MIRSEVINI NE PORTALIN LUSHNJAR
 
ForumPortalliGalleryKėrkoRegjistrohuidentifikimi

Share
 

 E rrallė: E mitura shtatzėne, mban nė bark binjaken e vet

Shko poshtė 
AutoriMesazh
majlinda
Antar i ri
Antar i ri


Numri i postimeve : 5
Join date : 08/09/2009
Age : 39

E rrallė: E mitura shtatzėne, mban nė bark binjaken e vet Empty
MesazhTitulli: E rrallė: E mitura shtatzėne, mban nė bark binjaken e vet   E rrallė: E mitura shtatzėne, mban nė bark binjaken e vet Icon_minitimeFri Sep 11, 2009 12:29 pm

E rrallė: E mitura shtatzėne, mban nė bark binjaken e vet

E rrallė: E mitura shtatzėne, mban nė bark binjaken e vet Vajza

Shekulli Online 11/9/2009

Kang Mengru ėshtė njė vajzė kineze 1 vjeēe, por edhe pse ka njė moshė kaq tė vogėl, ka njė bark shumė tė madh. Sigurisht qė nuk ėshtė shtatzėnė, por nė bark ka fetusin e motrės sė saj: njė rast i rrallė, i njohur me termin "binjakė parazitė".


Mjekėt, pasi panė se nė muajt e parė tė jetės barku i Kang po zmadhohej shumė, urdhėruan t'u nėnshtrohej disa analizave dhe zbuluan shkakun e "barkun tė madh". Nuk ishte gjė tjetėr, veēse prania e njė fetusi.

Shumė shpejt vajza do t'i nėnshtrohet njė operacioni pėr tė hequr trupin e sė motrės. Disa vite mė parė, nė Nagpur, nė Indi, u regjistrua njė rast i ngjashėm, por ai qė kishte fetusin nė bark ishte njė burrė 36-vjeēar, i cili e kishte vėnė re anomalinė vetėm me kalimin e viteve.

Kur u operua, kirurgėt mbetėn tė shokuar kur nga barku nisėn tė nxirrnin flokė, kocka, organet gjenitale: fetusi ishte rritur nė barkun e vėllait tė tij.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
 
E rrallė: E mitura shtatzėne, mban nė bark binjaken e vet
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
LUSHNJA PORTAL :: Shtypi dhe politika :: Tema e shtypit tė ditės-
Kėrce tek:  
Create a forum on Forumotion | © phpBB | Forum mbėshtetės | Report an abuse | Latest discussions