MIRSEVINI NE PORTALIN LUSHNJAR
 
ForumPortalliGalleryKėrkoRegjistrohuidentifikimi

Share
 

 Uiski, me shume dhembje koke se vodka

Shko poshtė 
AutoriMesazh
NIKO
Administrator
Administrator
NIKO

Numri i postimeve : 904
Join date : 30/04/2008
Age : 33
Location : Genova

Uiski, me shume dhembje koke se vodka Empty
MesazhTitulli: Uiski, me shume dhembje koke se vodka   Uiski, me shume dhembje koke se vodka Icon_minitimeSat Dec 19, 2009 6:07 pm

Uiski, me shume dhembje koke se vodka Whiske10Konsumimi i tepert i uiskit te jep nje dhembje koke me te forte se vodka. Keshtu thone nje grup shkencetaresh amerikane, te cilet kane kryer nje studim.


Arsyeja mund te bazohet tek numri i molekulave te quajtura “congeners” qe permban pija me tradite irlandeze.

Por studimi i Brown University sugjeron gjithashtu se te pish vodka gjithe naten nuk do te ndikoje ne permiresimin e performances tuaj ne pune diten e neserme.

95 vullnetaret per studimin, te gjithe te shendetshem dhe konsumatore te rregullt te alkoolit, kaluan nje nate esell para se te kalonin ne pirjen e uiskit apo vodkes naten e ardhshme.

Atyre iu dha aq shume alkool sa qe kaluan nivelin e trete te kufizimit te pirjes. Naten e trete atyre iu dha nga nje pije “placebo” qe nuk permbante alkool dhe me pas u pyeten se si ndiheshin nje dite me pas dhe u vezhguan se sa mire mund te perqendroheshin ne pune.

Vullnetaret qe pine uiski deklaruan se kishin me shume simptoma te dhembjes se kokes, etjes dhe lodhjes krahasuar me ata qe pine vodka.top cannel
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
http://www.lushnja.com
 
Uiski, me shume dhembje koke se vodka
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
LUSHNJA PORTAL :: Lajme te portalit-
Kėrce tek:  
Create a forum on Forumotion | © phpBB | Forum mbėshtetės | Report an abuse | Latest discussions