MIRSEVINI NE PORTALIN LUSHNJAR
 
ForumPortalliCalendarGalleryPytėsoriKėrkoGrupet e AnėtarėveRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 Tranferohet komisioni i patentes me Lushnje. Kreu i drejtorise se shfrytezimit te automjetit: Abuzimet e shumta ne Fier

Shko poshtė 
AutoriMesazh
NIKO
Administrator
Administrator
avatar

Numri i postimeve : 904
Join date : 30/04/2008
Age : 31
Location : Genova

MesazhTitulli: Tranferohet komisioni i patentes me Lushnje. Kreu i drejtorise se shfrytezimit te automjetit: Abuzimet e shumta ne Fier   Thu May 08, 2008 2:30 am

Zhvendoset drejt qytetit te Lushnjes, komisioni i patentave te Drejtorise rajonale te shfrytezimit te automjeteve ne Fier. Prej 3 javesh provimi teorik i marrjes se patentes nga kursantet nuk zhvillohet ne drejtorine perkatese ne Fier, por ne Lushnje. Ka qene nje vendim i mberritur nga drejtoria e pergjithshme e patentave ne vend, ai qe ka paraprire kete zhvendosje. Drejtori i patentave ne Fier Luan Baci ne nje prononcim per Fieri.Com ka zbardhur 2 arsyet qe cuan ne kete zhvendosje ose tranferim te komisionit te patentave. Sipas Bacit arsyeja e transferimit ka qene rikonstruksioni qe do te perfshije nje pjese te godines se drejtorise se shfrytezimit te automjeteve ne Fier, Ndersa si shkak te dyte kreu i patentave ka nxjere perfoljen per abuzim te komisionereve ne mjediset e Drejtorise se Fierit, si dhe pasigurine e tyre gjate zhvillimit te provave teorike, ku ne shume raste ata kane qene objekt presioni dhe dhune. “Kane ndodhur shume incidente-ka thene Baci dhe kjo ka qene nje nga arsyet e tranferimit te komisionit te patentave, sipas nje urdhri nga Drejtoria e pergjithshme e patentave, megjithate vendosja e komisionereve ne Lushnje eshte nje menyre procedimi normal, pasi ne mbulojme edhe Lushnjen dhe Ballshin.” 1 muaj me pare kreu i komisionit te patentave ne Fier, eshte bere objekt dhune, kjo ngjarje sipas drejtorit Luan Baci konsiderohet si nje incident me permasa e nje perplasjeje te rendomte. Duket se pas kesaj ngjarjeje eshte marre edhe masa e transferimit te komisionit. Transferimi ka stepur sekseret qe kohe me pare mbushnin te gjithe oborrin e Drejtorise se shfrytezimit te automjeteve ne Fier. Lulezimi i seksereve duket se kete here rrezikon te rinise ne Lushnje, por sipas drejtorit Luan Baci mesohet se pas arrestimeve qe kane ndodhur me kreret e patentave ne Tirane, kontrollet e shumta nga Ministria e transportit dhe telekomunikacionit kane bere qe te evidentohet nje pune me efikase dhe te ule punen e seksereve.

Aurora Damini fieri.com
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.lushnja.com
 
Tranferohet komisioni i patentes me Lushnje. Kreu i drejtorise se shfrytezimit te automjetit: Abuzimet e shumta ne Fier
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
LUSHNJA PORTAL :: Lajme te portalit-
Kėrce tek:  
Free forum | © phpBB | Forum mbėshtetės | Report an abuse | Sosblogs.com