MIRSEVINI NE PORTALIN LUSHNJAR
 
ForumPortalliGalleryKėrkoRegjistrohuidentifikimi

Share
 

 Lushnje, mbi 20 divorce nė njė javė

Shko poshtė 
AutoriMesazh
NIKO
Administrator
Administrator
NIKO

Numri i postimeve : 904
Join date : 30/04/2008
Age : 33
Location : Genova

Lushnje, mbi 20 divorce nė njė javė Empty
MesazhTitulli: Lushnje, mbi 20 divorce nė njė javė   Lushnje, mbi 20 divorce nė njė javė Icon_minitimeTue Jun 03, 2008 9:06 pm

Lushnje, mbi 20 divorce nė njė javė Martes10Lushnja ,Avokatėt: Asnjėherė, mė shumė zgjidhje martese se kėtė vit. Fenomeni shqetėsues
LushnjeZgjidhjet martesore kanė shėnuar rritje tė ndjeshme nė rrethin e Lushnjes. Sipas burimeve nga gjykata mėsohet se muajt e fundit ka pasur shumė procese gjyqėsore ku partnerėt janė vėnė pėrballė njėri-tjetrit me kėrkesėn e vetme pėr zgjidhje martesore. Kulmi ėshtė shėnuar kėtė javė, ku janė regjistruar 22 divorce brenda njė jave, qė do tė thotė ēdo ditė tė javės janė protokolluar mbi 5 shkurorėzime. Mėsohet se shkaqet e zgjidhjes sė martesės kanė qenė nga mė tė ndryshmet, qė nga problemet e deri tek akuzat e ngritura nga vetė partnerėt. "Eshtė pėr tė ardhur keq qė ndodhemi pėrballėnjė fakti tė tillė. Zgjidhjet martesore janė tė shumta dhe pėr fat tė keq, askush nuk po merret pėr tė parandaluar fenomenin qė ėshtė vėrtet i jashtėzakonshėm. Kam bėrė kujdes qė tė mundohem tė frenoj disi dukurinė, por ėshtė e pamundur. Kaq shumė shkurorėzime nuk ka pasur nė asnjė kohė nė Lushnje",- thotė avokat, Kozma Jano, duke pėrmendur mes shkaqeve edhe nivelin e ulėt kulturor dhe arsimor tė ēifteve.

Kjo, sipas tij ka ndikuar negativisht nė ndėrtimin e njė jete normale nė familje dhe pėr pasojė nuk kanė munguar mosmarrėveshjet, tė cilat kanė pėrfunduar nė zėnka dhe pastaj nė prishjen e familjes. Tė dhėnat statistikore qė kanė gjendjet civile tregojnė se shkurorėzimet u pėrkasin moshave afėrsisht 25-30 vjeē dhe kanė si shkak largimin pėr njė kohė tė gjatė nė emigracion tė njėrit prej partnerėve. Negativisht, sipas tij ka ndikuar edhe niveli i ulėt ekonomik nė familje dhe si pasojė nuk kanė munguar kėrkesat dhe ankesat duke fajėsuar njėri-tjetrin pėr situatėn e krizės sė krijuar nė shtėpi. Keqtrajtimi i gruas, dhunimi i tė drejtave tė saj, mentaliteti pėr shkak tė traditės janė tė tjera arsye qė kanė shtuar numrin e divorceve

korrieri
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
http://www.lushnja.com
Mel C
Moderatore
Moderatore
Mel C

Numri i postimeve : 847
Join date : 01/06/2008
Age : 29
Location : me zemer ne Lushnje jam

Lushnje, mbi 20 divorce nė njė javė Empty
MesazhTitulli: Re: Lushnje, mbi 20 divorce nė njė javė   Lushnje, mbi 20 divorce nė njė javė Icon_minitimeTue Jun 03, 2008 9:12 pm

sa keq po me vika por ishalla nuk eshte ndonje cift nga ata te cilet njof une Sad
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
http://www.lushnja.com
NIKO
Administrator
Administrator
NIKO

Numri i postimeve : 904
Join date : 30/04/2008
Age : 33
Location : Genova

Lushnje, mbi 20 divorce nė njė javė Empty
MesazhTitulli: Re: Lushnje, mbi 20 divorce nė njė javė   Lushnje, mbi 20 divorce nė njė javė Icon_minitimeTue Jun 03, 2008 9:16 pm

kemi perparuar ne favi , po ndjekim standartet europiane :
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
http://www.lushnja.com
Mel C
Moderatore
Moderatore
Mel C

Numri i postimeve : 847
Join date : 01/06/2008
Age : 29
Location : me zemer ne Lushnje jam

Lushnje, mbi 20 divorce nė njė javė Empty
MesazhTitulli: Re: Lushnje, mbi 20 divorce nė njė javė   Lushnje, mbi 20 divorce nė njė javė Icon_minitimeTue Jun 03, 2008 9:27 pm

po mo po evropianizmi i ketyre pffff... te shkretet kalamanj thuaj !!

ta mendojne mire para se te martohen se prandaj vjen divorci nga martesa e shpejt ..
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
http://www.lushnja.com
Mel C
Moderatore
Moderatore
Mel C

Numri i postimeve : 847
Join date : 01/06/2008
Age : 29
Location : me zemer ne Lushnje jam

Lushnje, mbi 20 divorce nė njė javė Empty
MesazhTitulli: Re: Lushnje, mbi 20 divorce nė njė javė   Lushnje, mbi 20 divorce nė njė javė Icon_minitimeTue Jun 03, 2008 10:15 pm

ne fakt mire e ke ti Niko
lushnjaret po e ngrene Lushnjen bashke me Shqiperine drejt europes po e cojne
lol!
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
http://www.lushnja.com
Sponsored content
Lushnje, mbi 20 divorce nė njė javė Empty
MesazhTitulli: Re: Lushnje, mbi 20 divorce nė njė javė   Lushnje, mbi 20 divorce nė njė javė Icon_minitime

Mbrapsht nė krye Shko poshtė
 
Lushnje, mbi 20 divorce nė njė javė
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
LUSHNJA PORTAL :: Lajme te portalit-
Kėrce tek:  
Free forum | © phpBB | Forum mbėshtetės | Report an abuse | Latest discussions