MIRSEVINI NE PORTALIN LUSHNJAR
 
ForumPortalliCalendarGalleryPytėsoriKėrkoGrupet e AnėtarėveRegjistrohuidentifikimi

Share
 

 Tekste ose Vargje Kengesh ne gjuhen Shqipe

Shko poshtė 
AutoriMesazh
Tallava!
Antar i respektuar
Tallava!

Numri i postimeve : 379
Join date : 01/06/2008
Location : Actually in Kosova-Gjilani

Tekste ose Vargje Kengesh ne gjuhen Shqipe Empty
MesazhTitulli: Tekste ose Vargje Kengesh ne gjuhen Shqipe   Tekste ose Vargje Kengesh ne gjuhen Shqipe Icon_minitimeMon Jun 09, 2008 5:29 am

Lulja e kujtimit-Sunaj Rimaj

I
Lulja e jote me eshte thare
Per kujtim qe ma dha
Une me Lot po e ujis
Emrin tend e pershperis
II
Ket Poezi e shkruj me vaj
Aty i shoh Syt e saj
Sikur dojn te me tregojn
Se prap me dashurojn

refreni:

Dua t'bertas me ze te qaj
E di se une kam ber shum faj
Dua ti vras Brengat pak
Me Shishe Skenderbe Konjak

III
Lulja e jote me eshte thare
Per kujtim qe ma dha
Une me Lot po e ujis
Emrin ted e pershperis
IV
Ket Poezi e shkruj me vaj
Aty i shoh Syt e saj
Sikur dojn te me tregojn
Se prap me dashurojn

refreni:

Dua t'bertas me ze te qaj
E di se une kam ber shum faj
Dua ti vras Brengat pak
Me shishe Skenderbe Konjak
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.djbardhi.tk
Tallava!
Antar i respektuar
Tallava!

Numri i postimeve : 379
Join date : 01/06/2008
Location : Actually in Kosova-Gjilani

Tekste ose Vargje Kengesh ne gjuhen Shqipe Empty
MesazhTitulli: Re: Tekste ose Vargje Kengesh ne gjuhen Shqipe   Tekste ose Vargje Kengesh ne gjuhen Shqipe Icon_minitimeMon Jun 09, 2008 5:30 am

Shpat Kasapi

refreni:

Vetem une te njoh
Vetem une e di cfar do
Une e di kush je
Vetem une e di cfar ke
(Dy here)

Eja se mjaft me ke len te pres
Dua qe te zgjohem
Me ty ne ket mengjes
Je larguar
Me ke len n'vetmi
E tash vjen me lutesh
Me lot ne Sy

Por sme lejon
S'me kupton
Prap shikon

E behesh se s'me don

refreni:
Vetem une te njoh
Vetem une e di cfar do
Une e di kush je
Vetem une e di cfar ke
(Tre here)

Eja se mjaft me ke len te pres
Dua qe te zgjohem
Me ty ne ket mengjes
Je larguar
Me ke len n'vetmi
E tash vjen me lutesh
Me lot ne Sy

Por sme lejon
S'me kupton
Prap shikon

E behesh se s'me dooo

refreni:
Vetem une te njoh
Vetem une e di cfar do
Une e di kush je
Vetem une e di cfar ke
(Kater here)
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.djbardhi.tk
Tallava!
Antar i respektuar
Tallava!

Numri i postimeve : 379
Join date : 01/06/2008
Location : Actually in Kosova-Gjilani

Tekste ose Vargje Kengesh ne gjuhen Shqipe Empty
MesazhTitulli: Re: Tekste ose Vargje Kengesh ne gjuhen Shqipe   Tekste ose Vargje Kengesh ne gjuhen Shqipe Icon_minitimeMon Jun 09, 2008 5:30 am

Artiola Toska -20 Vjet

O kur i mbusha oj nene ime
aman 20 vjet
Une i mjer oj nana ime
Une rash ne krevet
Rash n'krevet oj nana ime
Une rash n'jastek
Rastesis oj
Rastesis oj nena ime
Une pshtysha gjak

