MIRSEVINI NE PORTALIN LUSHNJAR
 
ForumPortalliGalleryKėrkoRegjistrohuidentifikimi

Share
 

 Kokaine dhe prostituta nga Ballkani ne Itali, arrestohen 5 shqiptare

Shko poshtė 
AutoriMesazh
NIKO
Administrator
Administrator
NIKO

Numri i postimeve : 904
Join date : 30/04/2008
Age : 33
Location : Genova

Kokaine dhe prostituta nga Ballkani ne Itali, arrestohen 5 shqiptare Empty
MesazhTitulli: Kokaine dhe prostituta nga Ballkani ne Itali, arrestohen 5 shqiptare   Kokaine dhe prostituta nga Ballkani ne Itali, arrestohen 5 shqiptare Icon_minitimeWed Oct 21, 2009 4:24 pm

Trevizo-Pese shqiptare te arrestuar, 1 kg kokaine, pajisje per paketimin e droges, nje pistolete, nje motor dhe mijera euro, jane sekuestruar nga policia italiane pas nje operacioni blic te zhvilluar nga skuadra e antidroges ne provincat e Trevizos dhe Venecias. Policia italiane ka shkaterruar keshtu nje nga rrjetet me te fuqishme te droges dhe prostitucioni, fijet e se cilit shtriheshin nga Ballkani ne Itali. Mediat italiane bejne te ditur se operacioni i koduar "Pastrimi i Trevisos", u zhvillua kryesisht ne qender te qytetit, por dhe ne rrethinat aty prane. Te gjithe shqiptaret e arrestuar ishin me banim ne Itali. Sipas policise se vendit fqinj, ata jane pergjegjes per trafikimin e droges si dhe shfrytezimin e vajzave te reja, duke i detyruar ato te prostituonin. Operacioni i skuadres se levizshme te Trevizos, perfundoi dje pas nje hetimi te gjate nga agjentet e antidroges. Policia italiane zbuloi keshtu pas disa muaj hetimesh, nje kanal te ri te trafikut te kokaines nga vendet e Ballkanit ne Itali. Rrjeti i trafikanteve vepronte mes krahinave te Venecias dhe Trevizos, ne vecanti ne Jesolo. Nder veprimtarite e tjera te anetareve te organizates se paligjshme, ishte edhe trafikimi i vajzave te reja per qellime prostitucioni. Ne baze te hetimeve te policise italiane, shqiptaret pjese e kesaj bande trafikantesh, shfrytezonin vajzat e mitura 14-vjecare kryesisht rumune dhe i detyronin ato te prostituonin me kliente, ne qytetin turistik te Venecias, apo edhe ne klubet e nates.

koha jone
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
http://www.lushnja.com
 
Kokaine dhe prostituta nga Ballkani ne Itali, arrestohen 5 shqiptare
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
LUSHNJA PORTAL :: Lajme te portalit-
Kėrce tek:  
Free forum | © phpBB | Forum mbėshtetės | Report an abuse | Latest discussions