MIRSEVINI NE PORTALIN LUSHNJAR
 
ForumPortalliGalleryKėrkoRegjistrohuidentifikimi

Share
 

 Berisha me Presidentin e BE: Do perpiqem te punoj me opoziten

Shko poshtė 
AutoriMesazh
etmond
Moderatore
Moderatore
etmond

Numri i postimeve : 294
Join date : 30/08/2008
Age : 42
Location : Athine.

Berisha me Presidentin e BE: Do perpiqem te punoj me opoziten Empty
MesazhTitulli: Berisha me Presidentin e BE: Do perpiqem te punoj me opoziten   Berisha me Presidentin e BE: Do perpiqem te punoj me opoziten Icon_minitimeThu Apr 15, 2010 6:34 pm

Berisha me Presidentin e BE: Do perpiqem te punoje me opoziten.

Berisha me Presidentin e BE: Do perpiqem te punoj me opoziten Berisha_bruksel1_200_200
BRUKSEL – Kryeministri Sali Berisha premtoi sot nė njė konferencė tė pėrbashkėt me Presidentin e BE nė Bruksel, se do tė punojė bashkė me opozitėn shqiptare pėr integrimin e vendit.
Pas takimit zyrtar me Presidentin e BE, Van Rompuy, tė dy zyrtarėt mbajtėn njė konferencė pėr media.
Kryeministri shqiptar Sali Berisha tha se do tė bėjė pėrpjekje pėr tė punuar me opozitėn ndėrsa shtoi se ka ofruar kompromise tė mėdha deri tani, duke pėrmendut Kodin Zgjedhor.
Ndėrkohė Presidenti i BE, Van Rompuy theksoi se e vlerėson pėrparimin e deritanishėm tė Shqipėrisė nė ēėshtjen e integrimit.
Rompuy tha se ai personalisht ėshtė i angazhuar ta ēojė pėrpara kėtė proces. Nė lidhje me liberalizimin e vizave, Presidenti i BE tha se Komisioni do tė pėrgatisė vlerėsimin, por citoi se vendi duhet tė vazhdojė dhe tė plotėsojė reformat e nevojshme.

Burimi informative ketu
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
http://Lushnja.com
 
Berisha me Presidentin e BE: Do perpiqem te punoj me opoziten
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
LUSHNJA PORTAL :: Lajme te portalit-
Kėrce tek:  
Free forum | © phpBB | Forum mbėshtetės | Report an abuse | Latest discussions