Pshtysha Gjak oj nena ime
Aman Gjak te ziiiiiii
Dhimte trupi
Dhimte trupoi oj naaaaaaaaaaaan
O tuj pa mjeksiiiii
Pshtyjsha gjak oj nana ime
Aman gjak te ziiiiii
Thujshin shoket
Thujshin shoket oj naaaaaaaaaaan
Ooooo veremliiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii

Oj nan e lumja nan
Une shoqnin ku e kam lan
Oj nan e lumja nan
Une shoqnin ku e kam lan
Mu shoqnia n'ka lan vet
Ka mem kalb kjo tok e shkret
Mu shoqnia n'ka lan vet
Ka mem kalb kjo tok e shkret

Oj nan e lumja nan
Te ma ma rujsh ni Varr te gjan
Oj nan e lumja nan
Te ma ma rujsh ni Varr te gjan
Kur t'vin shoket mem pa mu
Te ket vend o mem Vajtu
Kur t'vin shoket mem pa mu
Te ket vend o mem Vajtuuuuuu
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.djbardhi.tk
Tallava!
Antar i respektuar
Tallava!

Numri i postimeve : 379
Join date : 01/06/2008
Location : Actually in Kosova-Gjilani

Tekste ose Vargje Kengesh ne gjuhen Shqipe Empty
MesazhTitulli: Re: Tekste ose Vargje Kengesh ne gjuhen Shqipe   Tekste ose Vargje Kengesh ne gjuhen Shqipe Icon_minitimeMon Jun 09, 2008 5:31 am

TAKA KRRAK - Pirro Cako

S'me ze gjumi , prej se largu...
Vjen e shuhet ritmi kenges Bailamos,
Me sy mbyllur si sonambul
Hapat, pak nga pak, atje me ēojnė.

Hyra brenda, syve 'u besova,
Tė kish sjell ty zoti sonte veē pėr mua
Mikja ime, sa shumė te kam kėrkuar
E vogėl ėshtė kjo botė pėr tu takuar.

Kur ajo me pa, taka krrak ju thye edhe raa
Dhe ashtu e zbathur mu afrua, sysh me more tha
Unė ne gjunje i rashe, me jep frym i thashė
Se jeta ėshtė vetėm njė ēast
Sikur te ma falesh trupin tėnd kte nate ti z'bėn mėkat.

Dot nuk pritem, dritėn fikem
Ishim dy te dashuruar jo fajtore,
Rastesi, je mbreti botės,
Vjen njėherė e iken pergjithmone.

Gjith pasjon m'u dha kur e pushtova,
Afshi saj ne qiell te shtatė me ngjiti mua,
Mikja ime ti fryme me dhe nga vetja
Ne kėtė botė ku mbyt pa fund vetmia.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.djbardhi.tk
Tallava!
Antar i respektuar
Tallava!

Numri i postimeve : 379
Join date : 01/06/2008
Location : Actually in Kosova-Gjilani

Tekste ose Vargje Kengesh ne gjuhen Shqipe Empty
MesazhTitulli: Re: Tekste ose Vargje Kengesh ne gjuhen Shqipe   Tekste ose Vargje Kengesh ne gjuhen Shqipe Icon_minitimeMon Jun 09, 2008 5:31 am

Bojken Lako - Asgjė e largėt

S'kam asgjė tė largėt
Ditė tė reja do tė gjejmė
S'ka mė klithma bebesh
Besoje, besoje, besoje

Nuk ka ujė nė fusha
Vetėm njė fėmijė nė rrugė
Nuk ka mė vdekje
Njė kėmishė e zezė nė tel
Besoje, besoje, besoje.


Nuk ka asgjė tė largėt
ditė tė reja do tė gjejmė, do gjejmė
Nuk ka mė klithma bebesh
besoje, besoje, he-he, he-hej.

Nuk ka mė lutje
Vetėm njė dorė e shtrirė
S'ka mė stėrmundime
Vetėm njė gjurmė e lehtė
Besoje, e lehtė, besoj.
[i]
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.djbardhi.tk
Tallava!
Antar i respektuar
Tallava!

