MIRSEVINI NE PORTALIN LUSHNJAR
 
ForumPortalliGalleryKėrkoRegjistrohuidentifikimi

Share
 

 Viti 2011, skadon pasaporta e vjeter

Shko poshtė 
AutoriMesazh
NIKO
Administrator
Administrator
NIKO

Numri i postimeve : 904
Join date : 30/04/2008
Age : 33
Location : Genova

Viti 2011, skadon pasaporta e vjeter Empty
MesazhTitulli: Viti 2011, skadon pasaporta e vjeter   Viti 2011, skadon pasaporta e vjeter Icon_minitimeTue Feb 02, 2010 12:45 pm

Viti 2011, skadon pasaporta e vjeter 82313p10Te gjithe ata persona qe nuk kane nje pasaporte biometrike, duhet te nxitojne te aplikojne per te, pasi pasaportat aktuale dalin jashte perdorimit ne vitin 2011. Kryeministri Sali Berisha, u shpreh dje gjate mbledhjes se Komitetit Nderministror per Liberalizimin e Vizave, se viti 2011 eshte percaktuar si viti i fundit per perdorimin e ketyre pasaportave. Nderkohe, per te gjithe ata qe aplikojne per pasaporta biometrike, krahas pajisjes me pasaporten e re, iu zhvleresohet pasaporta ekzistuese. Gjate kesaj mbledhjeje, kryeministri informoi se jane mundur te plotesohen ne teresi kerkesat e udherrefyesit te Komisionit Evropian per liberalizimin e vizave. “Ka progres shume te madh dhe eshte zgjidhur problemi i kontrollit te bazes se te dhenave kriminale per aplikuesit per pasaportat biometrike. Kjo ceshtje ka marre zgjidhje”, sqaroi Berisha. Nga ana tjeter, ne kuader te ketij procesi, po zbatohet edhe Strategjia e Menaxhimit te Integruar te Kufirit. “Ne presim nje grup te ri ekspertesh, te cilet vijne per te inspektuar, per t’u njohur me progresin e bere dhe per ta prekur ne vend progresin e bere. Eshte jashtezakonisht e rendesishme qe Agjencite qe do te vizitohen, pasi ekspertet i zgjedhin vete edhe kohe, edhe vendin dhe agjencine, te jene te pergatitura per pergjigjet me te sakta dhe per demonstrimin per te qarte te atyre qe jane zbatuar dhe qe jane ne zbatim e siper, ne perputhje me udherrefyesin e Komisionit Evropian per liberalizimin e vizave”, tha Kryeministri. Sipas tij, eshte shume e rendesishme qe rezultati i veprimtarise se koordinuar te luftes kunder krimit te organizuar te paraqitet mbi bazen e te dhenave te sakta. Berisha u shpreh se me teresine e vete kjo zhvillohet shume mire ne kuadrin e Task- Forces, por kjo zhvillohet edhe jashte kuadrit te Task-Forces. “Ka nje bashkerendim te perpjekjeve midis Sherbimit Informativ Kombetar, Policise se Shtetit, Agjencise se Luftes Kunder Pastrimit te Parave dhe Prokurorise per probleme te tjera madhore. Pra, qe te gjitha keto duhet te paraqiten. Kontributi i seciles agjenci duhet te pasqyrohet me vertetesi ne luften kunder trafikut te droges. Sherbimi Informativ Shteteror ka dhene nje kontribut thelbesor ne kete rast, por edhe ne raste te tjera”, vijoi kreu i qeverise. Sipas Berishes, ka edhe nje bashkepunim shume te mire midis policise dhe Sherbimit Informativ Shteteror ne luften kunder kriminalitetit. Nderkohe qe ka shume rendesi edhe ekspozimi i punes se Gjykates se Krimeve te Renda.

Koha jone
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
http://www.lushnja.com
ilir-cry
Antar i ri
Antar i ri


Numri i postimeve : 1
Join date : 27/03/2010

Viti 2011, skadon pasaporta e vjeter Empty
MesazhTitulli: Viti 2011, skadon pasaporta e vjeter   Viti 2011, skadon pasaporta e vjeter Icon_minitimeSat Mar 27, 2010 7:19 pm

doja te pyesja te gjithe politicanet e korruptuar shqiptare qe bejne keto ligje; si do bejne ata shqiptar qe jane larg ose nuk kane mundesi te kthehen per te bere pashaportat e reja brenda ketij viti? si behet pashaporti kur ata persona qe kane ber kerkese presin 1, 2 ose 3 muaj per ta terhequr? Viti 2011, skadon pasaporta e vjeter 629868 Viti 2011, skadon pasaporta e vjeter 629868 Viti 2011, skadon pasaporta e vjeter 629868
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Avram Mitro Xhumara
Antar pjesmarres
Antar pjesmarres


