MIRSEVINI NE PORTALIN LUSHNJAR
 
ForumPortalliCalendarGalleryPytėsoriKėrkoGrupet e AnėtarėveRegjistrohuidentifikimi

Share
 

 Lushnje: I fut lopen ne jonxhe dhe e vret

Shko poshtė 
AutoriMesazh
NIKO
Administrator
Administrator
NIKO

Numri i postimeve : 904
Join date : 30/04/2008
Age : 32
Location : Genova

Lushnje: I fut lopen ne jonxhe dhe e vret Empty
MesazhTitulli: Lushnje: I fut lopen ne jonxhe dhe e vret   Lushnje: I fut lopen ne jonxhe dhe e vret Icon_minitimeSat Aug 08, 2009 4:34 pm

Lushnje- I fut lopen ne aren me jonxhe dhe e ther pas sherrit. Ilir Leka, 33 vjec, eshte qelluar kater here me thike nga bashkefshatari i tij, i dyshuari Lutfi Sharka, ndersa ka vdekur gjate rruges per ne spital. Ngjarja ka ndodhur rreth ores 09:30 te mengjesit te djeshem ne fshatin Hysgjokaj te Lushnjes. Policia tha se shpalli ne kerkim 35-vjecarin Sharka qe eshte arratisur pas kryerjes se krimit. Mes dy personave kishte pasur edhe me pare konflikte per motive banale, qe dje perfunduan me gjakderdhje.

Ngjarja

Dy bashkefshataret jane grindur me njeri-tjetrin mengjesin e djeshem. Ilir Leka ka shkuar nga banesa e tij ne aren qe kishte mbjelle me jonxhe per bagetite. Sapo ka shkuar aty ka pare perseri qe lopa e Luftar Sharkes ishte lidhur ne nje hu druri, ne aren me jonxhe ku po kulloste. Sipas banoreve te zones qe deshmuan per policine skenen e ngjarjes, 33-vjecari Leka e ka hequr lopen e bashkefshatarit te vete nga jonxha duke e nxjerre ne rruge. Ne keto momente ka mberritur edhe Luftar Sharka. I cili ka debatuar ashper duke perdorur edhe fyerje. Pas sharjeve te ndersjellta mesohet se ata kane perdorur edhe grushtet e shkelmat. Sharka ka reaguar duke nxjerre thiken qe mbante ne brez dhe e ka qelluar ne brinje e shpine Leken kater here. Pas krimit 35-vjecari eshte arratisur nga fshati, duke lene kundershtarin te pergjakur ne are.

Hetimet

Banoret e fshatit Hysgjokaj kane ndjekur sherrin mes dy personave dhe kane nderhyre per te derguar te plagosurin drejt spitalit te Lushnjes. Ilir Leka sipas familjareve mesohet se ka qene djale i vetem, i martuar dhe me dy femije. Megjithese 33-vjecarit i eshte dhene ndihma e menjehershme, mjeket thane se ai nuk ka mbijetuar dot si pasoje e hemorragjise se madhe, largesise se fshatit dhe plageve te renda. Ne trup i ndjeri ka pasur kater plage te shkaktuara me mjet te mprehte. Policia e Lushnjes shoqeroi familjaret e te dyshuarit dhe mori ne pyetje banoret dhe familjaret e te ndjerit. Nga hetimi i kryer ka rezultuar se motivet e krimit ishin banale. Banoret kane rrefyer per policine se i dyshuari Luftar Sharka njihej per temperamentin e tij dhe gjaknxehtesine qe e karakterizonte. Policia e shpalli ne kerkim 35-vjecarin per krimin e "vrasjes" dhe "mbajtjes pa leje te armeve te ftohta".

Deshmite e familjareve:"Luftari fuste perdite lopen ne jonxhe"

Viktima Ilir Leka kishte nje siperfaqe toke ne dale te fshatit Hysgjokaj, ne komunen me te njejtin emer. Ara ishte e mbjelle me jonxhe e foragjere te tjera per bagetine. Vjehrri i te ndjerit ka pohuar ne polici se nuk dinte asgje per ngjarjen e ndodhur dhe se kishte mesuar lajmin e vdekjes se dhendrit nga bashkeshortja qe bente pazar ne qender te fshatit. Gjithashtu ai ka deshmuar se mes dhendrit te tij dhe te dyshuarit ka pasur disa here debate per shkak se Luftar Sharka per disa dite me radhe fuste lopen e tij ne aren me jonxhe te mbjelle nga i ndjeri. Megjithese i ishte kerkuar qe te mos kryente kete veprim, 35-vjecari serish dje ka lidhur lopen ne aren me jonxhe te bashkefshatarit.



Kontrollet

Policia ka shpallur te dyshuarin Luftar Sharka ne kerkim, nderkohe qe uniformat blu jane shperndare ne te gjithe zonen, duke kontrolluar ne banesa, kanale dhe zonat e pyllezuara. Por deri dje ne mbremje nuk eshte bere i mundur arrestimi i 35-vjecarit.

koha jone
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.lushnja.com
 
Lushnje: I fut lopen ne jonxhe dhe e vret
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
LUSHNJA PORTAL :: Lajme te portalit-
Kėrce tek:  
Free forum | © phpBB | Forum mbėshtetės | Report an abuse | Latest discussions