Numri i postimeve : 379
Join date : 01/06/2008
Location : Actually in Kosova-Gjilani

Tekste ose Vargje Kengesh ne gjuhen Shqipe Empty
MesazhTitulli: Re: Tekste ose Vargje Kengesh ne gjuhen Shqipe   Tekste ose Vargje Kengesh ne gjuhen Shqipe Icon_minitimeMon Jun 09, 2008 5:32 am

Genta Ismaili Me hare

Me hare, gjithė me hare
me hare ,me hare te vallėzojmė
Me hare gjithė te kendojme
me hare ,me hare te vallėzojmė

Vera leshoj vapen, dielli me ledhaton
Fryma mirret ndryshe,shpirti fillon me vallzon
Zemra rrah me tepėr dridhet nga lumturia
Ritmi me bėn t'dridhem si dhe melodia
Me hare, gjithė me hare
me hare ,me hare te vallėzojmė
Me hare gjithė te kendojme
me hare ,me hare te vallėzojmė

Me hare, gjithė me hare
me hare ,me hare te vallėzojmė
Me hare, gjithė te kendojme
me hare ,me hare te vallėzojmė

Vallezojme pa pushim
unė lojen s'mund ta ndal
jetoj pėr kėtė ritem
pa te unė jetė nuk kam
vera kur te iken
me humb njė dashuri
dua te shijoj
dua me te te rri.

Me hare, gjithė me hare
me hare ,me hare te vallėzojmė
Me hare gjithė te kendojme
me hare ,me hare te vallėzojmė
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.djbardhi.tk
Tallava!
Antar i respektuar
Tallava!

Numri i postimeve : 379
Join date : 01/06/2008
Location : Actually in Kosova-Gjilani

Tekste ose Vargje Kengesh ne gjuhen Shqipe Empty
MesazhTitulli: Re: Tekste ose Vargje Kengesh ne gjuhen Shqipe   Tekste ose Vargje Kengesh ne gjuhen Shqipe Icon_minitimeMon Jun 09, 2008 5:32 am

Fustanin qe ta solla mbrėmė

Fustanin qe ta solla mbrėmė,
a s'e vesh moj pėr hatrin tim.
Fustanin qe ta solla mbrėmė,
a s'e vesh moj pėr hatrin tim

Aman a s'e vesh moj pėr hatrin tim,
se jam rriture jetim,
Aman a s'e vesh moj pėr hatrin tim,
se jam rriture jetim

Fustanin o me lule shumė,
a s'e vesh moj pėr hatrin tim.
Fustanin o me lule shumė,
a s'e vesh moj pėr hatrin tim.

Aman a s'e vesh moj pėr hatrin tim,
se jam rriture jetim
Aman se jetim jam rriture,
me kulac moj te siture.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.djbardhi.tk
Tallava!
Antar i respektuar
Tallava!

Numri i postimeve : 379
Join date : 01/06/2008
Location : Actually in Kosova-Gjilani

Tekste ose Vargje Kengesh ne gjuhen Shqipe Empty
MesazhTitulli: Re: Tekste ose Vargje Kengesh ne gjuhen Shqipe   Tekste ose Vargje Kengesh ne gjuhen Shqipe Icon_minitimeMon Jun 09, 2008 5:32 am

Redon Makashi - Dikur Luaja me ndjenjen e saj

Mbizotėronte nje qetesi
ne kete nate gjithēka pushonte
kisha shume nevoje per tė
Ne ato ēaste me mungonte

Ne keto rruget pa njeri
ku asgje nuk ekzistonte
m'u kujtua ajo vajze
zeri i saj kur me thonte
Te dua shume, mos me lėr vetem
kam shume frike te rri pa ty
eshte bote e eger.....

Dhe pastaj me perqafonte
dhe pas vetes me pushtonte
e ndjeja doren e saj ....
gjithe trupin ma pershkonte
e nje bote tjeter na priste me pas

I kam ndermend lotet e saj
dashuronte si e ēmendur, ...si e marre
Nuk mundem ta imagjinoj
se ty t'kam humbur vertet
dikur une luaja me ndjenjen e saj
e sot e vuaj vete...

