MIRSEVINI NE PORTALIN LUSHNJAR
 
ForumPortalliCalendarGalleryPytėsoriKėrkoGrupet e AnėtarėveRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 Je shqiptar vetėm kur :

Shko poshtė 
AutoriMesazh
Mel C
Moderatore
Moderatore
avatar

Numri i postimeve : 847
Join date : 01/06/2008
Age : 27
Location : me zemer ne Lushnje jam

MesazhTitulli: Je shqiptar vetėm kur :   Sat Jun 07, 2008 2:28 am

1. Je kusheri me gjysmen e njerėzve qe njeh.

2. Ke te pakte 10 shokė qe e kanė emrin "Toni".

3. Ne martesen tėnde normalisht vijnė 400 te ftuar.

4. Ne martesen tėnde njeh vetėm 1/3 e te ftuarve.

5. Ne martesen tėnde kenga e pare ėshtė gjithmonė, "Dy dele".

6. Ke bėrė njė xhiro me shkollėn ne Krujė.

7. Jeton mes vajzash qe tentojnė te shfaqin 25 vjeē, e janė vetėm 15
8. Do lesh bakshish dhe ne supermarket.

9. Ke tre pale kėpucė te zeza.

10. Ke me shumė alkohool ne dollapin e shtepise sesa ka bari I lagjes.

11. Je 30 vjaec dhe ta rregullon krevatin mamaja.

12. Gjithė kingat/kinget e qytetit janė kusherinjte e tu.cugini/cugine.

13. Sa here qe del ne televizor kryetari I partise opozitare me bindjet e tij, plaku jot fillon ta shaje nga `robt e shpise`.

14. Prindrit e tu kanė vajtur me pushime vetėm njhere gjatė jetės se tyre dhe kjo ne Shqipėri.

15. Ke te paktėn njė te afrem me te cilin familja jote nuk flet.

16. Kur je jashtė nuk do tė kesh te besh me shqiptarėt.

17. Prindrit e tu hedhin njė komb raki esell.

18. Xhaja jot bėn njė vere qe ėshtė me e fortė se rakia.

19. Je I bindur qe gjithēka ėshtė njė konspiracion kundėr teje dhe vendit tėnd.
20. Plaku jot mendon se e ka telefonin nėn pergjim.

21. N.q.s. je vajzė dhe nuk je martuar pas 20vjec je njė beqare e stazhionuar.

22. Mamaja jote e ka mbeshtetur jetėn mbi leximin e filxhanit te kafese.

23. Ēdo ditelindje tenden prindrit e tu te fotografojne ndėrsa pret torten me njė thike te madhe.

24. Rakia kuron ēdo semundje dhe pėrdoret dhe pėr masazh.

25. Ke unaza me te mėdha se ato te mamase/gruas/motres.

26. Miqte e tet eti te japin raki qe gjashtemebedhjete veē.

27. Prindrit e tu e kthejnė ēdo kopesht njė ferme frutaperimesh,
ku ka aq shumė domate/qepe/speca sa pėr ti shuar urine gjithė lagjes.

28. Frigoriferi ėshtė aq polt me m ish e salcice sa te mund te perballohen 10 vjet zi buke.

29. Mamaja jote thotė qe nuk merret me thashetheme mbi miqe por e di shumė mirė qe e bėn.

30. Je ne tavoline me dy miq dhe ndėrkohė keni 4 ide tė ndryshme politike.

31. Merr 4 ne histori dhe di pėrmendėsh filmin Skenderbeu

32. Gjyshja jote thotė qe te pjerdhurit bėn mirė pėr shendetin.

33. Non riesci a immaginare una canzone senza un assolo di piffero.

34. Degjon prindrit qe flasin kur je akoma 100 m nga shtėpia.

35. Mamaja jote nuk hedh asnjėherė ne plehra atė qe mbetet nga dreka, por e ha ne darke e ne mengjesin e ditės tjetėr.

36. Mjeku I vetėm qe viziton prindėrit e tu ėshtė patologu I morgut.

37. Tė afremit e tu ju qelbet fryma ere hudher dhe kembengulin qe hudhra vret mikrobet

38. Dhe njė muaj pas vitit tė ri vazhdoni te hani bakllavane e pėrgatitur nga tezja jote, qe duket sikur nuk mbaron kurrė.

