MIRSEVINI NE PORTALIN LUSHNJAR
 
ForumPortalliCalendarGalleryPytėsoriKėrkoGrupet e AnėtarėveRegjistrohuidentifikimi

Share
 

 Poeti juaj i preferuar

Shko poshtė 
AutoriMesazh
Mel C
Moderatore
Moderatore
Mel C

Numri i postimeve : 847
Join date : 01/06/2008
Age : 29
Location : me zemer ne Lushnje jam

Poeti juaj i preferuar Empty
MesazhTitulli: Poeti juaj i preferuar   Poeti juaj i preferuar Icon_minitimeSun Jun 01, 2008 8:10 pm


Jam kureshtare tė di se cili ėshte poeti-shkrimtari i juaj i preferuar?
Poetėt e preferua tė mi ,janė:

balzaku dhe shkespiri
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.lushnja.com
NIKO
Administrator
Administrator
NIKO

Numri i postimeve : 904
Join date : 30/04/2008
Age : 32
Location : Genova

Poeti juaj i preferuar Empty
MesazhTitulli: Re: Poeti juaj i preferuar   Poeti juaj i preferuar Icon_minitimeSun Jun 01, 2008 8:13 pm

Faviola shkruajti:

Jam kureshtare tė di se cili ėshte poeti-shkrimtari i juaj i preferuar?
Poetėt e preferua tė mi ,janė:

balzaku dhe shkespiri

a e ke lezuare ;iluzionet e humbura; te balzakut shume roman i bukur.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.lushnja.com
Mel C
Moderatore
Moderatore
Mel C

Numri i postimeve : 847
Join date : 01/06/2008
Age : 29
Location : me zemer ne Lushnje jam

Poeti juaj i preferuar Empty
MesazhTitulli: Re: Poeti juaj i preferuar   Poeti juaj i preferuar Icon_minitimeSun Jun 01, 2008 11:03 pm

po qe ne shkolle te mesme
fantastik Wink
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.lushnja.com
NIKO
Administrator
Administrator
NIKO

Numri i postimeve : 904
Join date : 30/04/2008
Age : 32
Location : Genova

Poeti juaj i preferuar Empty
MesazhTitulli: Re: Poeti juaj i preferuar   Poeti juaj i preferuar Icon_minitimeSun Jun 01, 2008 11:07 pm

ne shkolle te mesme kam lexuare shume libra por qekur kam ardhe ketej , skam pasur kohe sepse kam qene shume i zene me librat shkollor! romani fundit qe kam lexuar "ka qene nata e ustiks" e petro markos , shume roman i bukur!
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.lushnja.com
era
Antar i respektuar
era

Numri i postimeve : 311
Join date : 08/05/2008

Poeti juaj i preferuar Empty
MesazhTitulli: Re: Poeti juaj i preferuar   Poeti juaj i preferuar Icon_minitimeWed Jun 04, 2008 9:38 pm

petro marko i pa arrire. nga romanet ehuaj me ka pelqyer zonja bovari(flober) dhe krimdhe ndeshkim(dostojevski
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
Mel C
Moderatore
Moderatore
Mel C

Numri i postimeve : 847
Join date : 01/06/2008
Age : 29
Location : me zemer ne Lushnje jam

Poeti juaj i preferuar Empty
MesazhTitulli: Re: Poeti juaj i preferuar   Poeti juaj i preferuar Icon_minitimeWed Jun 04, 2008 9:41 pm

dhe une e kam lexuar zonjen bovari shume i bukur vertet
kur isha ne shkolle beja gare me shoqet kush e kush lexonte me teper kurse tani na i mori mendte interneti
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.lushnja.com
era
Antar i respektuar
era

Numri i postimeve : 311
Join date : 08/05/2008

Poeti juaj i preferuar Empty
MesazhTitulli: Re: Poeti juaj i preferuar   Poeti juaj i preferuar Icon_minitimeWed Jun 04, 2008 10:16 pm

