MIRSEVINI NE PORTALIN LUSHNJAR
 
ForumPortalliGalleryKėrkoRegjistrohuidentifikimi

Share
 

 Britani, 18 vjeēari shqiptar sfidon “Google”

Shko poshtė 
AutoriMesazh
etmond
Moderatore
Moderatore
etmond

Numri i postimeve : 294
Join date : 30/08/2008
Age : 42
Location : Athine.

Britani, 18 vjeēari shqiptar sfidon “Google” Empty
MesazhTitulli: Britani, 18 vjeēari shqiptar sfidon “Google”   Britani, 18 vjeēari shqiptar sfidon “Google” Icon_minitimeFri May 28, 2010 7:33 pm

Britani, 18 vjeēari shqiptar sfidon “Google”

Nga Londra
Muhamed Veliu

Nėse do tė dėgjonim se dikush po tenton tė konkurojė motorin kėrkues nė internet “Google”, mbase do ta komentonim kėtė lajm jo me shumė optimizėn duke shprehur skepticizėm.

Por nė rastin e njė 18 vjecari shqiptar nė Britaninė e Madhe nuk ka aspak vend pėr dyshime. Marsel Gashi ka marrė pėrsipėr tė konkurojė “Google”, duke tėrhequr vėmendjen e investitorėve amerikanė dhe holandezė tė cilėt i kanė vėnė nė dispozicion 6 milion dollar pėr zgjerimin e projektit tė tij.

I riu shqiptar ėshtė themeluesi motorit tė kėrkimit Timmp.com qė ofron 130 miliard faqe me tė dhėna tė cilave ēdo ditė i shtohen nga 3 milion faqe tė reja.

“Jam shumė i lumtur qė ky projekt i imi ka gjetur mbėshtetjen e disa investitorėve tė cilėt besojnė tek unė dhe ky projekt”, thotė Gashi nė njė prononcim pėr Top-Channel.

Agjencia e lajmeve ekonomike “Bloomberg” e vlerėson projektin e shqiptarit si njė prej motorėve tė kėrkimit mė tė rėndėsishėm qė ka shumė se cfarė tė ofrojė pėr pėrdoruesit.

Gjeniu shqiptar i elektronikės ndjek studimet nė shkollė tė mesme dhe jeton nė qytetin e Leiēesterit nė tė cilin familja e tij u vendos si emigrantė kur ai ishte 8 vjeē.

Qė kur ishte 14 vjeē Marsel Gashi hapi njė faqe interneti ku shiste orendi shtėpiake nga e cila ēdo javė fitonte 3 mijė paund. Kėtė biznes ai do ta shiste pėr shumėn prej 100 mijė paundėsh.

Ai ėshtė edhe autor i njė libri me titull “Dream Less Win More” (Ėndėrro pak fito shumė”), nėpėrmjet tė cilit kėrkon tė inspirojė tė rinjtė nė vėshtirėsi ekonomike.

Gashi e komenton kėtė libėr si sekretin pėr tė luftuar reēesionin dhe se si nė kohė tė vėshtira ekonomike mund tė ndėrtosh biznese tė suksesshme.

Marsel Gashi themeloi kompaninė e tij tė parė me emėr “Solution Media” qė kur ishte 14 vjeē.

Njė vit mė vonė ai fitoni njė konkurs pėr tė drejtuar njė program radiofonik nė njė radio lokale, ku mė pas programi i tij do tė arrinte njė audiencė prej 270,000 dėgjuesish.

E nėse qindra mijėra 18 vjeēarė nė Britaninė e Madhe nuk e dinė ende se cfarė do tė ndodhė me tė ardhmen e tyre, pėr Marsel Gashin ky ėshtė njė kapitull i mbyllur pasi idetė e tij tashmė janė kthyer nė njė sukses tė vėrtetė qė vlejnė miliona paund.


Burimi informativ:Veliupress.blogspot.com
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
http://Lushnja.com
 
Britani, 18 vjeēari shqiptar sfidon “Google”
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
LUSHNJA PORTAL :: Shkenca dhe jeta :: Shkenca dhe jeta-
Kėrce tek:  
Free forum | © phpBB | Forum mbėshtetės | Report an abuse | Latest discussions