MIRSEVINI NE PORTALIN LUSHNJAR
 
ForumPortalliGalleryKėrkoRegjistrohuidentifikimi

Share
 

 Aksidente rrugore, humbin jetėn dy persona

Shko poshtė 
AutoriMesazh
Mel C
Moderatore
Moderatore
Mel C

Numri i postimeve : 847
Join date : 01/06/2008
Age : 29
Location : me zemer ne Lushnje jam

Aksidente rrugore, humbin jetėn dy persona Empty
MesazhTitulli: Aksidente rrugore, humbin jetėn dy persona   Aksidente rrugore, humbin jetėn dy persona Icon_minitimeFri Jun 06, 2008 1:56 pm

LUSHNJE- Dy aksidente rrugore tė ndodhura nė autostradėn Durrės-Lushnje kanė shkaktuar vdekjen e dy personave. Lajmi eshte konfirmuar nga Policia Rajonale e Fierit.

Mbrėmė nė orėt e vona tė natės njė person ėshtė arrestuar pasi ka aksidentuar pėr vdekje njė shtetas, i cili nuk ėshtė identifikuar ende nga forcat policore. Ngjarja ka ndodhur pas mesnate ku Gazmir Ēobaj 44 vjeē ėshtė arrestuar nė flagrancė pasi nė aksin rrugor Lushnje-Fier, nė afėrsi tė njė karburanti, ka aksidentuar njė kėmbėsor, emri i tė cilit nuk bėhet i ditur. Kėmbėsori ka vdekur ne vend nga perplasja me automjetin e Gazmir Ēobaj. Ēobaj drejtonte njė automjet tip Mitsubish me targa tė huaja.

****

Njė tjetėr aksident i ndodhur nė aksin rrugor Rrogozhinė-Lushnje nė vendin e quajtur Rrotullimi i Ēermės i ka kushtuar jetėn njė njeriu. Rreth ores 22 e 30 tė mbrėmjes njė automjet ka dalė jashtė rruge dhe si pasojė shoferi ka gjetur vdekjen. Drejtuesi i automjetit Ramadan Alimani banues nė Sarandė ka gjetur vdekjen si pasojė e pėrplasjes me murin. Automjeti i tij me targa SR 81 89 D ka humbur kontrollin nga shpejtėsia dhe ėshtė pėrplasur me njė mur afėr rrugės kombėtare. Pėrplasja ka bėrė qė mjeti tė bjerė nė kanal ku Ramadan Alimani ka vdekur nė mėnyrė tė menjėhershme.

Gazeta Shekulli
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
http://www.lushnja.com
 
Aksidente rrugore, humbin jetėn dy persona
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
LUSHNJA PORTAL :: Lajme te portalit-
Kėrce tek:  
Free forum | © phpBB | Forum mbėshtetės | Report an abuse | Latest discussions