MIRSEVINI NE PORTALIN LUSHNJAR
 
ForumPortalliCalendarGalleryPytėsoriKėrkoGrupet e AnėtarėveRegjistrohuidentifikimi

Share
 

 Test psikologjik !

Shko poshtė 
AutoriMesazh
Mel C
Moderatore
Moderatore
Mel C

Numri i postimeve : 847
Join date : 01/06/2008
Age : 29
Location : me zemer ne Lushnje jam

Test psikologjik ! Empty
MesazhTitulli: Test psikologjik !   Test psikologjik ! Icon_minitimeSat Jun 14, 2008 10:26 pm1. Doni t`i bėni njė vizitė surprizė tė dashurit/dashurės suaj. Janė dy rrugė qė tė shpien te shtėpia asaj/atij: njėra ėshtė e shkurtėr dhe e mėrzitshme, tjetra ėshtė e gjatė dhe me pamje tėrheqėse. Cilėn nga rrugėt do tė zgjidhnit?

2. Nė rrugėn qė zgjodhėt gjeni dy tufa me trėndafila: njėrėn me trėndafila tė bardhė dhe tjetra me tė kuq. Ti vendos t’i bėsh dhuratė 20 trėndafila tė dashurit/dashurės. Sa trėndafila tė bardhė dhe sa tė kuq merrni?

3. Arrini te dera. Njė i afėrm pėrgjigjet. Ju i kėrkoni atij ta njoftojė tė dashurin/ėn tuaj pėr ardhjen, apo preferoni tė ngjiteni vetė nė dhomėn e tij/saj?

4. Pasi gjendeni nė dhomė, vini re se nuk ka njeri, por ti vendos t’i lėsh lulet. Tufėn e vendosni mbi shtrat, apo mbi parvazin e dritares?

5. I/e dashuri juaj ndėrkohė vjen dhe ju e kaloni mbrėmjen sė bashku. Ti vendos tė flesh atje, por me dhoma tė ndara. Nė mėngjes zgjohesh dhe shkon nė dhomėn e tij/saj. Kur arrin e gjen nė gjumė apo tė zgjuar?

6.Tani ėshtė koha pėr tė ikur nė shtėpi. Kur shkon zgjedhė rrugėn e shkurtėr e tė zakonshme, apo rrugėn e gjatė dhe interesante?


Pėrgjigjet
1-N.q.s. zgjidhni rrugėn e shkurtėr, do tė thotė se keni rėnė mjaft shpejt dhe lehtė nė dashuri, ndėrsa nėse zgjodhėt rrugėn e gjatė, do tė thotė se jeni treguar tė matur dhe tė qetė kur keni rėnė nė dashuri.

2-Numri i trėndafilave tė kuq tregon se sa shumė tė dhėnė jeni pas kėsaj dashurie dhe numri i trėndafilave tė bardhė tregon se sa shumė doni qė i dashuri apo e dashura tė jepet pas jush. Trėndafilat e kuq tregojnė gjithashtu sa seriozė jeni ju nė kėtė lidhje. N.q.s. keni zgjedhur mė shumė tė kuq sesa tė bardhė, do tė thotė se jeni duke kėrkuar pėr pasione e romanticizma pa pėrgjegjėsi. Nėse keni zgjedhur mė shumė trėndafila tė bardhė, do tė thotė qė ju ndieni se keni gjetur shpirtin binjak.

3- Ky profil tregon mėnyrėn si silleni kundrejt lidhjes. N.q.s. ju i kėrkuat tė afėrmit, kjo tregon tendencėn pėr t’i anashkaluar problemet me tė cilat duhet tė pėrballohesh, duke shpresuar se "ata" do tė zgjidhen vetė. Nėse vendosni tė ngjiteni vetė, kjo pasqyron tendencėn pėr t`i pėrballuar vetė problemet.

4- N.q.s. i keni vėnė nė shtrat, kjo tregon se mendimet tuaja janė mė tepėr pasionante sesa sensuale. Nėse i lini nė parvazin e dritares, tregon se keni tepėr emocione tė thella pėr tė dashurin, por njė distancė dhe njė ftohje ju ka pėrfshirė.

5- Ky profil tregon opinionin tuaj mbi tė. N.q.s. e gjen zgjuar, ai ėshtė perfekt dhe ju mendoni se ai ėshtė perfekt pėr ju gjithashtu. Nėse e gjeni nė gjumė, nuk jeni i apo e lumtur pėr lidhjen dhe dėshironi qė ai tė ndryshojė karakter pėr ju.

6- Kur ktheheni nė shtėpi, n.q.s. merrni rrugėn e shkurtėr, pasqyroni veprimin tuaj tė shpejtė dhe mjaft tė lehtė pėr t`u ēliruar nga kjo dashuri. Dhe nėse keni zgjedhur rrugėn e gjatė, atėherė ju lumtė! Kjo do tė thotė se sa gjatė do tė qėndroni nė kėtė lidhje dhe tė jeni tė sigurt se kjo lidhje do zgjasė pėrjetė.


Pėrgatiti
Anilejda Gjeta

_________________
Test psikologjik ! Welcome028
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.lushnja.com
 
Test psikologjik !
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
LUSHNJA PORTAL :: Shtypi dhe politika :: Aktualitete shoqėrore-
Kėrce tek:  
Free forum | Computers and Internet | Computers | © phpBB | Forum mbėshtetės | Report an abuse | Latest discussions