39. Ke patjetėr njė xhup lekure.

40. Gjyshja jote te ndkej pėr te te dhėnė arra me mjalte ēdo here qe ka marrė te ftohte.

41. Dhe n.q.s. je e shėndoshė vesh rroba qe te rrine puthitur.

42. Gjyshi te jepte raki qe para se te te dilnin dhembet.

43. Prindrit e tu me zor nuk I rezistojne tundimit pėr te mbyllur ēdo ballkon te shtepise me verande.

44. Ke gjithmonė modelin e fundit te celularit, qe del ne treg, nganjėherė dhe atė qe akoma nuk ka dalė.

45. Nuk arrin ta bindesh nene tėnde se tenxheret me veshe janė me te mira se ato pa veshe.

46. Mund te rrish tre ore me njė kafe ne bar.

47. Prindrit te tu kur flasin ne telefone me te afermit jashtė shtetit bertasin qe te dėgjohen.

48. Je I bindur qe te gjithė personazhet e famshem te historisė e ne botė janė me origjinė shqiptare.

49. Je I papune por ke njė benz pėr te levizur.

50. Nuk I ke pare me floket e gjyshes qe kur ka vdekur gjyshi.

51. Je njeqind kile por mamaja akoma te thotė qe je I dobėt.

52. Punon ne itali si murator por kur kthehesh ne Shqipėri u thuaj te gjithėve qe je njė biznesmen I suksesshem.

53. Kur gjyshi yt rrufiste cajin, shtėpia dridhej.

54. Nuk e bėn kurrė sot njė pune qe mund te bėhet nesėr.

55. I konsideron taksat si njė shtypje te tmerrshme te shtetit ndaj qytetarit.

56. Blen njė makine te re ne momentin qe vendos te kthehesh pėr te jetuar ne Shqipėri.

57. Je 30vjec dhe rrobat ti lan mamaja.

58. Ke filluar te pish konjak ne kafene qe kur
ke qenė 12 vjeē.

59. Mamaja jote te flet n.q.s. nuk vesh kanatjeren.

60. Tė kanė mėsuar qe jo vetėm tė duash te afermit e tu, por dhe kusherinjte e 13-te sikur te ishin vllezerit e tu.

61. I thėrret te gjithė politikanet e botės me emėr.

62. Nuk je kurrė I vendosur nėse ėshtė me mirė tė jetosh jashtė apo te kthehesh ne Shqipėri.

63. Tė gjithė te afermit meshkuj qe takon kanė tre ditė parruajtur, ju vjen fryma ere hudher, dhe te lėnė njė kile jarge kur te puthin.

64. Ora jote ėshtė me e rėndėsishme se lumturia jote.

65. Je I varfer jashtė por duhet ti besh te gjithė te besojnė se je I pasur kur kthehesh ne Shqipėri.

66. Miqte e prinderve te tu nuk I bien asnjėherė drejt kur duan te te thonė qe je shendoshur, apo I ke prerė floket me njė model jo te hijshem.

67. Transferohesh tė jetosh me prindrit pėr te qenė me afėr, dhe perfundon duke u zėnė pėr njė ceshtej fare pa rėndėsi.

68. mban ne shtepi te fshehur njė arme zjarri.

69. N.q.s. Kina do tė pushtone botėn do tė beheshe pa medyshje budist.

70. Ke me respekt pėr te fortin e lagjes sesa pėr presidentin e republikes.

71. Kembengul qe celulari yt ėshtė me I mirė ne botė.

72. Mamaja jote ngjit te frigoriferi ēdo lloj figurine pėr fėmijė.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.lushnja.com
Tallava!
Antar i respektuar
avatar

Numri i postimeve : 379
Join date : 01/06/2008
Location : Actually in Kosova-Gjilani

MesazhTitulli: Re: Je shqiptar vetėm kur :   Tue Jun 10, 2008 11:44 am

68. ""mban ne shtepi te fshehur njė arme zjarri.""

Jo vallai nji jo hahahaaaaaa
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.djbardhi.tk
Mel C
Moderatore
Moderatore
avatar

Numri i postimeve : 847
Join date : 01/06/2008
Age : 27
Location : me zemer ne Lushnje jam

MesazhTitulli: Re: Je shqiptar vetėm kur :   Tue Jun 10, 2008 1:07 pm

2. Ke te pakten 10 shokė qe e kanė emrin "Toni".

une der tani nja 5 kam Laughing

_________________
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.lushnja.com
Sponsored content
MesazhTitulli: Re: Je shqiptar vetėm kur :   

Mbrapsht nė krye Shko poshtė
 
Je shqiptar vetėm kur :
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1
 Similar topics
-
» Plisi shqiptar- Lashtėsia e kapeles bardhė-PLISIT
» Pėrse Enver Hoxha e kritikonte Ēe Guevarėn
» Djepat shqiptar dhe ritet tjera dhe foto historike
» Sylejman Aliu:Pėrse Dik Marti nuk pėrmend krimet serbe mbi shqiptarėt?
» Niko Stylos: Gjuha e ilirėve - gjuhė e shqiptarėve

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
LUSHNJA PORTAL :: Argetim dhe zbavitje :: Humor shqiptare-
Kėrce tek:  
Free forum | © phpBB | Forum mbėshtetės | Report an abuse | Create a free blog