MIRSEVINI NE PORTALIN LUSHNJAR
 
ForumPortalliGalleryKėrkoRegjistrohuidentifikimi

Share
 

 Fier, 2 motra dashuronin te njėjtin djalė, tentojn vetvrasjen.

Shko poshtė 
AutoriMesazh
Mel C
Moderatore
Moderatore
Mel C

Numri i postimeve : 847
Join date : 01/06/2008
Age : 29
Location : me zemer ne Lushnje jam

Fier, 2 motra dashuronin te njėjtin djalė, tentojn vetvrasjen. Empty
MesazhTitulli: Fier, 2 motra dashuronin te njėjtin djalė, tentojn vetvrasjen.   Fier, 2 motra dashuronin te njėjtin djalė, tentojn vetvrasjen. Icon_minitimeWed Jun 04, 2008 4:07 pm

FIER/ Majlinda Rama

Dy motra adoleshente, nga fshati Kurjan i Roskovecit nė Fier, prej 1 viti kanė pėrjetuar dashurinė e fshehtė pėr njė tė ri. Por, kur dje kanė marrė vesh se kishin ndarė ndjenjat pėr 1 person kanė vendosur t’i japin fund jetės. Ky ėshtė motivi qė kanė treguar dje tė afėrm tė motrave O. dhe F.Metahu, 17 dhe 18 vjeēe, pas shtrimit nė spitalin e Fierit nė gjendje kritikė pėr jetėn. Mjekėt kanė ndėrhyrė me shpejtėsi, kur ato janė transportuar me urgjencė mesditėn e djeshme nė urgjencė. Sipas tyre, shenjat e shfaqura tregojnė se ato kanė konsumuar fostoksinė. Rreth pasdites, motra e vogėl ishte jashtė rreziku, ndėrsa mė rėndė paraqitej gjendja e 18-vjeēares.
Tė afėrm tė familjes, tė cilėt kanė qenė tė vetmit qė kanė dhėnė deklarata tė pakta mbi kėtė ngjarje kanė pohuar se dy vajzat dashuronin tė njėjtin djalė dhe fakti qė kjo situatė nuk ishte nė moralin e tyre i ēoi tė ndėrmarrin kėtė akt vetėflijimi.Dy vajzat janė gjetur tė shtrira nė dhomėn e tyre, nė gjendje tė rėndė shėndetėsore. Prindėrit, tė cilėt kishin vetėm dy vajzat, kanė vėnė re mungesėn e tyre nėpėr shtėpi, duke i kėrkuar mė pas nė dhomė. Ata kanė trokitur nė derė, por nga brenda janė dėgjuar vetėm disa zėra tė mekur qė kėrkonin ndihmė. “Fillimisht kanė dyshuar se vajzat po bėnin shaka, por kur panė se as njėra e as tjetra nuk po reagonin janė alarmuar. Ato janė vajza tė mira e tė rregullta. Madje tė gjithė thoshin sa mirė qė shkojnė me njėra-tjetrėn tė dyja. Nuk e dimė se si na ndodhi kjo, kaq papritur”, thotė njė e afėrme e familjes Metahu, e cila dje qėndronte nė spital. Ndėrkaq njėra nga vajzat, ajo qė aktualisht paraqitet me shėndet mė tė mirė ka deklaruar se, ishte diēka kalimtare qė nuk duhej tė ndodhte. Ajo nuk ka pranuar tė tregojė emrin e djalit, i cili ėshtė bėrė strumbullari i ngjarjes qė ka rrezikuar jetėn e dy motrave.


Gazeta panorama
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
http://www.lushnja.com
 
Fier, 2 motra dashuronin te njėjtin djalė, tentojn vetvrasjen.
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
LUSHNJA PORTAL :: Lajme te portalit-
Kėrce tek:  
Create a forum on Forumotion | © phpBB | Forum mbėshtetės | Report an abuse | Latest discussions