MIRSEVINI NE PORTALIN LUSHNJAR
 
ForumPortalliCalendarGalleryPytėsoriKėrkoGrupet e AnėtarėveRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 Ftesė e hapur pėr tė gjithė

Shko poshtė 
AutoriMesazh
etmond
Moderatore
Moderatore
avatar

Numri i postimeve : 294
Join date : 30/08/2008
Age : 41
Location : Athine.

MesazhTitulli: Ftesė e hapur pėr tė gjithė   Fri Nov 13, 2009 12:47 am

Ftesė e hapur pėr tė gjithė

Shoqata kulturore Lushnja me rastin e 65- vjetorit tė festave kombėtare, tė ēlirimit tė Shqipėrisė si dhe shpalljes sė pavarėsisė, si dhe festės sė ēlirimit tė qytetit tė Lushnjes, organizon njė koncert festiv nė dt. 29-11-2009, nė Dhafni,Athinė, pranė stacionit tė metrosė.
Ju mirėpresim tė festojmė sė bashku nėn tingujt e muzikės shqiptare.
Lokali ofron parking falas.
Adresa: Irodhotu 3 & Agj. Dhimitriu, ngjitur me metron Dhafni.
Ora 11:00 paradite.
Pėr mė tepėr informacion kontaktoni nėpėrmjet e-mailit: gurietmond@yahoo.com
Ju mirėpresim!
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://Lushnja.com
etmond
Moderatore
Moderatore
avatar

Numri i postimeve : 294
Join date : 30/08/2008
Age : 41
Location : Athine.

MesazhTitulli: Ftesė e hapur pėr tė gjithė   Mon Nov 30, 2009 12:41 am

Gėzuar festat e Nėntorit.
Sot ne ambjentet e lokalit te zgjedhur posacerishte (To arhontiko) ne dhafni, nga Shoqata Kulturore Artistike Lushnja, ne Athine, u krye me sukses ceremonia festive e festave tė nėntorit tė organizuar prej sajė, me njė pjesmarrje tė madhe ku na nderuan figura tė shquara dhe personalitete tė shumtė si, ambasadori shqiptarė nė Athinė z.Vili Minarolli, dhe shumė kryetarė shoqatash shqiptare etje. Gjithastu pjesmarrja ishte shumė e madhe, salla u mbush plot e pėrplot dhe ambjenti festiv i krijuar arriti majat e tijė nga ndihmesa e madhe e orkestrės sė pranishme tė djemeve lushnjarė, tė cilėt e ēuan qejfin nė startosfer, plot pesė orė tė tėra festim me kenge e valle nga tė gjitha trevat e shqipėris si dhe tradicionale myzeqare tė cilat u duartrokitėn nga tė pranishmit nė sallė.
Gezuar festat e Nėntorit.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://Lushnja.com
 
Ftesė e hapur pėr tė gjithė
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1
 Similar topics
-
» Njė orė mėsimi nė njė shkollė tė mesme amerikane, rreth krijimtarisė sė shkrimtares Kozeta Zylo
» Mentor Thaqi:NĖ PĖRKUJTIM TĖ MASAKRĖS SĖ BELEGUT TĖ DEĒANIT DHE GJITHĖ MASAKRAVE NĖ ATDHEUN TIM,NDERIM!!!
» Arbana Xharra:"Bac u kry", tė gjithė po ikin
» Zyra per Mbrojtjen e Konsumatoreve: Leter e hapur drejtuar Kryeministrit Berisha
» Njė pyetje nga Ilir Dardani: A ėshtė Gjergj Kastrioti Hero i tė gjithė Shqiptarėve? (I)

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
LUSHNJA PORTAL :: Lajme te portalit-
Kėrce tek:  
Free forum | © phpBB | Forum mbėshtetės | Report an abuse | www.sosblog.com