Numri i postimeve : 45
Join date : 11/01/2010

Viti 2011, skadon pasaporta e vjeter Empty
MesazhTitulli: Duhet me teper sqarim per problemin e pasaportave   Viti 2011, skadon pasaporta e vjeter Icon_minitimeSun Apr 11, 2010 1:57 am

Kam mjaft vite jashte vendit por nuk mund te then se lam larg ngjarjeve te atjeshme. Shume gjera i shohim me mire se gjithe te tjeret qe jane ne Shqiperi, mjetet e informacionit jane kaq te shpejta sa ta bien atdheun shume me prane sec e shikoni ju atje, Ju ndjeni jeten e perditshme por dhe jeni familjarizuar keq me te sa e keni leshuar shume veten, se e tille eshte politika e gjithanshme qe synon shkaterrimin e njeriut per hir te pasurimit dhe mbajtjes se pushtetit me dhune e forma te tjera te njohura e te pa njohura , te lejuara apo te ndaluara me Kushtetute. Na dolen thinjat nga mashtrimet e shumta te perditshme. Eshte nje maskarallek me brire i organizuar edhe i lidhur poshtersisht me fije te dukshme e te padukshme me armiqte tane te hershem por edhe te rinj qe nuk na duan vecse te percare.
Shtypi yne eshte teresisht i nenshtruar nga dhuna e pushtetit por edhe nga mbijetesa teper e veshtire ekonomike e drejtuiar nga nje klan politikisht antikombetar. Sot me teper se kurre ne duhet te ishim te bashkuar per ceshtjet e medha qe kemi perpara ne Kosove, Maqedoni, Mal te zi dhe Cameri. Por shteti ben zhurme kot per te mbuluar prapesite e qellimshme. Vlersoj mjaft shkrime serioze te Kico Blushit, Naser Aliut, Alban (Hamdi) Deges Shenasi Rames, Armando Velcanit, Anila Bashes, Kastriot Lekdushit, Paulin Shestanit, Mustafa Nanos, Laze Stanit, Nazerkajt, Prec Zogajt, Mero Bazes e tjere, kurse shumice nuk kaperdihet ndot per nga mesazhet qe sjellin.
Per pashaortat e reja degjojme shume, behet propagande e madhe, genjeshtra te medha . Flitet per sigurine e tyre kur shpejt del se ne duart e kujt ka rene kjo detyre kaq e rendesishme, rrugacet paskan edhe nga dy te tilla te reja e me emra te ndryshem, jane leshuar per zgjedhje me mjaft poshtersi per perdorim. Kemi harxhuar mjaft leke per to, kemi lene punen per dite te tera dhe kemi ardhur te regjistrohemi per ti mare . Jemi lodhur duke humbur mjaft kohe dhe kemi ikur per tu kthyer perseri per poshtersi te pushtetarve tane hajduk qe e veshtirsojne vetem e vetem qe te na rjepin sa me shume.
kam nje verejtje per njoftimin se deri ne vitin 2011 do te perdoren pashaportat e vjetra. Duhet specifikuar kjo kerkese apo njoftim qe mendoj se eshte formulim djallezor i qeverrise sone dhe jo i injoranteve qe punojne ne te. Une pasaporten e re nuk e dua se jam tani shtetas i huaj per vendin tim, kam gjetur nje shtet te fuqishem qe i do dhe i mbron qytetaret e tij. Kjo lloj demokracie shqiptare eshte nje nder ndyresite me te medha qe ka pare vendi dhe populli yne ne shekuj.
respekt per njerzit e mire te vendit time
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Sponsored content
Viti 2011, skadon pasaporta e vjeter Empty
MesazhTitulli: Re: Viti 2011, skadon pasaporta e vjeter   Viti 2011, skadon pasaporta e vjeter Icon_minitime

Mbrapsht nė krye Shko poshtė
 
Viti 2011, skadon pasaporta e vjeter
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
LUSHNJA PORTAL :: Lajme te portalit-
Kėrce tek:  
Create a forum on Forumotion | © phpBB | Forum mbėshtetės | Report an abuse | Latest discussions