Me duket se asnjehere
s'do dashuroj me kaq fort
e jane kujtimet qe me shkaterrojne
Nuk mund nuk mundem ta imagjinoj
se ty t'kam humbur vertet
dikur une luaja me ndjenjen e saj
tani e vuaj vete.....
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.djbardhi.tk
Tallava!
Antar i respektuar
Tallava!

Numri i postimeve : 379
Join date : 01/06/2008
Location : Actually in Kosova-Gjilani

Tekste ose Vargje Kengesh ne gjuhen Shqipe Empty
MesazhTitulli: Re: Tekste ose Vargje Kengesh ne gjuhen Shqipe   Tekste ose Vargje Kengesh ne gjuhen Shqipe Icon_minitimeMon Jun 09, 2008 5:35 am

Genta Ismaili- Posesiv


Me gėnjeshtra e pėrralla
Dashuri s'ėshtė kjo !
Pėr njė qast ndrron tre fytyra
Mė mir nga un shko

Ti je njė mashkull tipik
Nė shpirt fanatik
Mir po un stė kam frik
Andaj pėr gjithmon ti ik

Ke delirin dominues
Nė ēdo femėr t'jesh pushtues
Unikat je nė mendime
Nuk ke vend zemrėn time
Un jam shum sentimentale
S'dua dashuri fatale
Posesiv je ti

Come'on

Ke delir delir delir dominues
Je zemer zemer ti je zemėr pushtues
Ke delir delir delir dominues
Je zemėr pushtues

Fare nuk falė dashuri
veq gishta i numron
Dje te ajo sot tek un nesėr te tjetra shkon

Ti jė mashkull tipik
Nė shpirt fanatik
Mir po un stė kam frik
Andaj pėr gjithmon ti ik

Ke delirin dominues
Nė ēdo femėr t'jesh pushtues
Unikat je nė mendime
Nuk ke vend nė zemrėn time
Un jam shum sentimentale
S'dua dashuri fatale
Posesiv je ti

Come'on

Ke delir delir delir dominues
Je zemer zemer ti je zemėr pushtues
Ke delir delir delir dominues
Ti je zemėr pushtu uuuuuu u u u uuu ... es


Ke delirin dominues
Nė ēdo femėr t'jesh pushtues
Unikat je nė mendime
Nuk ke vend nė zemrėn time
Un jam shum sentimentale
S'dua dashuri fatale
Posesiv je ti !!

Come'on

Ke delirin dominues
Nė ēdo femėr t'jesh pushtues
Unikat je nė mendime
Nuk ke vend nė zemrėn time
Un jam shum sentimentale
S'dua dashuri fatale
Posesiv je ti
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.djbardhi.tk
Tallava!
Antar i respektuar
Tallava!

Numri i postimeve : 379
Join date : 01/06/2008
Location : Actually in Kosova-Gjilani

Tekste ose Vargje Kengesh ne gjuhen Shqipe Empty
MesazhTitulli: Re: Tekste ose Vargje Kengesh ne gjuhen Shqipe   Tekste ose Vargje Kengesh ne gjuhen Shqipe Icon_minitimeMon Jun 09, 2008 5:36 am

Gentiana Ismaili - Nuk je per asnje

Nuk ėshtė mė sikur perpara kur mė puthje pėr q’do natė
Teper vone e kam kuptuar se njė tjetėr e ke pas

Nuk ėshtė mė sikur me parė

Ref.
Nuk je pėr asnjė
E po shkon me dy
Ajo qe tė njeh s’kalon me ty

Nuk je pėr asnjė
S’je pėr aventur
Ajo qė tė njenė nuk tė don mė kurr

Nuk je pėr asnjė
E po shkon me dy
Ajo qe tė njeh s’kalon me ty

Nuk je pėr asnjė
S’je pėr aventur
Ajo qė tė njenė nuk tė don mė kurr

Ndoshta ėndėrr e ke pasur tė jetosh si ne harrem
Qe dikujt t’ja lendon zemren
Kjo pėr ty nuk osht problem