Faviola shkruajti:
dhe une e kam lexuar zonjen bovari shume i bukur vertet
kur isha ne shkolle beja gare me shoqet kush e kush lexonte me teper kurse tani na i mori mendte interneti


vertet ,na mori mend dhe kohen
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
Burbuqe
Antar pjesmarres
Antar pjesmarres


Numri i postimeve : 175
Join date : 12/05/2008

Poeti juaj i preferuar Empty
MesazhTitulli: Re: Poeti juaj i preferuar   Poeti juaj i preferuar Icon_minitimeMon Jun 09, 2008 5:58 pm

Poeti im i preferuar eshte sh. pak i njohur, kurse shkrimtari me i kendshem eshte Kafka. "Imaginoni veten si nje krimb qe zvarritet si Gregor Samsa".
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
era
Antar i respektuar
era

Numri i postimeve : 311
Join date : 08/05/2008

Poeti juaj i preferuar Empty
MesazhTitulli: Re: Poeti juaj i preferuar   Poeti juaj i preferuar Icon_minitimeTue Jun 10, 2008 12:18 pm

sa romantike kjo qe the buqe lol!
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
pocerina
Antar pjesmarres
Antar pjesmarres


Numri i postimeve : 47
Join date : 29/08/2008

Poeti juaj i preferuar Empty
MesazhTitulli: Re: Poeti juaj i preferuar   Poeti juaj i preferuar Icon_minitimeMon Sep 01, 2008 12:51 am

Te them te drejten kjo pyetje eshte shume e veshtire.Kur themi kengetare i preferuar do te thote qe njohim shume kenge te ketij kengetari dhe ketu mendoj se kjo pyetje qendron me shume ne kembe.Mua me pelqen Migjeni -qeshu rini qeshu bota eshte e jote-por nuk them se i di te gjitha vjershat e Migjenit.Nga Lermontovi-Te dukej zane e dremitur,ashtu ne qivur e shtritur ,fytyre e saj tere nur,nga zjarr i brendeshem ishte ndritur.Nga Dante-Ej ti toskan qe ne qytetin zjarr-kalon i gjalle njerezishem bisedon-ki meshire qendro ketu me pare -biseda nga nje vend fisnik tregon se je- i cili ndoshta mua me mallkon-ky ze nga njeri varr si krejt papritur etj,etj.Po kemi edhe Nolin-rend or rend or marathonomak.Jane te shumte poetet prej te cileve na ka mbetur ne mendje nje poezi ose nje pjese poezie.Une e di qe Lushnja ka shume poete te afirmuar dhe te rinj poezive te te cileve Forumi duhet tu lere me shume vend dhe ti kushtoje me shume vemendje.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
pocerina
Antar pjesmarres
Antar pjesmarres


Numri i postimeve : 47
Join date : 29/08/2008

Poeti juaj i preferuar Empty
MesazhTitulli: Re: Poeti juaj i preferuar   Poeti juaj i preferuar Icon_minitimeMon Sep 01, 2008 1:32 am

Ne nje vend diku kjo Goca_babit permend edhe Majakovskin qe u riabilitu pasi shkroi nje poeme per Leninin dhe qe mua me pelqen se ishte edhe nje komentues shume i mire i veprave shekspiriane.Shkrimtare te mire te cilet duhet te kene preferencen tone jane shume dhe nuk mund te thuash preferoj Gogolin sepse ka shkruar "Shpirtera te vdekura".Mund te thuash me pelqen "Don Kishoti i Mances" i Cervantesit,me pelqen "Tregime turke" Azis Nesin,me pelqen "Hasta la vista"i Petros,mund te thuash me pelqen "14 vjec dhenderr" i Cajupit.Une e kam te zorshme te them qe ky shkrimtar eshte i shkrimtari im i preferuar.Se po ta vini re edhe ne biblioteken e shtepise shkrimtari i juaj i preferuar nuk rri ne balle te qoshese por i rendituar mes librave te tjere te cilet edhe ata pastrohen nga pluhuri njelloj si ai.Pergezoj Forumin per keto diskutime dhe uroj qe te shoh me shume krijimteri letrare ne rubrikat e tij.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
Burbuqe
Antar pjesmarres
Antar pjesmarres


