MIRSEVINI NE PORTALIN LUSHNJAR
 
ForumPortalliCalendarGalleryPytėsoriKėrkoGrupet e AnėtarėveRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 Italiane e shqiptare i japin lamtumiren Filipit

Shko poshtė 
AutoriMesazh
NIKO
Administrator
Administrator
avatar

Numri i postimeve : 904
Join date : 30/04/2008
Age : 31
Location : Genova

MesazhTitulli: Italiane e shqiptare i japin lamtumiren Filipit   Tue Sep 22, 2009 12:45 pm

Te henen pasdite mbi njemije persona, italiane e shqiptare, moren pjese ne funeralin e mbajtur ne Ēervia (Ravena) te Italise, ku i dhane lamtumiren Brian Filipit, talentit shqiptar, sulmuesit te Ravenas, i cili humbi jeten tragjikisht pas nje aksidenti mbremjen e se premtes.Nuk ka munguar Erjon Bogdani, sulmuesi shqiptar i Kievos, i cili te dielen ia kishte dedikuar Filipit golin e shenuar kunder Xhenoas. Mes autoriteteve prezente ishin ambasadori shqiptar ne Rome, keshilltari rajonal, Miro Fiamengi, kryebashkiaku i Ravenes, Fabrizo Mateuci, dhe ai i Ēervias, Roberto Zofoli, e gjithe skuadra dhe drejtuesit e Ravenes. Edhe skuadrat e Riminit dhe Ēesenes ishin prezente me nje delegacion futbollistesh. Mbi te gjithe rendonte nje dhimbje e madhe: Brian nuk eshte me dhe e ka lene kete bote shume shpejt, duke keputur ne mes endrrat e tij qe po beheshin realitet, duke nderprere nje karriere premtuese ne boten e futbollit.Top Channel
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.lushnja.com
 
Italiane e shqiptare i japin lamtumiren Filipit
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1
 Similar topics
-
» Letėrsia shqiptare
» Rritet popullsia shqiptare nė Maqedoni
» ARMATA KOMBĖTARE SHQIPTARE-D E K L A R A T Ė
» Djepat shqiptar dhe ritet tjera dhe foto historike
» Nuk kemi besuar se ekziston njė organizim kaq i mirė i FFSHGJ-sė dhe i klubeve shqiptare nė Gjermani

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
LUSHNJA PORTAL :: Lajme te portalit-
Kėrce tek:  
Free forum | © phpBB | Forum mbėshtetės | Report an abuse | Create your own blog