MIRSEVINI NE PORTALIN LUSHNJAR
 
ForumPortalliGalleryKėrkoRegjistrohuidentifikimi

Share
 

 Lushnje: Helmohen nga ushqimi bashkėshortėt, vdes gruaja 60 vjeēare

Shko poshtė 
AutoriMesazh
etmond
Moderatore
Moderatore
etmond

Numri i postimeve : 294
Join date : 30/08/2008
Age : 42
Location : Athine.

Lushnje: Helmohen nga ushqimi bashkėshortėt, vdes gruaja 60 vjeēare Empty
MesazhTitulli: Lushnje: Helmohen nga ushqimi bashkėshortėt, vdes gruaja 60 vjeēare   Lushnje: Helmohen nga ushqimi bashkėshortėt, vdes gruaja 60 vjeēare Icon_minitimeSat Sep 19, 2009 9:14 am

Helmohen nga ushqimi bashkėshortėt, vdes gruaja 60 vjeēare


Kristaq Thanasi


LUSHNJE- Njė 60 vjeēare ka humbur jetėn, kurse bashkėshorti i saj ndodhet nė gjendje tė rėndė, pas konsumit tė syfyrit mėngjesin e sotėm. Dyshimet e mjekėve janė helmim shkaktuar nga konsumi i ushqimit, por analizat pėrfundimtare do tė pėrcaktojė edhe shkakun e helmimit.
Sipas burimeve policore, ngjarja ka ndodhur nė fshatin Ēerm -Sektor tė rrethit tė Lushnjes dhe viktimė ėshtė Zoje Hida, e cila ndėrroi jetė pak kohė pas konsumit tė mėngjesit dhe rėndė mbeti bashkėshorti i saj, Ramazan Hida.
Ata janė zgjuar herėt nė mėngjes pėr tė ngrėnė syfyrin, pasi kanė qenė me agjėrim, por pak kohė pas kėsaj janė ndjerė keq. I biri, qė ndodhej nė shtėpi sė bashku me ta
i ka dėrguar me urgjencė nė spital, por megjithė ndihmėn gruaja nuk ka arritur tė shpėtojė. Mjekėt kanė pohuar se janė marrė kampionė ushqimesh dhe janė dėrguar pėr analizė nė laboratorin toksikologjik nė kryeqytet.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
http://Lushnja.com
 
Lushnje: Helmohen nga ushqimi bashkėshortėt, vdes gruaja 60 vjeēare
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
LUSHNJA PORTAL :: Lajme te portalit-
Kėrce tek:  
Free forum | © phpBB | Forum mbėshtetės | Report an abuse | Latest discussions