1
 Similar topics
-
» Moikom Zeqo: Ja puna pėr "Miscellanea 5" dhe kryeveprėn e Herodotit "Historitė"

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
LUSHNJA PORTAL :: Argetim dhe zbavitje :: Humor shqiptare-
Kėrce tek:  
Free forum | © phpBB | Forum mbėshtetės | Report an abuse | Create a blog