MIRSEVINI NE PORTALIN LUSHNJAR
 
ForumPortalliGalleryKėrkoRegjistrohuidentifikimi

Share
 

 Program pėr tė lexuar mendjen dhe ėndrrat

Shko poshtė 
AutoriMesazh
NIKO
Administrator
Administrator
NIKO

Numri i postimeve : 904
Join date : 30/04/2008
Age : 33
Location : Genova

Program pėr tė lexuar mendjen dhe ėndrrat Empty
MesazhTitulli: Program pėr tė lexuar mendjen dhe ėndrrat   Program pėr tė lexuar mendjen dhe ėndrrat Icon_minitimeTue Jun 10, 2008 5:11 pm

Program pėr tė lexuar mendjen dhe ėndrrat Lexome10Njė grup kėrkuesish nga universiteti i Kalifornisė ka krijuar njė pajisje e cila eshte e afte te lexoje ate ēka mendon mendja e njeriut jo vetėm nė jetėn e pėrditshme por edhe nė botėn e ėndrrave. Eksperimenti me pajisjen u ėshtė bėrė qindra personave duke u shfaqur njė imazh tė caktuar i cili pėrkonte mė atė qė pajisja deshifronte si imazhin qė mendja kishte nė ato momente. Kjo i hap rrugėn shumė pėrdorimeve tė tjera tė kėsaj teknologjie e cila ka pėrparuar falė njė bashkėpunim tė ngushte shkencorė dhe teknologjik. (INFOSOT)[img]
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
http://www.lushnja.com
 
Program pėr tė lexuar mendjen dhe ėndrrat
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
LUSHNJA PORTAL :: Shkenca dhe jeta :: Shkenca dhe jeta-
Kėrce tek:  
Create a forum on Forumotion | © phpBB | Forum mbėshtetės | Report an abuse | Latest discussions