MIRSEVINI NE PORTALIN LUSHNJAR
 
ForumPortalliCalendarGalleryPytėsoriKėrkoGrupet e AnėtarėveRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 Kriza nė ēift, ja ēelsi si ta shmangim

Shko poshtė 
AutoriMesazh
Mel C
Moderatore
Moderatore
avatar

Numri i postimeve : 847
Join date : 01/06/2008
Age : 27
Location : me zemer ne Lushnje jam

MesazhTitulli: Kriza nė ēift, ja ēelsi si ta shmangim   Mon Jun 02, 2008 12:35 pm

Ndodh qė lidhja qė ne kemi tė zbehet. Raporti kthehet nė rutinė, shpesh bėhet edhe i mėrzitshėm. Me pak pėrkėdhelje dhe puthje reciproke, madje shumė pak fjalė, mund tė kthesh gjithēka nė gjendjen e mėparshme. Por edhe nė kėtė pikė, duhet tė kihet kujdes, pasi edhe ato qė japin duhet tė jenė si kripa...! Jeni tė sigurtė se tė dy e doni njėri-tjetrin, veēse lidhja juaj shfaq shenja tė pakėndshme: komunikoni pak dhe ziheni shumė, pėr dhurata dhe supriza as qė bėhet fjalė. Nė kėtė pikė hyn nė punė “vajosja” e ingranazheve tė lidhjes tuaj, sigurishrt pa hedhur nė erė gjithēka. Muajt e parė tė njohjes zhyteshit nė biseda, tani keni arritur deri aty sa nė njė udhėtim pėr tre orė, asnjėri tė mos flasė. Qė tė rigjallėrosh bisedat duhet tė gjesh argumente ineresante qė lidhen me ju tė dy. Mos i kėrko tė tė tregojė se ē'bėn gjithė ditėn, ėshtė njė tentativė e dėshtuar. Mund tė flisni mė shumė pėr hobin e tij qė ka lėnė pas dore. Sugjero gjėra interesante qė ai tė kuptjė qė nuk e ke lėnė pas dore, vetėm kėshtu lidhja juaj do tė ndihet me e freskėt. Evitoni frazat e tipit "Dje ishe e ftohtė nė shtrat”, pasi ato tė gozhdojnė fort dhe ajo qė po pėrpiqesh tė bėsh nuk ėshtė gjė tjetėr veēse njė sfidė e fshehur. Grindjet, shpesh ndreqin punė Nuk ėshtė e ndaluar tė ziheni, por duhet ta bėni ashtu si duhet. Po si ? Mbi tė gjitha pėrpiqu tė jesh e respektueshme. Agresiviteti dhe fyerjet duhen evituar, sepse nė kėto lloj momentesh thuhen gjėra qė nuk i mendon edhe pse mė pas pendohesh. Mos u anko pėr tė gjitha shqetėsimet apo tė vėsh nė dukje sado pak qė marrėdhėnies tuaj “duket sikur po i vjen fundi”. Mos filloni me frazėn "Unė kam tė drejtė"! Keni pėr tė pėrfunduar keq. Duhet tė mėsosh dy gjėra fare elementare, qė gjėrat mbi tė cilat do tė grindesh tė kenė nė thelb, ndėrtimin e lidhjes tuaj, pra tė vėsh nė dukje njė fakt, i cili edhe pse ka shkaktuar plasaritje tė lidhjes tuaj argumentet qė do tė japėsh tė shėrbejnė pėr tė shtrėnguar atė qė ju ka ikur nga duart. (Marre nga nga gazeta Shekulli)
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.lushnja.com
 
Kriza nė ēift, ja ēelsi si ta shmangim
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1
 Similar topics
-
» Ndue Marku: A mud te reduktohet kriza ekonomike e Gereqise ne nje krize sociale te shoqerise.....

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
LUSHNJA PORTAL :: Ndjenje dhe dashuri :: Ne kerkim te romances-
Kėrce tek:  
Free forum | © phpBB | Forum mbėshtetės | Report an abuse | Free blog