MIRSEVINI NE PORTALIN LUSHNJAR
 
ForumPortalliGalleryKėrkoRegjistrohuidentifikimi

Share
 

 Kjo ėshtė dashuria !

Shko poshtė 
AutoriMesazh
Princo
Antar pjesmarres
Antar pjesmarres
Princo

Numri i postimeve : 82
Join date : 26/09/2010

Kjo ėshtė dashuria ! Empty
MesazhTitulli: Kjo ėshtė dashuria !   Kjo ėshtė dashuria ! Icon_minitimeSat Oct 16, 2010 5:39 pm

Kjo pra ėshtė dashuria, fillon e vogėl dhe rritet bashkė me ne herė pas here.


Njė plakė ishte pyetur pėr dashurinė dhe kuptimin e saj. Ajo ishte pėrgjigjur:Kur pėr herė tė parė pata dėgjuar fjalėn dashuri, isha fėmijė, e vogėl dhe ma kishte thėnė babai imi, i cili mė pėrqafoi dhe mė tha se tė dua. Atėherė thash dashuria qenka mallėngjim, siguri, pėrkujdesje e ngrohtėsi

.
Kur arrita moshėn e pjekurisė, e gjeta njė letėr nėn derėn e shtėpisė, ma kishte dėrguar njė djalė nga fqinjėt tanė, e cila pėr adresė pėrmbante emrin tim, kurse pėrmbajtja e saj ishte “tė dua”. Atėherė thash dashuria qenka guxim dhe ēmenduri.


Kur u fejova pėr atė djalin e komshiut dhe u njoftova me tė, fjalėn e parė qė ma tha ishte “tė dua”. Atėherė thash dashuria qenka ambicie, veprim, qėllim dhe vullnet

.
U martova dhe tė dytėn ditė pas martesės, mė pėrqafoi burri im dhe mė tha se “tė dua”. Atėherė thash dashuria qenka pėrmallim, pasion e gėzim.Kaloi njė vit dhe linda fėmijėn e parė. Isha e lodhur shumė, e ngjitur pėr krevati, mė erdhi burri, ma kapi dorėn dhe mė tha se “tė dua”. Atėherė thash dashuria qenka falėnderim, mirėnjohje, pėrkujdesje dhe interesim

.
Me kalimin e viteve, mu thinjėn flokėt, u martuan fėmijėt dhe burri duke i shikuar flokėt e mija tė thinjura, me buzėqeshje mė tha: “tė dua”. Atėherė thash dashuria qenka mėshirė dhe solidarizim.

U zgjat jeta dhe u mplakėm. Ēdo herė burri im i respektuar mė thotė “tė dua” dhe them se dashuria ėshtė besnikėri, sinqeritet, pėrkushtim dhe dhuratė

.
Kjo pra ėshtė dashuria, fillon e vogėl dhe rritet bashkė me ne herė pas here.Kjo ėshtė dashuria, qė sa mė shumė qė ecim nė moshė, aq mė tepėr zbulojmė sekretet e saj.
http://sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-..._7188731_n.jpg
__________________
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
 
Kjo ėshtė dashuria !
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
LUSHNJA PORTAL :: Kultura :: Tema shoqėrore-
Kėrce tek:  
Free forum | © phpBB | Forum mbėshtetės | Report an abuse | Latest discussions