MIRSEVINI NE PORTALIN LUSHNJAR
 
ForumPortalliGalleryKėrkoRegjistrohuidentifikimi

Share
 

 studimet ne itali

Shko poshtė 
AutoriMesazh
era
Antar i respektuar
era

Numri i postimeve : 311
Join date : 08/05/2008

studimet ne itali Empty
MesazhTitulli: studimet ne itali   studimet ne itali Icon_minitimeMon May 12, 2008 3:17 pm

per te gjithe studentet qe jane me studime ne itali: a ndiheni te kenaqur per zgjedhjen qe keni bere( per te studiuar ne itali) apo do ta shihnit veten me te afte ne shqiperi? pra, a do donit ta ktheni kohen mbrapa? nese po,pse? nese,jo pse?
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Burbuqe
Antar pjesmarres
Antar pjesmarres


Numri i postimeve : 175
Join date : 12/05/2008

studimet ne itali Empty
MesazhTitulli: Re: studimet ne itali   studimet ne itali Icon_minitimeTue May 13, 2008 3:19 pm

as ketu dhe as andej.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
era
Antar i respektuar
era

Numri i postimeve : 311
Join date : 08/05/2008

studimet ne itali Empty
MesazhTitulli: Re: studimet ne itali   studimet ne itali Icon_minitimeWed May 14, 2008 12:37 pm

e mora vesh moj buqe po te pakten na thuaj emrin e shtetit tjeter ku do doje te studioje apo sdo fare te studiosh ti?
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Esmerja
Antar pjesmarres
Antar pjesmarres
Esmerja

Numri i postimeve : 58
Join date : 08/05/2008
Age : 34

studimet ne itali Empty
MesazhTitulli: Re: studimet ne itali   studimet ne itali Icon_minitimeWed May 14, 2008 3:39 pm

tani te studiosh larg atdheut do eshte dicka shume e veshtir per disa faktor , me e rendesishmja eshte mungesa e familjes , pastaj ambjentimi me gjuhen eshte shume i veshtir , sepse te gjith dime te komunikojm por qe te studiosh termat e librave eshte edhe me e veshtir .
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
era
Antar i respektuar
era

Numri i postimeve : 311
Join date : 08/05/2008

studimet ne itali Empty
MesazhTitulli: Re: studimet ne itali   studimet ne itali Icon_minitimeThu May 15, 2008 7:08 pm

pershendetje esmere. pergjigja qe ke dhene eshte me se evertete dhe kte besoj se e konfermojne te gjithe studentet qe jane larg shqiperise. por une do doja te dija nje pergjigje me specifike: a do ta ktheje kohen mbrapa dhe te studioje ne shqiperi apo je e kenaqur jashte shteti? nga era
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
NIKO
Administrator
Administrator
NIKO

Numri i postimeve : 904
Join date : 30/04/2008
Age : 33
Location : Genova

studimet ne itali Empty
MesazhTitulli: Re: studimet ne itali   studimet ne itali Icon_minitimeThu May 15, 2008 11:50 pm

une per vete jam i kenaqur per zgjedhjen qe kam bere , ndihem mire ketu edhe pse si thot esmerja mungesa e familjes eshte nje nder gjerat me negative per ne qe studiojme larg vendit tone .
une personalishte nuk do e ktheja kohen mbrapa e te studioja ne shqiperi , sepse si thash jam mire ketu .
po ti o era vete spo na thua gje , e njejta pyetje eshte edhe per ty , ēna thua?
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
http://www.lushnja.com
Zeni
Antar i ri
Antar i ri
Zeni

Numri i postimeve : 15
Join date : 08/05/2008
Age : 32

studimet ne itali Empty
MesazhTitulli: Re: studimet ne itali   studimet ne itali Icon_minitimeFri May 16, 2008 1:57 am

per mendimin tim eshte me mire te studiosh jashte shqiperise te pakten tani per tani.
ka shum faktor positiv e negativ te studiuarit jashte vendit tend por ajo qe eshte me e rendesishme eshte njohja e diplomes d.m.th diploma e huaj qendron me lart kundrejt asaj shqiptare per mos te then pastaj qe edhe diplom qe merret ne shqiperi nuk te vlen(sepse ka shum qe nuk e marrin me forcat e tyre).
ju pershendes te gjithve
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
era
Antar i respektuar
era

