MIRSEVINI NE PORTALIN LUSHNJAR
 
ForumPortalliCalendarGalleryPytėsoriKėrkoGrupet e AnėtarėveRegjistrohuidentifikimi

Share
 

 Pse anglishtja?

Shko poshtė 
AutoriMesazh
NIKO
Administrator
Administrator
NIKO

Numri i postimeve : 904
Join date : 30/04/2008
Age : 32
Location : Genova

Pse anglishtja? Empty
MesazhTitulli: Pse anglishtja?   Pse anglishtja? Icon_minitimeSun Jun 08, 2008 6:27 pm

Eshte teme per tu diskutuar dicka per gjuhen me te folur te kohes se sotme.
Pse duhet te jete gjuha angleze si gjuhe e dyte e shumices se shteteve ne bote?
Si mendoni? Do te ishte me mire qe te isthe gjuhe tjeter ne vend te gjuhes Angleze? Dhe pse?
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.lushnja.com
TAPA-aka-EPPK
Antar pjesmarres
Antar pjesmarres
TAPA-aka-EPPK

Numri i postimeve : 198
Join date : 10/05/2008
Location : Kuala-Peqin (Malaysia)

Pse anglishtja? Empty
MesazhTitulli: Re: Pse anglishtja?   Pse anglishtja? Icon_minitimeMon Jun 09, 2008 8:40 am

Per mendimin tim..aglishtja se gjuh e bukur dhe e leht per ta msuar megjisthse mu me ka marr gati 10 vjet me e msu...
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://peqini.com
Mel C
Moderatore
Moderatore
Mel C

Numri i postimeve : 847
Join date : 01/06/2008
Age : 28
Location : me zemer ne Lushnje jam

Pse anglishtja? Empty
MesazhTitulli: Re: Pse anglishtja?   Pse anglishtja? Icon_minitimeMon Jun 09, 2008 5:49 pm

dhe mua me pelqen anglishtja ! amaaaan ishalla nuk behet problem boteror se sikur te vene gjuhe kombetare kinezcen o nene nene Laughing

_________________
Pse anglishtja? Welcome028
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.lushnja.com
TAPA-aka-EPPK
Antar pjesmarres
Antar pjesmarres
TAPA-aka-EPPK

Numri i postimeve : 198
Join date : 10/05/2008
Location : Kuala-Peqin (Malaysia)

Pse anglishtja? Empty
MesazhTitulli: Re: Pse anglishtja?   Pse anglishtja? Icon_minitimeTue Jun 10, 2008 7:53 am

goca_babit shkruajti:
dhe mua me pelqen anglishtja ! amaaaan ishalla nuk behet problem boteror se sikur te vene gjuhe kombetare kinezcen o nene nene Laughing

kinezcen ta mesoj une lal 200 lek te reja ora hahhaha

anglishten e kmi gjuhen e bushit...
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://peqini.com
Erxhi
Antar i ri
Antar i ri
Erxhi

Numri i postimeve : 10
Join date : 22/06/2008
Location : usa

Pse anglishtja? Empty
MesazhTitulli: Re: Pse anglishtja?   Pse anglishtja? Icon_minitimeThu Jun 26, 2008 4:30 pm

po vini SHQIPEN more gjuha zotit te ka lezet kur e degjon. Smile nejse amerika ka njerez nga te gjith bota nji nga arsyet pse dihet gjuha dhe perdoret nga shumica. e thjesht eshte si gjuh per tu mesuar, per ne te vegjelit, po hec e degjo prinderit tan qe thon nga nji vesh me hyjne nga tjetri me dalin Laughing
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
Burbuqe
Antar pjesmarres
Antar pjesmarres


Numri i postimeve : 175
Join date : 12/05/2008

Pse anglishtja? Empty
MesazhTitulli: Re: Pse anglishtja?   Pse anglishtja? Icon_minitimeWed Aug 27, 2008 3:23 pm

Anglishtja tashme nuk ka me rendesi si gjuhe sepse pothuajse te gjithe e dine... Eshe stervitur truri me nje gjuhe te tille. Eshte bere pothuajse amtare per te gjithe boten, pervecse per Francen.

