MIRSEVINI NE PORTALIN LUSHNJAR
 
ForumPortalliCalendarGalleryPytėsoriKėrkoGrupet e AnėtarėveRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 Tragjedi nė Ohėr, mbytet anija me 50 turistė, 17 tė vdekur

Shko poshtė 
AutoriMesazh
etmond
Moderatore
Moderatore
avatar

Numri i postimeve : 294
Join date : 30/08/2008
Age : 41
Location : Athine.

MesazhTitulli: Tragjedi nė Ohėr, mbytet anija me 50 turistė, 17 tė vdekur   Sat Sep 05, 2009 2:59 pm

Tragjedi nė Ohėr, mbytet anija me 50 turistė, 17 tė vdekurShekulli Online | 05/09/2009


OHER - Rritet bilanci tragjik i viktimave tė anijes qė u mbyt sot nė Ohėr. Mėsohet se deri me tani janė nxjerrė trupat e 17 personave, ndėrsa vijon operacioni i kėrkim shpėtimit. Janė 5 te humbur tė deklaruar.

Njė anije maqedonase, qė transportonte turistė, shumica bullgarė, u mbyt sot nė liqenin e Ohrit (nė jugperėndim), duke shkaktuar dhjetėra tė vdekur.

Njė burim policor i tregoi AFP-sė se tė paktėn 10 persona kanė vdekur nga mbytja ditėn e sotme nė liqenin e Ohrit tė njė anijeje maqedonase qė transportonte afro 50 turistė, shumica bullgarė.

"Aksidenti shkaktoi tė paktėn 10 tė vdekur", i deklaroi AFP-sė njė burim policor i cili preferoi tė mbetej anonim.

Anija, Iliden, ndodhej rreth 200 metra nga bregu kur u mbyt pėr shkaqe ende tė panjohura rreth orės 11:00 (09:00 GMT).

Disa ekipe shpėtimi janė dėrguar nė vendin e ngjarjes, tha njė korrespondent i njė televizioni lokal.

Aksidenti ndodhi nė afėrsi tė njė kampingu, 12 kilometra nė jug tė qytetit tė Ohrit.
Liqeni i Ohrit ėshtė njė nga vendet mė tė preferuara tė turizmit nė Maqedoni, qė vizitohet ēdo vit nga mijėra turistė.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://Lushnja.com
 
Tragjedi nė Ohėr, mbytet anija me 50 turistė, 17 tė vdekur
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1
 Similar topics
-
» Tragjedi nė shkollė, 19-vjeēari vret njė vajzė nė klasė
» Mbi 1 mijė tė vdekur nga tėrmeti dhe tsunami nė Japoni
» Dukagjin, grabiten, vriten dhe hidhen nė humnerė dy turistė ēekė
» Greqi, pėrleshje mes shqiptarėve dhe pakistanezėve nė burgun e Koridhalosė, dy tė vdekur dhe 21 tė plagosur
» Si Dr.Mark Mirashi e solli nė jetė pacientin e vdekur

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
LUSHNJA PORTAL :: Lajme te portalit-
Kėrce tek:  
Free forum | © phpBB | Forum mbėshtetės | Report an abuse | Create a free blog