MIRSEVINI NE PORTALIN LUSHNJAR
 
ForumPortalliCalendarGalleryPytėsoriKėrkoGrupet e AnėtarėveRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 LUSHNJE: Perplasen me betonin ne autostrade, 2 te vdekur

Shko poshtė 
AutoriMesazh
NIKO
Administrator
Administrator
avatar

Numri i postimeve : 904
Join date : 30/04/2008
Age : 31
Location : Genova

MesazhTitulli: LUSHNJE: Perplasen me betonin ne autostrade, 2 te vdekur   Thu May 08, 2008 3:53 pm

Perplasen me betonin ne autostrade, 2 te vdekur
Dy persona kane humbur jeten gjate nje aksidenti automobilistik, ne oret e para te mengjesit te dites se djeshme ne rrethin e Lushnjes. Burime zyrtare te Drejtorise se Policise se Qarkut te Fierit bene te ditur se rreth ores 04:00 te mengjesit, drejtuesi i mjetit, tip "Range Rover", me targa TR 2903 L, ka humbur kontrollin e drejtimit te mjetit, duke u perplasur me blloqet e betonit ne rrethrrotullimin e Plukut, ne rrugen kombetare Tirane-Fier. Si pasoje e goditjeve ka mbetur i vdekur drejtuesi i mjetit, 41-vjecari Kristian Mici, me banim ne qytetin e Cerrikut, si dhe 22-vjecari Emir Sulejmani, nga qyteti i Ersekes, i cili udhetonte si pasagjer. Policia tha se nje grup ekspertesh eshte nisur ne vendin e ngjarjes. Uniformat blu kane fiksuar provat e mbledhura ne vendin e ngjarjes dhe kane kryer matjet dhe ekzaminimet perkatese. Ekspertet ende nuk jane shprehur ne lidhje me shkaqet e aksidentit, por pista me e mundshme eshte dalja e automjetit jashte kontrollit, per shkak te shpejtesise se madhe. Disa ore me vone, nje tjeter aksident eshte regjistruar ne fshatin Buzemadh te komunes Cakran ne rrethin e Fierit. Vitonela Merdani, 14 vjece, ka mbetur e plagosur, pasi eshte perplasur nga motori i drejtuar nga 35-vjecari Xheko Lamce. Policia ka ndaluar drejtuesin e mjetit, ndersa vajza eshte jashte rrezikut per jeten.

Marr nga gaz. koha jone
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.lushnja.com
 
LUSHNJE: Perplasen me betonin ne autostrade, 2 te vdekur
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1
 Similar topics
-
» Mbi 1 mijė tė vdekur nga tėrmeti dhe tsunami nė Japoni
» Greqi, pėrleshje mes shqiptarėve dhe pakistanezėve nė burgun e Koridhalosė, dy tė vdekur dhe 21 tė plagosur
» Ē'ndodh me profilet ne Facebook pasi te keni vdekur?
» Si Dr.Mark Mirashi e solli nė jetė pacientin e vdekur
» Pėrparim Hysi:Tė ketė vdekur,Migjeni?!...Migjenit nė 100-vjetorin e lindjes

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
LUSHNJA PORTAL :: Lajme te portalit-
Kėrce tek:  
Free forum | © phpBB | Forum mbėshtetės | Report an abuse | Have a free blog with Sosblogs