Te mesojme frengjishten them une, keshtu qe te kemi mundesi me fole edhe me francezet, se me pjesen tjeter te botes merremi vesh.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
era
Antar i respektuar
era

Numri i postimeve : 311
Join date : 08/05/2008

Pse anglishtja? Empty
MesazhTitulli: Re: Pse anglishtja?   Pse anglishtja? Icon_minitimeWed Aug 27, 2008 7:29 pm

aman o buqe.... e qame anglishten ne dhe na ngeli frengjishtja...
te gjithe themi e dime anglishten se dime te themi si je ,si e ke emrin e te tilla por varet se sa jemi ne gjendje te diskutojme rrjedhshem apo jo? nejse se ne fakt eshte gjuhe shume e perhapur tashme dhe e dine goxha por ...jo te gjithe.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
Sara
Antar pjesmarres
Antar pjesmarres
Sara

Numri i postimeve : 124
Join date : 13/05/2008
Age : 64

Pse anglishtja? Empty
MesazhTitulli: Re: Pse anglishtja?   Pse anglishtja? Icon_minitimeThu Aug 28, 2008 1:42 pm

Burbuqe shkruajti:
Anglishtja tashme nuk ka me rendesi si gjuhe sepse pothuajse te gjithe e dine... Eshe stervitur truri me nje gjuhe te tille. Eshte bere pothuajse amtare per te gjithe boten, pervecse per Francen.

Te mesojme frengjishten them une, keshtu qe te kemi mundesi me fole edhe me francezet, se me pjesen tjeter te botes merremi vesh.


he moj buqe edhe un keshtu mendoj te mesojme frengjishten tani se anglishten e beme uje pastaj per anglishten s duhet hiē per tu mesuar ,pak praktik me ndonje firlandez e kalon provimet.

per mua robi (njeriu) duhet te mesoj 3 gjuh 1-anglishten/qe s ehte problen)
2-arabishten
3-kinezen (se po rriten shum si numer)
hajt vijuni punes mesim te mbar
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
Burbuqe
Antar pjesmarres
Antar pjesmarres


Numri i postimeve : 175
Join date : 12/05/2008

Pse anglishtja? Empty
MesazhTitulli: Re: Pse anglishtja?   Pse anglishtja? Icon_minitimeThu Aug 28, 2008 5:47 pm

O era nuk eshte faji im se ti ndihesh ne faj se nuk e di mire anglishten!!!

mesoje goce!!!

shko ke kisha se ke kurse falas, epo me shume se kaq cte te ofroj robi ty...

Laughing Laughing
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
Burbuqe
Antar pjesmarres
Antar pjesmarres


Numri i postimeve : 175
Join date : 12/05/2008

Pse anglishtja? Empty
MesazhTitulli: Re: Pse anglishtja?   Pse anglishtja? Icon_minitimeThu Aug 28, 2008 5:52 pm

o sara, po ti hidhi syte tek te tjeret qe bejne praktike me gjuheametarsa (angleze)!!!

ketij i them fat ne jete une...


Sot 1:0 per shqiperine, e di pse?

Fergesa dhe taratori fituan mbi risoto dhe kartoffelsalat!!!

Pale se cdo bente byrekukur fiton taratori me fergesen!!! mmmm
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
klei
Antar i ri
Antar i ri
klei

Numri i postimeve : 3
Join date : 02/06/2008

Pse anglishtja? Empty
MesazhTitulli: Re: Pse anglishtja?   Pse anglishtja? Icon_minitimeFri Aug 29, 2008 12:07 am

geek
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
Burbuqe
Antar pjesmarres
Antar pjesmarres


Numri i postimeve : 175
Join date : 12/05/2008

Pse anglishtja? Empty
MesazhTitulli: Re: Pse anglishtja?   Pse anglishtja? Icon_minitimeFri Aug 29, 2008 12:08 am

te pelqeu eeee???
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
Sponsored content
Pse anglishtja? Empty
MesazhTitulli: Re: Pse anglishtja?   Pse anglishtja? Icon_minitime

Mbrapsht nė krye Shko poshtė
 
Pse anglishtja?
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
LUSHNJA PORTAL :: Shtypi dhe politika :: Aktualitete shoqėrore-
Kėrce tek:  
Create a forum on Forumotion | © phpBB | Forum mbėshtetės | Report an abuse | Latest discussions