Nuk ėshtė mė sikur me parė

Ref.
Nuk je pėr asnjė
E po shkon me dy
Ajo qe tė njeh s’kalon me ty

Nuk je pėr asnjė
S’je pėr aventur
Ajo qė tė njenė nuk tė don mė kurr

Nuk je pėr asnjė
E po shkon me dy
Ajo qe tė njeh s’kalon me ty

Nuk je pėr asnjė
S’je pėr aventur
Ajo qė tė njenė nuk tė don mė kurr

Nuk je pėr asnjė
E po shkon me dy
Ajo qe tė njeh s’kalon me ty

Nuk je pėr asnjė
S’je pėr aventur
Ajo qė tė njenė nuk tė don mė kurr

Nuk je pėr asnjė
E po shkon me dy
Ajo qe tė njeh s’kalon me ty

Nuk je pėr asnjė
S’je pėr aventur
Ajo qė tė njenė nuk tė don mė kurre
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.djbardhi.tk
Tallava!
Antar i respektuar
Tallava!

Numri i postimeve : 379
Join date : 01/06/2008
Location : Actually in Kosova-Gjilani

Tekste ose Vargje Kengesh ne gjuhen Shqipe Empty
MesazhTitulli: Re: Tekste ose Vargje Kengesh ne gjuhen Shqipe   Tekste ose Vargje Kengesh ne gjuhen Shqipe Icon_minitimeMon Jun 09, 2008 5:36 am

Shpat Kasapi - Cou regjo


Ēou mor Rexho dil te lama,
Darsem t'madhe pot ban nana,
Ēou Rexho ēou djalo,
Ēou ma i miri i nanes oh se s'ka nana tjeter oh
Ēou Rexho ēou djalo,
Ēou ma i miri i nanes oh se s'ka nana tjeter oh


Oh mor At tu thaft Jela,
Qysh ma mbyte Rexhen n'shqelma,
Ēou Rexho ēou djalo,
Ēou sokol o i nanes o se ska nana tjeter o,
Ēou Rexho ēou djalo,
Ēou ma i miri i nanes oh se s'ka nana tjeter oh

Po vin krushqit o rethit malit,
Rexha i vdekur o ne grazhd te kalit,
Ēou Rexho ēou djalo,
Ēou delia i nanes o se ska nana tjeter o,
Ēou Rexho ēou djalo,
Ēou ma i miri i nanes oh se s'ka nana tjeter oh

Oh mor krushqi hani-pini,
Neser Rexhen ne dhe t'ma shtini,
Ēou Rexho ēou djalo,
Ēou delia i nanes o se ska nana tjeter o,
Ēou Rexho ēou djalo,
Ēou ma i miri i nanes oh se s'ka nana tjeter oh.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.djbardhi.tk
Tallava!
Antar i respektuar
Tallava!

Numri i postimeve : 379
Join date : 01/06/2008
Location : Actually in Kosova-Gjilani

Tekste ose Vargje Kengesh ne gjuhen Shqipe Empty
MesazhTitulli: Re: Tekste ose Vargje Kengesh ne gjuhen Shqipe   Tekste ose Vargje Kengesh ne gjuhen Shqipe Icon_minitimeMon Jun 09, 2008 5:37 am

Shpat Kasapi - Valle kosovare

une mendoj bashke t'jetojme
ma rembeve shpirtin tim
nje jete e re plot dashuri
sot kalon kjo beqari

ne do t'vallezojm ne ket rini
dhe dolli krushqit ti ngrejn
je sikur zane na ka zili
se martohemi ne te dy

hidhe vallen lulja ime
hidhe vallen ti o moj sorkadhe
valle valle shqipetare nje beqar ke per te mare
bini fort ju dahire
deri naten vone gezimin tone
valle valle kosovare
te paska hije yll dashurije
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.djbardhi.tk
Tallava!
Antar i respektuar
Tallava!

