MIRSEVINI NE PORTALIN LUSHNJAR
 
ForumGalleryKėrkoRegjistrohuidentifikimi

Share
 

 28 Nėntori, nuk do tė jetė mė festė zyrtare !

Shko poshtė 
AutoriMesazh
NIKO
Administrator
Administrator
NIKO

Numri i postimeve : 904
Join date : 30/04/2008
Age : 33
Location : Genova

28 Nėntori, nuk do tė jetė mė festė zyrtare ! Empty
MesazhTitulli: 28 Nėntori, nuk do tė jetė mė festė zyrtare !   28 Nėntori, nuk do tė jetė mė festė zyrtare ! Icon_minitimeMon Jun 09, 2008 4:56 pm

Projektligji pėr Festat Zyrtare nė Republikėn e Kosovės nuk e pėrfshin ditėn e shpalljes sė pavarėsisė nė28 Nėntori, nuk do tė jetė mė festė zyrtare ! Kosova10 mesin e 12 festave zyrtare qė do t'i ketė Republika e Kosovės nėse ky dokument miratohet nė Kuvendin e Kosovės. Projektligji ėshtė miratuar tė hėnėn nė Qeverinė e Kosovės dhe pritet tė procedohet nė parlament, kurse kryeministri i Kosovės, Hashim Thaēi thotė se Kosovės i duhen festat e veta shtetėrore. "Kosova ėshtė shtet i pavarur, sovran, demokratik dhe multietnik me territor tė garantuar. Kosova ėshtė shtet, i ka festat shtetėrore, por natyrisht se respektohen edhe festat kombėtare, ka Festėn e Republikės, ditėn e shpalljes sė pavarėsisė dhe festat tjera. Ky ėshtė vetėm fillimi", tha kryeministri i Kosovės Hashim Thaēi.

I pyetur nėse personalisht do tė jetė nė punė apo do tė pushojė mė 28 nėntor, kryeministri Thaēi thotė se do tė veprojė nė harmoni me obligimet kushtetuese tė Kosovės. "Unė personalisht do t'i kryej obligimet e mia kushtetuese si gjithė bartėsit tjerė tė institucioneve tė Republikės sė Kosovės", u shpreh kryeministri i Kosovės. Nė kalendarin festiv tė Republikės sė Kosovės janė pėrfshirė Viti i Ri, Dita e Republikės sė Kosovės (17 Shkurti), Dita e Kushtetutės sė Kosovės (9 Prilli), Dita e Punėtorėve (1 Maji), Dita e Evropės (9 Maji) dhe festat fetare tė muslimanėve, krishterėve dhe ortodoksėve tė Kosovės.(ALSAT-M)
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
http://www.lushnja.com
 
28 Nėntori, nuk do tė jetė mė festė zyrtare !
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
LUSHNJA PORTAL :: Lajme te portalit-
Kėrce tek: