MIRSEVINI NE PORTALIN LUSHNJAR
 
ForumPortalliGalleryKėrkoRegjistrohuidentifikimi

Share
 

 cfare eshte dashuria per ju?

Shko poshtė 
AutoriMesazh
Esmerja
Antar pjesmarres
Antar pjesmarres
Esmerja

Numri i postimeve : 58
Join date : 08/05/2008
Age : 34

cfare eshte dashuria per ju? Empty
MesazhTitulli: cfare eshte dashuria per ju?   cfare eshte dashuria per ju? Icon_minitimeThu May 08, 2008 1:31 am

cfare mendoni se eshte dashuria ? dicka qe njeriu e ndjen ne shpirt apo thjesht zhginjim ne jete?
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Esmerja
Antar pjesmarres
Antar pjesmarres
Esmerja

Numri i postimeve : 58
Join date : 08/05/2008
Age : 34

cfare eshte dashuria per ju? Empty
MesazhTitulli: Re: cfare eshte dashuria per ju?   cfare eshte dashuria per ju? Icon_minitimeThu May 08, 2008 1:33 am

po e nis vet e para,

per mua dashuria eshte gjeja me e bukur qe mund ti ndoth nje personi ne jeten e tij , ku per here te pare ndihet i sigurt per ate ēka bene !!!!!
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
P.I.FIN
Antar pjesmarres
Antar pjesmarres
P.I.FIN

Numri i postimeve : 47
Join date : 15/05/2008

cfare eshte dashuria per ju? Empty
MesazhTitulli: Re: cfare eshte dashuria per ju?   cfare eshte dashuria per ju? Icon_minitimeFri May 16, 2008 11:38 am

per mua dashuria nuk ekziston dhe une nuk besoj ne te.......... Evil or Very Mad
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
NIKO
Administrator
Administrator
NIKO

Numri i postimeve : 904
Join date : 30/04/2008
Age : 33
Location : Genova

cfare eshte dashuria per ju? Empty
MesazhTitulli: Re: cfare eshte dashuria per ju?   cfare eshte dashuria per ju? Icon_minitimeFri May 16, 2008 12:24 pm

ndersa per mua eshte shume e rendesishme , sepse me ane te dashuris njeriu i jep nje kuptim tjeter jetes
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
http://www.lushnja.com
TAPA-aka-EPPK
Antar pjesmarres
Antar pjesmarres
TAPA-aka-EPPK

Numri i postimeve : 198
Join date : 10/05/2008
Location : Kuala-Peqin (Malaysia)

cfare eshte dashuria per ju? Empty
MesazhTitulli: Re: cfare eshte dashuria per ju?   cfare eshte dashuria per ju? Icon_minitimeFri May 16, 2008 3:24 pm

P.I.FIN shkruajti:
per mua dashuria nuk ekziston dhe une nuk besoj ne te.......... Evil or Very Mad

hallall daku dhe une sbesoj ne dashuri...

ps: Esmerja a mundesh me ma perkufizu pak dashurin????
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
http://peqini.com
era
Antar i respektuar
era

Numri i postimeve : 311
Join date : 08/05/2008

cfare eshte dashuria per ju? Empty
MesazhTitulli: Re: cfare eshte dashuria per ju?   cfare eshte dashuria per ju? Icon_minitimeSun May 18, 2008 8:40 pm

para se te pergjigjem kisha nje pyetje per ata qe nuk besonin ne dashuri:pse nuk eksiston per ju?( mos me thoni ngaqe nuk e shihni Very Happy se do ju them -jo cdo gje qe nuk shikohet nuk eksiston;(dhe besoj se e dini shume mire kte)
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
P.I.FIN
Antar pjesmarres
Antar pjesmarres
P.I.FIN

Numri i postimeve : 47
Join date : 15/05/2008

cfare eshte dashuria per ju? Empty
MesazhTitulli: Re: cfare eshte dashuria per ju?   cfare eshte dashuria per ju? Icon_minitimeSun May 18, 2008 10:50 pm

era shkruajti:
para se te pergjigjem kisha nje pyetje per ata qe nuk besonin ne dashuri:pse nuk eksiston per ju?( mos me thoni ngaqe nuk e shihni Very Happy se do ju them -jo cdo gje qe nuk shikohet nuk eksiston;(dhe besoj se e dini shume mire kte)


o era...ngaqe kam qen i dashuruar dhe jam zhgenjyer totalisht.......se nuk ishte aq e bukur.. prandaj them qe nuk ekziston me kuptimin pozitiv te fjales...dashuria mund te ekzistoj por me kuptimin negativ............
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
NIKO
Administrator
Administrator
NIKO

Numri i postimeve : 904
Join date : 30/04/2008
Age : 33
Location : Genova

cfare eshte dashuria per ju? Empty
MesazhTitulli: Re: cfare eshte dashuria per ju?   cfare eshte dashuria per ju? Icon_minitimeSun May 18, 2008 11:15 pm

varet tani se dashuria nuk tregohet e drejt me te gjithe, disa i bene te lumtur dhe disa i zhgenjen
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
http://www.lushnja.com
maela
Antar i ri
Antar i ri


Numri i postimeve : 11
Join date : 18/05/2008

cfare eshte dashuria per ju? Empty
MesazhTitulli: Re: cfare eshte dashuria per ju?   cfare eshte dashuria per ju? Icon_minitimeMon May 19, 2008 4:18 pm

mbeshtes iden ,se dashuria nuk ekziston ,ose me mire egziston per shume pak ,sa duket sikur s"egziston fare.me kalimin e kohes shnderrohet ne respekt ....
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
TAPA-aka-EPPK
Antar pjesmarres
Antar pjesmarres
TAPA-aka-EPPK

Numri i postimeve : 198
Join date : 10/05/2008
Location : Kuala-Peqin (Malaysia)

cfare eshte dashuria per ju? Empty
MesazhTitulli: Re: cfare eshte dashuria per ju?   cfare eshte dashuria per ju? Icon_minitimeTue May 20, 2008 8:18 am

era shkruajti:
para se te pergjigjem kisha nje pyetje per ata qe nuk besonin ne dashuri:pse nuk eksiston per ju?( mos me thoni ngaqe nuk e shihni Very Happy se do ju them -jo cdo gje qe nuk shikohet nuk eksiston;(dhe besoj se e dini shume mire kte)

Persh Era...

Pyetjes tate po i pegjigjem me pyetje.. cfare dashuria????

Une nuk besoj as pak ne dashuri.....kam te dashur dhe e respktojm shum njeri tjetrin ...ne nji lidhje nuk ehste eshte dashuria qe te lidh per jane arsyet tjera qe besoj se ju i dini....kshuqe per hir te atyre arsyeve lind nji respekt reciprok...
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
http://peqini.com
era
Antar i respektuar
era

Numri i postimeve : 311
Join date : 08/05/2008

cfare eshte dashuria per ju? Empty
MesazhTitulli: Re: cfare eshte dashuria per ju?   cfare eshte dashuria per ju? Icon_minitimeWed May 21, 2008 6:35 pm

P.I.FIN shkruajti:
era shkruajti:
para se te pergjigjem kisha nje pyetje per ata qe nuk besonin ne dashuri:pse nuk eksiston per ju?( mos me thoni ngaqe nuk e shihni Very Happy se do ju them -jo cdo gje qe nuk shikohet nuk eksiston;(dhe besoj se e dini shume mire kte)


o era...ngaqe kam qen i dashuruar dhe jam zhgenjyer totalisht.......se nuk ishte aq e bukur.. prandaj them qe nuk ekziston me kuptimin pozitiv te fjales...dashuria mund te ekzistoj por me kuptimin negativ............


me fal por kjo qe thua ti me duket se bie ne kundershtim. se qe ke qene i dashuruar do te thote qe dashuria ka ekzistuar ,se je zhgenjyer do te thote qe eshte pasoja e asaj dashurie. me duken dy gjera te ndryshme qe kane lidhje me njera tjetren. nuk e di me kuptove??
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
era
Antar i respektuar
era

Numri i postimeve : 311
Join date : 08/05/2008

cfare eshte dashuria per ju? Empty
MesazhTitulli: Re: cfare eshte dashuria per ju?   cfare eshte dashuria per ju? Icon_minitimeWed May 21, 2008 6:37 pm

TAPA-aka-EPPK shkruajti:
era shkruajti:
para se te pergjigjem kisha nje pyetje per ata qe nuk besonin ne dashuri:pse nuk eksiston per ju?( mos me thoni ngaqe nuk e shihni Very Happy se do ju them -jo cdo gje qe nuk shikohet nuk eksiston;(dhe besoj se e dini shume mire kte)

Persh Era...

Pyetjes tate po i pegjigjem me pyetje.. cfare dashuria????

Une nuk besoj as pak ne dashuri.....kam te dashur dhe e respktojm shum njeri tjetrin ...ne nji lidhje nuk ehste eshte dashuria qe te lidh per jane arsyet tjera qe besoj se ju i dini....kshuqe per hir te atyre arsyeve lind nji respekt reciprok...
edhe une mendoj se respekti eshte ndjenja me e forte qe mban nje lidhje dhe sh gjera te tjera
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Burbuqe
Antar pjesmarres
Antar pjesmarres


Numri i postimeve : 175
Join date : 12/05/2008

cfare eshte dashuria per ju? Empty
MesazhTitulli: Re: cfare eshte dashuria per ju?   cfare eshte dashuria per ju? Icon_minitimeThu May 22, 2008 3:38 pm

Te gjithe jemi te dashuruar me jeten. Kush nga ju eshte gati te vdesi?
He pra e shikoni qe e doni jeten me shume se jeten tuaj?
Nuk ka dashuri me te madhe sesa ajo per zgjimin ne mengjesin tjeter.
Kjo eshte dashuri dhe ekziston me te vertet!!!
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
TAPA-aka-EPPK
Antar pjesmarres
Antar pjesmarres
TAPA-aka-EPPK

Numri i postimeve : 198
Join date : 10/05/2008
Location : Kuala-Peqin (Malaysia)

cfare eshte dashuria per ju? Empty
MesazhTitulli: Re: cfare eshte dashuria per ju?   cfare eshte dashuria per ju? Icon_minitimeSat May 24, 2008 3:25 pm

Burbuqe shkruajti:
Te gjithe jemi te dashuruar me jeten. Kush nga ju eshte gati te vdesi?
He pra e shikoni qe e doni jeten me shume se jeten tuaj?
Nuk ka dashuri me te madhe sesa ajo per zgjimin ne mengjesin tjeter.
Kjo eshte dashuri dhe ekziston me te vertet!!!

Mos u merzit Burbuqe cdo njeri do ta shijoj vdekjen...nuk mundemi me thone jemi gati apo jo sepse ajo svaret ne doren tone....Ai qe na e ka dhon jeten Ai do na e mori.....
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
http://peqini.com
Esmerja
Antar pjesmarres
Antar pjesmarres
Esmerja

Numri i postimeve : 58
Join date : 08/05/2008
Age : 34

cfare eshte dashuria per ju? Empty
MesazhTitulli: Re: cfare eshte dashuria per ju?   cfare eshte dashuria per ju? Icon_minitimeSun May 25, 2008 7:40 pm

Do me pelqente qe si fillim tju shkruaja disa vargje qe i kam lexuar diku...
E mbyten dashurine ne lumin e deshperimit ,lidhur me litaret e harreses...
Por e gjeten ne detin e thelle te zhgenjimit ,duke udhetuar me anijen e SHPRESES...

Dashurine nga miqesia nje hap e ndan te pakten kshu mendoj,dhe nese kjo miqesi shoqerohet dhe me nje terheqje fizike... pastaj... fillon dhe nje ndjenje e holle "xhelozie" ndaj personave te tjere qe shoqerohen me djalin (ne rastin tim) ne fjale...aty jane hapat e para te nje pelqeimi.Pastaj nese hyne disa sms romantik dhe nje vecim i dukeshem nga shoqeria qe ju rrethon ketu behet me "serioz" muabeti Smile pastaj ......lidhja! Nese ju gjeni njeri-tjetrin,kuptoheni mir bashke,ndiheni mir dhe mbi te gjitha respektoni njeri - tjetrin dal nga dale kthehet ne "dashuri" nese "dashuria" juaj i rreziston kohes apo pengesave qe mund te hasni se fatkeqsisht te rralla jane rastet kur shkon vaji fare muabeti perfundon me nje martese dhe atehere DASHURIA juaj kurorezohet dhe jeni te lumtur. Nese nuk do te jeni te zote te ruani lidhjen dhe filloni te luhateni gjejeni gabimin tek vetja pastaj tek partnerja dhe per te miren e te dyve korigjoheni sa jeni ne kohe se nese njeri nga te dy palet nuk mer mundimin qoft dhe ta diskutoj me palen tjeter nje problem apo nje pakenaqesi atehere pergatituni per nje vdekje te dashurise suaj fundja do ta gjeje tek nje i 3 ate qe i mungon! KY ose KJO e 3 gjthm prish pune... DHE kur behet lidhja trekendesh nuk ja vlen me te quhet e tille,pasi shum gjera percahen shum harrohen dhe me pak fjale dashuria VDES!!!
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
P.I.FIN
Antar pjesmarres
Antar pjesmarres
P.I.FIN

Numri i postimeve : 47
Join date : 15/05/2008

cfare eshte dashuria per ju? Empty
MesazhTitulli: Re: cfare eshte dashuria per ju?   cfare eshte dashuria per ju? Icon_minitimeThu May 29, 2008 12:51 am

era shkruajti:
P.I.FIN shkruajti:
era shkruajti:
para se te pergjigjem kisha nje pyetje per ata qe nuk besonin ne dashuri:pse nuk eksiston per ju?( mos me thoni ngaqe nuk e shihni Very Happy se do ju them -jo cdo gje qe nuk shikohet nuk eksiston;(dhe besoj se e dini shume mire kte)


o era...ngaqe kam qen i dashuruar dhe jam zhgenjyer totalisht.......se nuk ishte aq e bukur.. prandaj them qe nuk ekziston me kuptimin pozitiv te fjales...dashuria mund te ekzistoj por me kuptimin negativ............


me fal por kjo qe thua ti me duket se bie ne kundershtim. se qe ke qene i dashuruar do te thote qe dashuria ka ekzistuar ,se je zhgenjyer do te thote qe eshte pasoja e asaj dashurie. me duken dy gjera te ndryshme qe kane lidhje me njera tjetren. nuk e di me kuptove??

TE KUPTOVA........AMA TI SME KE KUPTUAR MUA...NEJSE...............
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
NIKO
Administrator
Administrator
NIKO

Numri i postimeve : 904
Join date : 30/04/2008
Age : 33
Location : Genova

cfare eshte dashuria per ju? Empty
MesazhTitulli: Re: cfare eshte dashuria per ju?   cfare eshte dashuria per ju? Icon_minitimeTue Jul 08, 2008 3:20 am

Dashuria............. c'ndjenj frymezuese,ndjenj e force magjepese njekohesisht,qe te jep kurajon te arrish e te besh gjithcka dhe pse ne jeten e perditshme jane absurde dhe t'pa arritshme.
Dashuria....kjo ndjenj qe te ben te n'djehesh mire dhe kur gjithcka rreth teje e zymte eshte,atehere kur ti mendon se jeta me kuptim ska por qe n'vertet t'jep kurajon ate ta shijosh.
Dashuria..............kjo ndjenj e fort me plot t'papritura e mistere qe n'vetvete fsheh,qe mundesin t'krijon cdo kohe,cast,moment te fshehtat e saj t'ja sbulosh e i magjepsur prej saj n'cdo kohe te ndjehesh.T'zbulosh stuhin dhe rrebeshin qe n'vetvete mban por dhe njekohesisht t'shijosh bukurin,agimin mengjesor te stines pranverore,perendimin e djellit ne muzgun e ftoht dimror,t'shijosh e te kujtosh puthjet ne netet me hene,t'kujtosh DASHURIN dhe ZHGENJIMIN e saj ,t'kujtosh gjithcka e t'jesh i lumtur qe nje ndjenj e till ekziston.
DASHURIA..........kjo ndjenj qe cdo nje sado pak shijuar e prekur ka por jo te gjithe din ta kuptojn apo japin kuptim jetes dashurore.T'jesh i dashuruar sdo t'thot te luash rolin e njeriut bindes perball asaj apo atij qe ti do e ndjen por ta kuptosh dhe ti japesh ate qe ti ndjen atij,asaj, qe te fal dashuri.
.........................................sa pak dashuri falim ne n'mes vete................................
..................D A SH U R O o njeri i mire qe ne jet te ndjehesh i lumtur
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
http://www.lushnja.com
sara.sr
Antar i ri
Antar i ri


Numri i postimeve : 18
Join date : 15/01/2009

cfare eshte dashuria per ju? Empty
MesazhTitulli: Re: cfare eshte dashuria per ju?   cfare eshte dashuria per ju? Icon_minitimeThu Feb 05, 2009 2:06 am

GJITHCKA DHE ASGJE ..........
MENDIMI IM
NDONJEHER NUK E KUPTON KUR VJEN DHE KUR IKEN.!!!!!!!!!!! I love you I love you I love you I love you
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Ledi
Antar pjesmarres
Antar pjesmarres
Ledi

Numri i postimeve : 120
Join date : 31/08/2008
Age : 37
Location : Athens

cfare eshte dashuria per ju? Empty
MesazhTitulli: cfare eshte dashuria per ju?   cfare eshte dashuria per ju? Icon_minitimeThu Feb 05, 2009 3:06 pm

Dashuria
eshte nje ndjenje shume e forte,kur eshte e vertete.
Eshte nga
te paktat ndjenja qe e bejne boten me te bukur se ceshte.


Edituar pėr herė tė fundit nga ledi nė Thu Feb 05, 2009 3:26 pm, edituar 2 herė gjithsej
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Ledi
Antar pjesmarres
Antar pjesmarres
Ledi

Numri i postimeve : 120
Join date : 31/08/2008
Age : 37
Location : Athens

cfare eshte dashuria per ju? Empty
MesazhTitulli: cfare eshte dashuria per ju?   cfare eshte dashuria per ju? Icon_minitimeThu Feb 05, 2009 3:23 pm

Te dashurosh eshte dicka, te dashurosh dhe te dashurojn eshte gjithcka!

VIDEO!

Mbrapsht nė krye Shko poshtė
erjola
Antar pjesmarres
Antar pjesmarres


Numri i postimeve : 30
Join date : 04/05/2009

cfare eshte dashuria per ju? Empty
MesazhTitulli: CFAR ESHT DASHURIJA PER JU   cfare eshte dashuria per ju? Icon_minitimeWed Jun 10, 2009 11:44 am

DASHURIJA PER MU ESHT NJE CMENDURI SEPSE NJERIU HUMBET VETKONTROLLIN DHE BEN CMENDURIRA DASHURIJA ESHT NJE NDJEJNJ SHUM E FORT DHE TE BEN TE FLUTUROSH POR BEHET FJAL PER DASHURIN MIDIS MASHKULLIT DHE FEMRES SE KA SHUM LLOJ DASHURIRASH PERSHEMBULL DASHURIA E PRINDERVE PER FEMIJET DASHURIJA E MOTRES PER VELLAN E TJERA
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Leona
Antar i ri
Antar i ri
Leona

