MIRSEVINI NE PORTALIN LUSHNJAR
 
ForumPortalliGalleryKėrkoRegjistrohuidentifikimi

Share
 

 A mundemi "ne", sot, te jemi vetvetja?

Shko poshtė 
AutoriMesazh
Princo
Antar pjesmarres
Antar pjesmarres
Princo

Numri i postimeve : 82
Join date : 26/09/2010

A mundemi "ne", sot, te jemi vetvetja? Empty
MesazhTitulli: A mundemi "ne", sot, te jemi vetvetja?   A mundemi "ne", sot, te jemi vetvetja? Icon_minitimeSat Oct 02, 2010 11:19 pm

Sot, kemi nevoje per nje "RILINDJE 2" ... Kemi nevoje per nje rilindje te re, moderne apo koherente. Kemi nevoje te behemi pak rilindas sepse vlerat tona kombetare midis ketij konglomerati levizjesh kaotike, ne politike, ekonomi dhe ne jeten sociale, po zbehen...A e dini cfare rilindasit tane bene para afro nje shekulli? Ja sec bene: "Moren nje Skenderbe aq sa ishte dhe e bene ( artistikisht) me shume sec ishte, moren nje shpate te madhe dhe ja vune ne dore dhe finalja; moren nje komb te demoralizuar nga pushtimet, plackitjet dhe dhunimet dhe i thane: "TI, KOMBI IM, VLEN !...TI, KOMBI IM, JE I AFTE TE PRODHOSH BURRA SHTETI...MOS U PERGJUNJE!
A mundemi "NE" , sot, te bejme ate qe rilindasit tane bene para shume vitesh?
A mundemi "NE", sot, te rizgjojme ndjenjen e bukur e te qenurit shqiptare?
A mundemi "NE", sot, te jemi i vetvetja?
__________________
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Agim Shkodra
Antar pjesmarres
Antar pjesmarres


Numri i postimeve : 85
Join date : 28/07/2010

A mundemi "ne", sot, te jemi vetvetja? Empty
MesazhTitulli: Re: A mundemi "ne", sot, te jemi vetvetja?   A mundemi "ne", sot, te jemi vetvetja? Icon_minitimeSun Oct 03, 2010 7:48 pm


- 777 -
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
 
A mundemi "ne", sot, te jemi vetvetja?
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
LUSHNJA PORTAL :: ē'eshtja kombetare :: Ēėshtja kombėtare-
Kėrce tek:  
Free forum | © phpBB | Forum mbėshtetės | Report an abuse | Latest discussions