MIRSEVINI NE PORTALIN LUSHNJAR
 
ForumPortalliCalendarGalleryPytėsoriKėrkoGrupet e AnėtarėveRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 20 arsyet pse duhet ta urrejmė Shėn Valentinin

Shko poshtė 
AutoriMesazh
NIKO
Administrator
Administrator
avatar

Numri i postimeve : 904
Join date : 30/04/2008
Age : 31
Location : Genova

MesazhTitulli: 20 arsyet pse duhet ta urrejmė Shėn Valentinin   Sun Jun 08, 2008 7:27 pm

Jo tė gjithė e duan festėn e Shėn Valentinit. Dhe mes atyre qė e urrejnė festėn e tė dashuruarve nuk janė vetėm beqarėt qė do tė donin tė kishin pranė gruan apo burrin e jetės sė tyre, por edhe shumė njerėz ēift, tė fejuar, tė martuar apo sido qė tė jenė nuk dėshirojnė ta festojnė festėn e 14 Shkurtit pėr motive nga mė tė ndryshmet. Nė fakt, ėshtė britanikja "Times" qė pėrmes njė guide, qė me rastin e festės sė shumėpritur pėr tė gjithė tė dashuruarit na ofron 20 motive pėr ta urryer kėtė festė.


Pėr vajzat


1. Nėse je beqare, u dukesh tė tjerėve si njė lėneshė e moēme. Nėse e ke njė lidhje, mendojnė se i je futur njė rruge tė sikletshme


2. Sepse nuk ka asgjė mė tė mėrzitshme se burri qė keni zgjedhur si njeriun ideal pėr tė kaluar jetėn, i cili e shpreh romanticitetin e tij me kartolinė urimi qesharake dhe me njė lojė fjalėsh tė shkruara brenda saj.


3. Sepse stresi pėr tė organizuar diēka romantike dhe tė veēantė nė krahasim me tė tjerėt ėshtė shumė i madh. Mendoni qė dita e Shėn Valentinit ėshtė si njė martesė e vogėl. Por shkurti ėshtė muaji mė i keq pėr t‘u martuarā€¦

4. Duhet urryer pėr poezitė e tij, pothuajse ēdo vit tė njėjta dhe pa asnjė vlerė.5. Sepse tė gjitha imazhet e ēifteve perfekte vlejnė vetėm pėr tė menduar se tė tjerėt janė shumė herė mė tė lumtur se ju, madje edhe nė jetėn e tyre seksuale.


6. Sepse vajza qė keni mė shumė inat do tė marrė si dhuratė njė palė kėpucė shumė tė kushtueshme dhe sapo i dashuri i saj tė largohet, do tė thotė se nuk i pėrshtaten dhe aq shumė gustos sė saj.


7. Sepse nuk ka asgjė mė tė keqe se nėse njė kartolinė urimi, njė tufė trėndafilash tė kuq apo ndonjė dhuratė tjetėr e kushtueshme, do ta merrni nga dikush qė ju pėlqen, ndėrsa ju fatkeqėsisht e urreni pėr vdekje.


8. Sepse festa e 14 Shkurtit nuk ėshtė gjė tjetėr veēse njė betejė dhe njė konkurrencė mes grave se kush merr dhuratėn mė tė bukur ,apo kush kalon mbrėmjen nė restorantin mė tė mirė tė qytetit.


9. Sepse na duhet tė jemi nė formėn perfekte, duke parė qė edhe mundėsinė mė tė madhe pėr sa u takon dhuratave e kanė kompletet intime. Duhet tė jeni nė formė perfekte, ndryshe dhurata e tė dashurit tuaj nuk arrin t‘ju rrijė ashtu si ai dhe ju do tė donit.10. Sepse, ngjyra rozė dhe diamantet (joorigjinalė) janė shumė tė pėlqyer pėr vajzat e vogla dhe stilistėt italianė.


Pėr djemtė


1. Ju bėn tė urreni shokėt. Tė gjitha restorantet e mira janė prenotuar prej kohėsh nga pasanikėt e "pamoralshėm", ndėrkohė qė juve ju mbeten vetėm restorantet e dorės sė dytė.


2. Sepse ai i bėn burrat tė bėjnė gjėra qė nuk u shkojnė fare pėr shtat: si pėr shembull tė ndezin qirinjtė.


3. Sepse i fut nė telashe tė gjithė burrat qė nuk dinė tė krijojnė ambient romantik. Kjo nė tė vėrtetė ėshtė ajo qė gratė duan. Por t‘i bėsh gjėrat me detyrim ėshtė vėrtet e tmerrshme dhe nė fundā€¦ nėse nuk i bėn e imagjinon dot zemėrimin e grave.


4. Sepse kushton vėrtet shumė. Duke marrė parasysh trėndafilat, apo ndonjė dhuratė tjetėr, darkėn dhe taksinė, fatura shkon sa nuk mund ta imagjinosh. Nuk do tė ishte mė mirė qė t‘ia jepje kėto para nė dorė?


5. Sepse, nėse sapo ke njohur njė vajzė, vlera e njė dhurate apo dalja pėr darkė do tė thotė se ajo do tė mendojė se jeni tė dashur, ndėrkohė qė ju nuk e keni aspak ndėr mend njė gjė tė tillė, tė paktėn pėr momentin.


6. Sepse, fatkeqėsisht do tė jeni aq tė zėnė, sa nuk do tė mund t‘ia hidhni dot sytė as shitėses, pasi ju duhet tė blini kompletin e brendshėm nė masėn e duhur, modelin dhe ngjyrėn qė asaj i pėlqen.


7. Sepse ajo do ta kujtojė aq gjatė atė ditė, sa edhe nė javėn e fundit tė shkurtit do tė ndiheni shumė keq sa herė qė do tė ketė njė pushim nė bisedė.

8. Sepse, Krishtlindjet sapo kanė kaluar. Pse nuk mjafton vetėm njė ditė nė vit pėr tė bėrė dhurata?


9. Sepse vajzat e kanė shumė tė vėshtirė tė gjejnė dhuratėn e duhur pėr meshkujt nė kėtė ditė.

10. Sepse nuk ka asgjė mė tė mėrzitshme se sa vajza qė ju keni zgjedhur pėr tė qenė gruaja e jetės suaj tė mos qeshė me kartolinėn plot humor qė ju i bėtė dhuratė.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.lushnja.com
 
20 arsyet pse duhet ta urrejmė Shėn Valentinin
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1
 Similar topics
-
» LEXOJE .. Patjetėr duhet tė lexohet,dhe patjetėr duhet tė shpėrndahet-Ataku nė zemėr
» Fotaq Andrea: Ne duhet tė flasim me gjuhėn e shqiptarizmės e tė kulturės sonė tė lashtė
» LIRI LOSHI: NUK NDALET SERBIA - AJO DUHET NDALUR!
» FJALIMI i Azem Hajdarit nė vitin 1992: Unė di shumė, ndaj duhet tė zhdukem. Jam viktimė e kėsaj diktature tė re
» Faik Krasniqi: Protokolli Eulex-Serbi, tanime pune e kryer,por si duhet te reagohet ndaj ketij Protokolli

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
LUSHNJA PORTAL :: Ndjenje dhe dashuri :: Ne kerkim te romances-
Kėrce tek:  
Free forum | © phpBB | Forum mbėshtetės | Report an abuse | Sosblogs