Numri i postimeve : 175
Join date : 12/05/2008

Poeti juaj i preferuar Empty
MesazhTitulli: Re: Poeti juaj i preferuar   Poeti juaj i preferuar Icon_minitimeMon Sep 01, 2008 1:51 am

une kam te preferuar kafken... por kur thot kjo siper, te gjithe i dua... vecse kur une mundohem te shkruaj, i ngjaj shume atij... kjo do te thot qe jam moderne Laughing Laughing Laughing dhe nuk i perkas kulles se bregut te fildishte
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
pocerina
Antar pjesmarres
Antar pjesmarres


Numri i postimeve : 47
Join date : 29/08/2008

Poeti juaj i preferuar Empty
MesazhTitulli: Re: Poeti juaj i preferuar   Poeti juaj i preferuar Icon_minitimeMon Sep 01, 2008 11:14 am

Miredita Burbuqe!Je shume e pregatitur! Urime!Ama je ngutur pak me ate kullen e bregut te fildishte.Bregu i Fildishte eshte republike ( Kote de Ivuari ) dhe nuk ka te beje fare me poetet apo shkrimtaret edhe neqoftese atje ka ndonje kulle.Kurse termi "kulla e fildishte" kjo po qe perdoret per ata shkrimtare por me shume per poete te cilet mbyllen ne kete te bekume kulle dhe shkruajne gjera qe nuk kane lidhje me realitetin.T'uroj suksese.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
Sara
Antar pjesmarres
Antar pjesmarres
Sara

Numri i postimeve : 124
Join date : 13/05/2008
Age : 64

Poeti juaj i preferuar Empty
MesazhTitulli: Re: Poeti juaj i preferuar   Poeti juaj i preferuar Icon_minitimeMon Sep 01, 2008 11:51 am

SHqipetar PETRO MARKO
I huaj HENRI MARIA REMARK (tre shoket)
PO edhe vehten time.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
pocerina
Antar pjesmarres
Antar pjesmarres


Numri i postimeve : 47
Join date : 29/08/2008

Poeti juaj i preferuar Empty
MesazhTitulli: Re: Poeti juaj i preferuar   Poeti juaj i preferuar Icon_minitimeMon Sep 01, 2008 12:42 pm

I bukur Tre shoket.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
Burbuqe
Antar pjesmarres
Antar pjesmarres


Numri i postimeve : 175
Join date : 12/05/2008

Poeti juaj i preferuar Empty
MesazhTitulli: Re: Poeti juaj i preferuar   Poeti juaj i preferuar Icon_minitimeMon Sep 01, 2008 4:32 pm

o poce, po nga e di ti qe kulla e fildisht nuk ndodhet ne bregun e fildisht. Ka mundesi ato jo?

Pastaj rendesi ka qe u kuptua se c'kisha ndermend te thoja apo jo???

po na shkruaj ndonje proze se poezite jane shume te shkurtera per t'i lexuar shume shpejt.

Une jam si lenini ne stil, i bie gjate se nuk kam kohe te shkruaj shkurt.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
Sponsored content
Poeti juaj i preferuar Empty
MesazhTitulli: Re: Poeti juaj i preferuar   Poeti juaj i preferuar Icon_minitime

Mbrapsht nė krye Shko poshtė
 
Poeti juaj i preferuar
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
LUSHNJA PORTAL :: Kultura :: Letersia-
Kėrce tek:  
Create a forum on Forumotion | © phpBB | Forum mbėshtetės | Report an abuse | Latest discussions