Numri i postimeve : 379
Join date : 01/06/2008
Location : Actually in Kosova-Gjilani

Tekste ose Vargje Kengesh ne gjuhen Shqipe Empty
MesazhTitulli: Re: Tekste ose Vargje Kengesh ne gjuhen Shqipe   Tekste ose Vargje Kengesh ne gjuhen Shqipe Icon_minitimeMon Jun 09, 2008 5:37 am

Vesa Luma - Jemi dhe s'jemi


Ishe Nuk Ishe
Nuk Do Te Jesh
Doje Dhe Sdoje
Nuk Do Me Kesh

Jemi Dhe Sjemi
Asgje Nuk Kemi
Joo..Joo..Joo

Flisje Nuk Flisje
E Kuptoja Une
2 Fjal Me I Thoje
Te Dua ShuMe

Jemi Dhe Sjemi
Asgje Nuk Kemi
Joo..Joo..Joo


Ref: 2x
A i Doje Puthjet E Mia
A I Doje Ti
Aahh Aahh I Doje
Joo.. Joo..Se Di

Ishe Nuk Ishe
Nuk Do Te Jesh
Doje Dhe Sdoje
Nuk Do Me Kesh

Jemi Dhe Sjemi
Asgje Nuk Kemi
Joo..Joo..Joo

Flisje Nuk Flisje
E Kuptoja Une
2 Fjal Me I Thoje
Te Dua ShuMe

Jemi Dhe Sjemi
Asgje Nuk Kemi
Joo..Joo..Joo


Ref: 3x
A i Doje Puthjet E Mia
A I Doje Ti
Aahh Aahh I Doje
Joo.. Joo..Se Di
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.djbardhi.tk
Tallava!
Antar i respektuar
Tallava!

Numri i postimeve : 379
Join date : 01/06/2008
Location : Actually in Kosova-Gjilani

Tekste ose Vargje Kengesh ne gjuhen Shqipe Empty
MesazhTitulli: Re: Tekste ose Vargje Kengesh ne gjuhen Shqipe   Tekste ose Vargje Kengesh ne gjuhen Shqipe Icon_minitimeMon Jun 09, 2008 5:37 am

Luaj-Vesa Luma


Nėse mė kėrkon kur afrohet nata
Ti premtoj ty baby puthjet e zjarrta
E nėse nuk nguron tė vallėzosh me mua
Kjo ėshtė nata jonė, tė dua, tė dua

Nėse mė kėrkon kur afrohet nata
Ti premtoj ty baby puthjet e zjarrta
E nėse mė tregon ēfarė ndjen ti pėr mua
Kjo ėshtė nata jonė, tė dua, tė dua

Sonte unė dhe ti
Luaj, luaj
Sonte pa kufi
Luaj, luaj, luaj
Sonte ne tė dy
Luaj, luaj
Do tė duhemi
Luaj, luaj, luaj

Nėse mė kėrkon kur afrohet nata
Ti premtoj ty baby puthjet e zjarrta
E nėse nuk nguron tė vallėzosh me mua
Kjo ėshtė nata jonė, tė dua, tė dua

Nėse mė kėrkon kur afrohet nata
Ti premtoj ty baby puthjet e zjarrta
E nėse mė tregon ēfarė ndjen ti pėr mua
Kjo ėshtė nata jonė, tė dua, tė dua

Sonte unė dhe ti
Luaj, luaj
Sonte pa kufi
Luaj, luaj, luaj
Sonte ne tė dy
Luaj, luaj
Do tė duhemi
Luaj, luaj, luaj
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.djbardhi.tk
Tallava!
Antar i respektuar
Tallava!