Numri i postimeve : 13
Join date : 22/04/2010

cfare eshte dashuria per ju? Empty
MesazhTitulli: Re: cfare eshte dashuria per ju?   cfare eshte dashuria per ju? Icon_minitimeSun Aug 15, 2010 6:16 pm

Dashuria eshte subjekti me i madhe i te gjithe koheve.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
angel girl
Antar i ri
Antar i ri
angel girl

Numri i postimeve : 6
Join date : 20/09/2010

cfare eshte dashuria per ju? Empty
MesazhTitulli: Re: cfare eshte dashuria per ju?   cfare eshte dashuria per ju? Icon_minitimeFri Oct 08, 2010 4:26 pm

Dashuria eshte gjeja me e bukur qe egziston
pa te s'do te kishte jete

http://i.ytimg.com/vi/WEYN6U4vidw/0.jpg " border="0" alt=""/>
I love you kush nuk dashuron nuk vuan I love you
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Princo
Antar pjesmarres
Antar pjesmarres
Princo

Numri i postimeve : 82
Join date : 26/09/2010

cfare eshte dashuria per ju? Empty
MesazhTitulli: Re: cfare eshte dashuria per ju?   cfare eshte dashuria per ju? Icon_minitimeFri Oct 08, 2010 11:57 pm

Dashuria eshte ekunderta e urejtjes...
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Agim Shkodra
Antar pjesmarres
Antar pjesmarres


Numri i postimeve : 85
Join date : 28/07/2010

cfare eshte dashuria per ju? Empty
MesazhTitulli: Re: cfare eshte dashuria per ju?   cfare eshte dashuria per ju? Icon_minitimeTue Oct 12, 2010 10:05 pm

Dashuria eshte me shume se e kunderta e urrejtjes!
Po te flisnja gjuhet e njerezve dhe te engjejve ,dhe te mos kisha dashuri,do te behesha si nje bronx qe kumbon ose si nje cimbal qe tingellon.
Edhe sikur te kisha dhuntine e profecise,edhe te dija te gjitha misteret edhe mbare shkencen dhe te kisha gjithe besimin sa te luaja nga vendi malet,por te mos kisha dashuri,nuk jam asgje.
Edhe sikur te ndaja gjithe pasurite e mija per te ushqyer te varferit dhe ta jepja trupin tim te digjej,e te mos kisha dashuri,nuk do te me vlente asgje!
Dashuria eshte e durueshme;plot miresi,dashuria nuk ka smire,nuk ve ne dukje,nuk krekoset,nuk sillet ne menyre te pahijshme,nuk kerkon te sajat,nuk pezmatohet,nuk dyshon per keq;nuk gezohet per padrejtesine,por gezohet me te verteten,i duron te gjtha,i beson te gjitha,i shpreson te gjitha,i mban ēdo gje.
Dashuria nuk ligshtohet kurre;por profecite shfuqizohen,gjuhet pushojne dhe njohuria do te shfuqizohet,sepse ne njohim pjeserishte dhe profetizojme pjeserisht.
Tre gjera mbeten ne fund: Besimi,Shpresa dhe Dashuria;por me e madhja nga keto eshte Dashuria.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Sponsored content
cfare eshte dashuria per ju? Empty
MesazhTitulli: Re: cfare eshte dashuria per ju?   cfare eshte dashuria per ju? Icon_minitime

Mbrapsht nė krye Shko poshtė
 
cfare eshte dashuria per ju?
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
LUSHNJA PORTAL :: Ndjenje dhe dashuri :: Ne kerkim te romances-
Kėrce tek:  
Free forum | Computers and Internet | Computers | © phpBB | Forum mbėshtetės | Report an abuse | Latest discussions