MIRSEVINI NE PORTALIN LUSHNJAR
 
ForumPortalliCalendarGalleryPytėsoriKėrkoGrupet e AnėtarėveRegjistrohuidentifikimi

Share
 

 Daniel Godelli nga peqini shtangisti me i mire per meshkujt.

Shko poshtė 
AutoriMesazh
TAPA-aka-EPPK
Antar pjesmarres
Antar pjesmarres
TAPA-aka-EPPK

Numri i postimeve : 198
Join date : 10/05/2008
Location : Kuala-Peqin (Malaysia)

Daniel Godelli nga peqini shtangisti me i mire per meshkujt. Empty
MesazhTitulli: Daniel Godelli nga peqini shtangisti me i mire per meshkujt.   Daniel Godelli nga peqini shtangisti me i mire per meshkujt. Icon_minitimeWed Jun 04, 2008 8:35 am

Pėrfundoi sot kampionati kombėtar i peshėngritjes, me kurorėzimin e kampionėve tė rinj tė Shqipėrisė. Kampionati pėr moshat e reja deri nė 17 vjeē, ėshtė zhvilluar nė qytetin e Korēės, nė pallatin e sportit “Tamara Nikolla”. Ndėr 98 sportistė garues, 6 ishin femra dhe nė kėtė aktivitet tė rėndėsishėm kombėtar u paraqitėn 12 klube sportive nga e gjithė republika, nė gara shkėputėse dhe shtytėse.
Nė garat pėr femra nė peshėn 58 kilogramė u shpall fituese peshėngritėsja Sheriana Ruēi e klubit tė “Partizanit”. Ndėrsa nė peshėn 63 kilogramė u kurorėzua fituese Blerina Rusi e mjeshtėrisė Durrės, dhe pėr peshėn 69 kilogramė, titullin kampin e mori Manjola Karaj po nga klubi i “Partizanit”. Ndėr tė gjitha ekipet pjesėmarrėse fituese e kupės pėr femra u shpall ekipi i kryeqytetit dhe peshėngritesja e tij Sheriana Ruēi, e cila u vlerėsua edhe si sportistja mė e mirė.
Pėr sa u pėrket meshkujve, u shpall fitues ekipi i “Tomorrit” ndėrsa sportisti mė i mirė u cilėsua Daniel Godelli, nga qyteti i Peqinit nė peshėn 62 kilogramė. Ndėrkohė qė nga ky kampionat, do tė pėrzgjidhen edhe sportistėt e kombėtares qė do tė pėrfaqėsojnė nė kampionatin evropian tė peshėngritjes, Shqipėrinė, i cili do tė mbahet nė korrik nė Francė.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://peqini.com
Burbuqe
Antar pjesmarres
Antar pjesmarres


Numri i postimeve : 175
Join date : 12/05/2008

Daniel Godelli nga peqini shtangisti me i mire per meshkujt. Empty
MesazhTitulli: Re: Daniel Godelli nga peqini shtangisti me i mire per meshkujt.   Daniel Godelli nga peqini shtangisti me i mire per meshkujt. Icon_minitimeFri Aug 29, 2008 12:00 am

bravo i qoft peqinsit
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
 
Daniel Godelli nga peqini shtangisti me i mire per meshkujt.
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
LUSHNJA PORTAL :: Sporti dhe sportdashesit :: Sporti shqipetar-
Kėrce tek:  
Free forum | © phpBB | Forum mbėshtetės | Report an abuse | identifikimi