Numri i postimeve : 379
Join date : 01/06/2008
Location : Actually in Kosova-Gjilani

Tekste ose Vargje Kengesh ne gjuhen Shqipe Empty
MesazhTitulli: Re: Tekste ose Vargje Kengesh ne gjuhen Shqipe   Tekste ose Vargje Kengesh ne gjuhen Shqipe Icon_minitimeMon Jun 09, 2008 5:38 am

Shtatė Ditė-Ermal Fejzullahu


Diten kur te kam percjell
shpirtin tim me ty e lash
e mu shuan hėnė e diell
ne ket jet sdot rrim mė bashk
mes luleve ti preehs
nuk do te kthehesh
aaa do te jetoj me mall deri sa te jem gjall

kur per mua te jesh merzit ti ne enderr me trokit
e me puth me shuaj ket mall
e ma fshin lotin ne varr

mes luleve ti prehesh nuk do te kthehesh
aaa do te jetoj me mall deri sa te jem gjall


Shtatė dit esht kjo e pame
njerzit i pres dhe i percjell
e shtatdhjetė vjet te tjera per mua s'qel pranvera
per mua nuk ka diell

Shtatė dit esht kjo e pame
njerzit i pres dhe i percjell
por shtatdhjetė vjet te tjera per mua s'qel pranvera
per mua nuk ka diell

Shtatė dit esht kjo e pame
njerzit i pres dhe i percjell
e shtatdhjetė vjet te tjera per mua s'qel pranvera
per mua nuk ka diell

Shtatė dit esht kjo e pame
njerzit i pres dhe i percjell
por shtatdhjetė vjet te tjera per mua s'qel pranvera
per mua nuk ka diell

Shtatė dit esht kjo e pame
njerzit i pres dhe i percjell
e shtatdhjetė vjet te tjera per mua s'qel pranvera
per mua nuk ka diell

Shtatė dit esht kjo e pame
njerzit i pres dhe i percjell
por shtatdhjetė vjet te tjera per mua s'qel pranvera
per mua nuk ka diell.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.djbardhi.tk
Tallava!
Antar i respektuar
Tallava!

Numri i postimeve : 379
Join date : 01/06/2008
Location : Actually in Kosova-Gjilani

Tekste ose Vargje Kengesh ne gjuhen Shqipe Empty
MesazhTitulli: Re: Tekste ose Vargje Kengesh ne gjuhen Shqipe   Tekste ose Vargje Kengesh ne gjuhen Shqipe Icon_minitimeMon Jun 09, 2008 5:38 am

ALBAN SKENDERAJ

Ndoshta me nuk ia vlen
Te humbas ne syt e tu
Jo ti s'ke pse genjen
I qarte shkrimi ne blu
Se kur hena diellin e fsheh
Veq rrezet i mbulon
Per nje qast freskia te deh
Por eklipsi shpejt mbaron

Ndoshta me nuk ia vlen
Te zgjohem me mendjen tek ti
Ose nisesh e vjen
Por une fluturoj qe te vije

Sepse ndryshe s'do te kishte mbarim
Zjarr i fshehur ne uje
Me ndihmo engjelli im
Zjarrin ta shpetoj

Jo nuk dua ta pranoj
Fati te na ndaj,
Dua ta mbroj dashurin e saj

(Chorus)
Do ta mbroj me syt e Zotit
Si nje perl ne pik te lotit
Do ta mbroj
Te jetoj
Dashuri e saj.

Ndoshta me nuk ja vlen
Ndoshta me nuk ja vlen
te zgjohem me mendje tek ti
dua pran te te kem
pa malle pa largesi
Ndryshe s'do kishte mbarim
Zjarr i fshehur ne uje
Me ndihmo engjelli im
Zjarrin ta shpetoj

Jo nuk dua ta pranoj
Fati te na ndaj
Dua ta mbroj dashurin e saj
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.djbardhi.tk
Sponsored content
Tekste ose Vargje Kengesh ne gjuhen Shqipe Empty
MesazhTitulli: Re: Tekste ose Vargje Kengesh ne gjuhen Shqipe   Tekste ose Vargje Kengesh ne gjuhen Shqipe Icon_minitime

Mbrapsht nė krye Shko poshtė
 
Tekste ose Vargje Kengesh ne gjuhen Shqipe
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
LUSHNJA PORTAL :: Kultura :: Bota muzikore-
Kėrce tek:  
Free forum | © phpBB | Forum mbėshtetės | Report an abuse | Latest discussions