Numri i postimeve : 311
Join date : 08/05/2008

studimet ne itali Empty
MesazhTitulli: Re: studimet ne itali   studimet ne itali Icon_minitimeSun May 18, 2008 8:22 pm

edhe une jam e kenaqur per zgjedhjen qe kam bere edhe ashtu sic e keni thene dhe juve veshtiresite jane te shumta. zeni ka te drejte per diplomen por un per vete mendoj se nje nga anet pozitive eshte perballja e jetes larg familjes. kjo na ndihmon qe ti vlersojme gjerat me shume duke krijuar nje eksperience personale.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
maela
Antar i ri
Antar i ri


Numri i postimeve : 11
Join date : 18/05/2008

studimet ne itali Empty
MesazhTitulli: Re: studimet ne itali   studimet ne itali Icon_minitimeMon May 19, 2008 4:28 pm

jane disa arsye qe te bejne te vendosesh te studiosh ktu,dhe jo ne shqiperi.
-njohja e dipllomes
-rregulli ne mardheniet me profesoret
-zgjerimi i shoqerise me te huaj te shteteve te tjera
-mundesia te njohesh nga afer nje kulture tejter............
dhe pasi e mbaron universitetin ktu i bie te kalosh nja 7 vjet ne itali dhe mesoheh me kte vend e deshiron te gjesh nje pune me te mire dhe kshu harrohet shqiperia............
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
NIKO
Administrator
Administrator
NIKO

Numri i postimeve : 904
Join date : 30/04/2008
Age : 33
Location : Genova

studimet ne itali Empty
MesazhTitulli: Re: studimet ne itali   studimet ne itali Icon_minitimeTue Nov 18, 2008 2:06 pm

Jam dakort me ty o maela per disa gjera per qe te thuash HARROHET SHQIPERIA eshte pak e veshtir pasi vendi ku je rritur nuk harrohet kurre!

Te pakten une keshtu e mendoj!
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
http://www.lushnja.com
NEO
Antar i ri
Antar i ri
NEO

Numri i postimeve : 5
Join date : 20/07/2009
Age : 31

studimet ne itali Empty
MesazhTitulli: Re: studimet ne itali   studimet ne itali Icon_minitimeSat Aug 08, 2009 2:11 am

Po une qe do te vi te studioj ne memen Albani , cka te bejme po ja baj dert vetes qe nuk do te me kuptojne ne te folur bre , na ne Kosove mezi mirremi vesh me ju ne SHqiperi , auf sa do te kam veshtireeeeeee breeeeeee....

...eshte nje lis me dy dege a e din kush se cka eshte e kush e gjen ?????? ham bam bam bam bam
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
NIKO
Administrator
Administrator
NIKO

Numri i postimeve : 904
Join date : 30/04/2008
Age : 33
Location : Genova

studimet ne itali Empty
MesazhTitulli: Re: studimet ne itali   studimet ne itali Icon_minitimeSat Aug 08, 2009 4:19 pm

je i mirpritur ne shq . pastaj shqipja eshte nje pavarsisht dialekteve se po ti vijemi nga kjo ane te gjithe shtetet kane gjuh me dialekte te ndryshme po te marim italin prsh . sardenja me genoven kane komplet ndryshim se qe nuk merren vesh njeri me tjetrin .

dhe lisi qe thua ti mund te kete shume dega, por ka vetem nje rrenje !
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
http://www.lushnja.com
Sponsored content
studimet ne itali Empty
MesazhTitulli: Re: studimet ne itali   studimet ne itali Icon_minitime

Mbrapsht nė krye Shko poshtė
 
studimet ne itali
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
LUSHNJA PORTAL :: Kultura :: Tema shoqėrore-
Kėrce tek:  
Free forum | © phpBB | Forum mbėshtetės | Report an abuse | Latest discussions