MIRSEVINI NE PORTALIN LUSHNJAR
 
ForumPortalliGalleryKėrkoRegjistrohuidentifikimi

Share
 

 Lushnje : Piu pesticide,vdes pas 3 ditėsh

Shko poshtė 
AutoriMesazh
Mel C
Moderatore
Moderatore
Mel C

Numri i postimeve : 847
Join date : 01/06/2008
Age : 29
Location : me zemer ne Lushnje jam

Lushnje : Piu pesticide,vdes pas 3 ditėsh Empty
MesazhTitulli: Lushnje : Piu pesticide,vdes pas 3 ditėsh   Lushnje : Piu pesticide,vdes pas 3 ditėsh Icon_minitimeWed Jun 11, 2008 4:23 pm

LUSHNJE - Pas tri ditėsh, ndėrron jetė nė spitalin e Lushnjės 27-vjeēarja.

M.Dervishi, nga fshati Karbunarė ka vdekur, pasi sipas mjekėve pesticidi qė kishte konsumuar i shkaktoi helmimin e organizmit. Ata pohuan se Dervishi ėshtė paraqitur nė spital nė gjendje tė rėndė dhe problematike pėr jetėn. Nė bazė tė tė dhėnave, 27-vjeēarja kishte tentuar vetėflijimin pas ndarjes me tė fejuarin. Nė gjendje tė rėndė ishte transportuar pėr nė urgjencėn e spitalit tė Lushnjės, por mjekėt pohojnė se megjithė ndėrhyrjen e tyre pėr tre ditė me radhė, ajo ka ndėrruar jetė. Pasi kanė mėsuar pėr fatin e vajzės, familjarėt e saj kanė akuzuar mjekėt, duke deklaruar se nuk i kanė dhėnė ndihmėn e kualifikuar gjatė qėndrimit nė spital. Pėrballė kėtyre akuzave pritet pėrfundimi i ekspertizės mjeko-ligjore pėr tė hedhur dritė mbi tė vėrtetėn.

gazeta panorama

_________________
Lushnje : Piu pesticide,vdes pas 3 ditėsh Welcome028
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
http://www.lushnja.com
NIKO
Administrator
Administrator
NIKO

Numri i postimeve : 904
Join date : 30/04/2008
Age : 33
Location : Genova

Lushnje : Piu pesticide,vdes pas 3 ditėsh Empty
MesazhTitulli: Re: Lushnje : Piu pesticide,vdes pas 3 ditėsh   Lushnje : Piu pesticide,vdes pas 3 ditėsh Icon_minitimeWed Jun 11, 2008 5:45 pm

Shume raste te tilla po degjoj qe ndodhin ne shqiperi , njerez qe bien ne depresion dhe si zgjidhje nuk gjejn rruge tjeter vecse ti japin fund jetes se tyre . gje qe duhet evitur me ēdo kusht , sepse nuk eshte kjo zgjidhja e problemeve dhe halleve , sepse ka shume rruge te tjera qe tye drejtojn ne lumturin e secilit prej nesh. te gjith e kemi ndonje halle apo problem por gjithmon kerkojm ti shmangemi ne nje menyre apo nje tjeter por duket se per disa rruga me e lehte eshte kjo e fundit .
Jeta eshte e shenjte ore njerez ,zoti e ka dhen per ta jetuar , kushtu qe jetojeni !
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
http://www.lushnja.com
 
Lushnje : Piu pesticide,vdes pas 3 ditėsh
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
LUSHNJA PORTAL :: Lajme te portalit-
Kėrce tek:  
Free forum | © phpBB | Forum mbėshtetės | Report an abuse | Latest discussions